ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Поговорки !

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Чет 25 Сеп 2008, 2:50 am

Круша под круша паѓа.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Чет 25 Сеп 2008, 2:58 am

Не умри магаре на зелена трева.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Чет 25 Сеп 2008, 6:21 pm

Малите приказни голем ум даваат
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Чет 25 Сеп 2008, 6:25 pm

Ѕид без малечки камчиња не стои
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Чет 25 Сеп 2008, 11:48 pm

Брза кучка слепи кучиња раѓа.

И една несериозна:
Поарно да паднеш во депресија, отколку во септичка јама. lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Сре 01 Окт 2008, 1:12 pm

Поарно со умен плачи,со улав не смеј се

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Сре 01 Окт 2008, 1:27 pm

За да живееш подолго ти треба добро здравје а лош слух
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
ivi
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пет 03 Окт 2008, 12:16 am

dobar zbor zelezni porti otvara.

tivka voda breg roni.

poarno vrapce vo raka otkolku gulab na granka.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Саб 04 Окт 2008, 9:57 am

Село гори,баба се чешла.

ПС:Админот ја спомна утрово.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Саб 04 Окт 2008, 10:09 am

Не е крив т'j што изеја целога овна, него т'j што му га даја.
(П.С. И кумановски е македонски :D )
Вратете се на почетокот Go down
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пон 06 Окт 2008, 11:28 pm

За будалу и на свадбу има работа !!!!!
На Кумановски е !
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Нед 19 Окт 2008, 10:10 pm

нема леб без мотика
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пон 20 Окт 2008, 12:38 pm

НАСМЕЈАЛО СЕ ГРНЧЕ НА ВАГАНЧЕ

на Кумановски

..............................................................................................................................................
„Име си е име“


Последната промена е направена од GokaGrozni на Пон 20 Окт 2008, 12:52 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : 3 пута мери 1 пут крои)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пон 20 Окт 2008, 1:26 pm

Кој рано рани ... или е пекар или е будала
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пон 20 Окт 2008, 1:28 pm

Бесан г`з ,крвав нос
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пон 20 Окт 2008, 1:29 pm

Pancho Villa напиша:
Бесан г`з ,крвав нос
СЕДИ СИ МАДРО,ДА НЕ ТИ БИДЕ МОДРО

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пон 20 Окт 2008, 1:32 pm

Што не може ѓавол, може жена
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пон 20 Окт 2008, 1:32 pm

GokaGrozni напиша:
Pancho Villa напиша:
Бесан г`з ,крвав нос
СЕДИ СИ МАДРО,ДА НЕ ТИ БИДЕ МОДРО
:lol: преведе га а? хехехе
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пон 20 Окт 2008, 4:53 pm

Среќата со пари не се купува.
scratch
(Оваа важи ако прашуваш некој што има многу пари)
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пон 20 Окт 2008, 8:01 pm

Жената како човек мора да ја почитуваме, а како жена да ја сакаме!!
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Пон 20 Окт 2008, 8:47 pm

СтончиС напиша:
Среќата со пари не се купува.
scratchљубовта без мерак век не векува!
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Вто 21 Окт 2008, 9:49 am

Кога таа плаче, удри и шлаканица, кога тој плаче, понуди му пијалок.
(from The Godfather)
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Вто 21 Окт 2008, 1:54 pm

Oliver The Macedonian напиша:
Кога таа плаче, удри и шлаканица, кога тој плаче, понуди му пијалок.
(from The Godfather)е ова веке припаѓа во групата на шовинистички поговорки lol! lol!рани куче да те лае... lol!
Вратете се на почетокот Go down
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Вто 21 Окт 2008, 2:35 pm

Angela напиша:
Oliver The Macedonian напиша:
Кога таа плаче, удри и шлаканица, кога тој плаче, понуди му пијалок.
(from The Godfather)

е ова веке припаѓа во групата на шовинистички поговорки lol! lol!
рани куче да те лае... lol!
Јас се извинувам, ама не сум јас авторот на поговорката, само ја пренесувам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   Вто 21 Окт 2008, 2:41 pm

јас и не мислев на тебе.. туку баш на авторот... (from The Godfather) :D

сепак сори Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Поговорки !   

Вратете се на почетокот Go down
 
Поговорки !
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: КУЛТУРА-
Отиди до: