ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Лустрирани Черчил и Рузвелт

Go down 
АвторПорака
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Лустрирани Черчил и Рузвелт   Чет 21 Ное 2013, 2:45 am

Лустрирани Черчил и Рузвелт

На денешната седница на комисијата за верификација на фактите под претседателство на лицето Аџиев Томе беа лустрирани лицето Делано Франклин Рузвелт и лицето Черчил Винсент. Имено според доказите прибавени од историскиот архив јасно се гледа дека споменатите лица активно соработувале со наредбодателот Васарионович Јосиф Џунгишвили Сталин .Споменатите лица во текот на Втората Светска Војна неколку години континуирано доставувале тајни информации до лицето Сталин за сите движења , маневри , намери на нацистите .
Одсега па натаму споменатите лице веќе не ќе можат да вршат било каква јавна општествена функција .Против ваквата одлука на комисијата лустрираните лица имаат право на жалба до Управниот Суд во рок од три дена .
Во текот на жалбената постапка судот ќе треба да утври дали навистина лицата Рузвелт и Черчил ги кодошеле нацистите кај Сталин.


Претседателот на комисијата Аџиев најави дека на следната седница ќе се разгледуваат досиејата на Џон Вејн и Гари Купер .Имено за овие двајца веќе се пристигнати видео материјали на кој се гледа дека носат значки – петокраки што значи биле луѓе од режимот и на кој се претставуваат под кодно име “шериф “ .Од видео материјалите може да се заклучи дека постојат сериозни индиции дека овие двајца се јавуваат како наредбодатели и користат доушници – кодоши со кој успешно ги спречуваат разбојниците да пљачкаат банки .Како крунски доказ за нивната соработка со режимот и на наредбодателите и на кодошите се де*елите хонорари кој ги наплатувале ..

Од МВР известуваат дека до комисијата ги испратиле и досиејата со докази за Том и Џери . Како наредбодател се јавува госпожата која го ангажирала Том кој пак цело време го бркал и кодошел Џери .
Вратете се на почетокот Go down
 
Лустрирани Черчил и Рузвелт
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: