ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Внатрепартиска демократија според ДПМНЕ

Go down 
АвторПорака
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Внатрепартиска демократија според ДПМНЕ   Нед 27 Окт 2013, 2:45 am

Внатрепартиска демократија според ДПМНЕ

Избран е нов извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ
27-07-2013
Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на денешната редовна седница го избра новиот состав на Извршниот комитет на партијата. Нов генерален секретар е Емил Димитриев, а членови на новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се: Љупчо Трпевски, Благоја Деспотовски Ташко, Никола Бакрачевски, Зоран Илиовски, Никола Поповски, Кирил Божиновски, Мартин Протоѓер, Зоран Ставревски, Гордана Јанкуловска, Владимир Пешевски, Силвана Бонева, Илија Димовски, Антонио Милошовски, Никола Тодоров, Сашо Мијалков, Владимир Ѓорчев, Коце Трајановски, Зоран Горгиевски, Ашим Зекировски и Момчило Аврамовски.

Во претходните две години функцијата генерален секретар на партијата ја извршуваше Кирил Божиновски, кој во 2011 беше именуван и за генерален секретар на Владата.

Во овој состав ги нема Диме Спасов, актуелниот министер за труд и социјална политика , пратеникот Александаер Николовски и градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески, а нови во комитетот се охридскиот градоначалникот Никола Бакрачески, министерот за надворешни работи Никола Поповски, како и лидерот на ВМРО ДПМНЕ во Битола Зоран Илиовски.

Целта на оваа ОДЛУКА на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, а ДОНЕСЕНА по ПРЕДЛОГ на ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ПАРТИЈАТА Никола Груевски, е континуирано ОСВЕЖУВАЊЕ и носење на нов кадровски потенцијал кој ќе овозможи додатна енергија за работа и напредок, се вели во соопштението од партијата.

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=6034

Абе едно освежување што да ти кажам ....муфла ќе фатат се едни исти .
И ајде да го видам кој смее да гласа или да се буни против предлог-наредбата на Грујо .
И каде беа да се бунат урлапаните од Сител , Канал 5 , МРТВ.

А само малку пред тоа урлапаните од ДПМНЕ од Сител , Канал 5 , МРТВ кога требаше да бира претседател на СДСМ ден и ноќ вриштеа дека требало претседателот на СДСМ да се бира на референдум цела Македонија да го бирала .Уште малку фалеше да побараа советот за безбедност на Обединетите Нации да гласа кој да биде претседател и како да се бира првиот човек на СДСМ .
24/7 бараа СДСМ да се демократизирал со тоа што цела Македонија ќе гласала а сега Грујо со указ-директива наредува кој ќе биде или нема да биде во извршниот комитет на ДПМНЕ .

СДСМ требал да земе пример за демократизација од ДПМНЕ .

И да не треба да земе пример и за кандидирање на пратеници .
Тешко дека ќе го стаса ДПМНЕ и во тој поглед .
Досега ДПМНЕ немаше и нема пратеници туку уценети глави кој потпишувале изјави дека ако му противречат на Грујо ќе им биде конфискуван имотот .

Сега на ред за модернизација е Собранието и пратениците .
Грујо технократот чија највеча техничка алатка е лопатата според наши извори (врутоци и потоци) решил да се ослободи од човечки фактор во Собрание досегашни пратеници .Ептен се заостанати плус новинари ги ловат со камери како си дофрлаат ливчиња да читаат веќе спремени говори оти се неписмени .
Па така веќе се нарачани нов тип на роботи .На следните избори како кандидати на ДПМНЕ избирачите ќе бираат роботи .Ем се економични ем неможе да згрешат .
Мани друго него со тоа Македонија избива на прво место по степен на роботизација на Собрание во регионот на Југоисточна Европа .
Друг парламент у Европа тоа нема да може да го достигне во блиска иднина .Вратете се на почетокот Go down
 
Внатрепартиска демократија според ДПМНЕ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: