ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Известувања за промените извршени од модераторите

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 10 Мар 2009, 2:39 pm

Доколку сакате да ве има во контакти, пишете му на Forumot E Nas forumotenas@yahoo.com ај размисли тра-ла-ла

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 10 Мар 2009, 5:30 pm

GokaGrozni напиша:
Доколку сакате да ве има во контакти, пишете му на Forumot E Nas forumotenas@yahoo.com ај размисли тра-ла-ла

Месиџ хес бин сент :zavisnik:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Сре 11 Мар 2009, 1:53 am

GokaGrozni напиша:
Доколку сакате да ве има во контакти, пишете му на Forumot E Nas forumotenas@yahoo.com ај размисли тра-ла-ла
Писмото задолжително да почнува со „Драги наш Форумот е наш...“ тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Нед 22 Мар 2009, 2:03 pm

Имаме мини реформа во делот на модерирањето на Форумот е НАШ, новина е што одредени фуруми ке можат да модерираат и членски групи.
За почеток како помош ке им се најдам и јас ( не буди ме без разлога ), така да очекувам да се развиваат дискусии и во самите членски групи по прашање на содржините во соодветите им форуми.
Задача на модераторите, вклучително и чет-модераторот ке им биде да си ги афирмираат своите форуми ( вклучувајки го и четот ) воведувајки интересни содржини и решенија.
..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: АНУМИРАН (ЦРТАН) ФИЛМ   Сре 01 Апр 2009, 12:35 am

1-во Априлски пост


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Чет 02 Апр 2009, 1:21 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Оф-топик зезање)
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Сре 01 Апр 2009, 1:16 am

И така се изреализира и една мајтап-шега на ФЕН, дојде до израз духовитиста наша.
Се извинуваме на сите кои можеби ги повредивме со оваа НАШа шега, ама таков е денот.
Да се смееме почесто.

Special thanks на Бе Перо

А на 2-ри модераторите ке го искорегираат хаосот што го направиа.


ПС.Оваа мислење/пост е токму каде и што треба да биде.
:hagreen: :hayel: :hagreen:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Сре 01 Апр 2009, 1:26 am

GokaGrozni напиша:
И така се изреализира и една мајтап-шега на ФЕН, дојде до израз духовитиста наша.
Се извинуваме на сите кои можеби ги повредивме со оваа НАШа шега, ама таков е денот.
Да се смееме почесто.

Special thanks на Бе Перо

А на 2-ри модераторите ке го искорегираат хаосот што го направиа.


ПС.Оваа мислење/пост е токму каде и што треба да биде.
:hagreen: :hayel: :hagreen:
Uzivajte-smesno bese! :D:D:D lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Сре 01 Апр 2009, 9:25 pm

Е ич не беше смешно geek geek

Само на „Локални и претседателски избори“ е смешно! cheers
Вратете се на почетокот Go down
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Саб 02 Мај 2009, 1:45 am

Venco напиша:
...ете едно прашање до модераторите,, зашто не можеме да бришеме пораки/постови
наши нели ??
Бришењето е достапно ( повторно )
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Нед 10 Мај 2009, 8:44 pmовца мајмун пилко 🐦 🐷 :shave: :photo: гуглам на срч да/не нешто се мислев ЧАО плачкоТО ризик јак :Here I Come: не збори бе тину-нину пак нешто плеснав :please recucle жута дуња, зелен бор леле заборавив упс ар ју токинг ту ми среЧно роЏенје :yes sir: uuuaaa :jok bre: :surender: и така да знаеш !! Вевчани,Струмица ...

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 23 Јун 2009, 3:46 pm

SiNaPsA` напиша:
Воведени се неколку новитети:

- Мултиреплицирање или реплицирање на повеќе различни постови во/со еден пост.

- Поп ап прозорче за логирање/регистрирање на насловната страница.

- „Скролинг“ (поздравен) текст.


- Промени во профилот:
1. Собирање на ТупоБод (поени) од:
- Број на напишани постови
- Број на отворени теми
- Ден на регистрирање
- Број на пораки во самиот профил (не ПП)
- Број на пријатели
- Поени од ТупоМетар (репутација)

2. Секој член може да стане пријател со било кој друг член.

3. Пишување на пораки во самиот профил од други членови.


ПРИМЕР ЗА ИЗГЛЕД НА НОВИОТ ПРОФИЛ:


Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ТУПОМЕТАР   Вто 23 Јун 2009, 4:27 pm

Воведен е и нов начин на вреднување на постовите напишани од членовите на ФЕН, наречен ТупоМетар.

Секој член што има отворено тема може да му се заблагодари на друг член кој што има напишано пост во истоимената тема користејќи го копчето THANKS и тоа трипати во 24 часа, а членот добива 3 поени за секое едно „заблагодарување“.

При тоа, постот кој што е заблагодарен автоматски ја менува бојата во црвена.Дополнителен начин на собирање поени во ТупоМетарот е од Репутација.
Во сите напишани постови постојат знаците + и -, при што за секој + се добива +1 поен, а за секој - се добива -1 поен.
Членовите можат да гласат три пати на секои 24 часа.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 23 Јун 2009, 4:48 pm

SiNaPsA` напиша:

2. Секој член може да стане пријател со било кој друг член.

Мало дообјаснување за точка 2.
За да станете пријател со било кој член, прво одите во вашиот профил и во делот Friend and Foes го барате членот со кој што сакате да се спријателите и кликате на копчето ADD. Одкога тоа ќе го направите во долната графа ви се појавува името на членот со кој што сакате да се спријателите. Кога членот ќе го прифати вашето барање, неговото име автоматски се префрлува во листата на пријатели (во првата графа). Во третата графа се имињата на членовите кои веќе побарале од вас да се спријателите.

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   

Вратете се на почетокот Go down
 
Известувања за промените извршени од модераторите
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: Правила,прашања и одговори-
Отиди до: