ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Известувања за промените извршени од модераторите

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Пет 31 Окт 2008, 2:06 am

ИЗВРШЕНИ СЕ ПОЛНО ПРОМЕНИ
СЛЕДЕТЕ ЈА ЛОГИКАТА

:D
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Пон 24 Ное 2008, 10:50 pm

Форумот ФОРУМОТ е видлив и може да се чита само од страна на логираните членови на ФОРУМОТ Е НАШ

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 02 Дек 2008, 7:29 pm

темата форумџиски бисери е преместена од форумот забава во форумот ај размисли

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 09 Дек 2008, 1:39 pm

Членската група ЕКОЛОГИСТИ е укуната,има нова членска група со слични активности.Се молат челеновите од бившата група да побараат членство во новата група GREEN POWER.

ПС.Причината за отварањето на новата група,по радикален пристап кон проблематиката ( ке го срушиме оџакот на ОКТА )


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Пон 15 Дек 2008, 12:36 pm

GokaGrozni напиша:
Членската група ЕКОЛОГИСТИ е укуната,има нова членска група со слични активности.Се молат челеновите од бившата група да побараат членство во новата група GREEN POWER.

ПС.Причината за отварањето на новата група,по радикален пристап кон проблематиката ( ке го срушиме оџакот на ОКТА )Гока, благодарам за отстапениот рекламен простор за мојата група ;)....кој вели дека рекламата не го продава производот Smile .......го имам официјално и првиот виртуелен член на мојата група, кој подлежи на комплетна заштита од мене и од надворешните штетни влијанија :D ......се разбира, не само тој...и сите други членови подлежат на заштита, без оглед на бојата, полот, возраста, верското убедување и сексуалната определба :D
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 16 Дек 2008, 1:04 pm

Сакам да ја поздравам креативноста на нашите модератори, новиот празничен изглед на нашиот форум, чистата, јасна и не пренатрупана слика живели
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 16 Дек 2008, 9:46 pm

I jas moram da kazam deka promenite na forumot se super,a najmnogu od se mi se dopagaat snegulkite!
Bravo!!!! cheers cheers cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Пон 22 Дек 2008, 5:55 pm

Тања веќе не Тања туку е eftimoskatb

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Пон 22 Дек 2008, 8:10 pm

GokaGrozni напиша:
Тања веќе не Тања туку е eftimoskatb

lol! lol!
За пријателите сум секогаш Тања :love:
Фала, Гока!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 23 Дек 2008, 2:01 am

eftimoskatb напиша:
GokaGrozni напиша:
Тања веќе не Тања туку е eftimoskatb

lol! lol!
За пријателите сум секогаш Тања :love:
Фала, Гока!
Многу ти е убав никот ;) :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Нед 28 Дек 2008, 10:27 pm

Бе Перо напиша:
eftimoskatb напиша:
GokaGrozni напиша:
Тања веќе не Тања туку е eftimoskatb

lol! lol!
За пријателите сум секогаш Тања :love:
Фала, Гока!
Многу ти е убав никот ;) :D
So zdravje da si go koristis јуху-јуху-јее
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Нед 18 Јан 2009, 2:27 pm

Сите теми на кои нема 100 дена да се постира автоматски ке се префрлат во под-форумот КОРПА.Ахх .. да и снегот го нема веќе заедно со новогодишните смајлиња јупи-ја-ее

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Нед 18 Јан 2009, 7:42 pm

GokaGrozni напиша:
Сите теми на кои нема 100 дена да се постира автоматски ке се префрлат во под-форумот КОРПА.Ахх .. да и снегот го нема веќе заедно со новогодишните смајлиња јупи-ја-ее

Моето „смајли“ сте го заборавиле. Ај тргнете го, и онака е малку мутаво? lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 20 Јан 2009, 7:57 pm

Конечно преведено во целост Ладен танц, Ви се допаѓа Размислувачот

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 20 Јан 2009, 8:02 pm

GokaGrozni напиша:
Конечно преведено во целост Ладен танц, Ви се допаѓа Размислувачот

Гока нешто напишав за она кај да ти го пратам ??
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 20 Јан 2009, 8:03 pm

GokaGrozni напиша:
Конечно преведено во целост Ладен танц, Ви се допаѓа Размислувачот

Одлично, навистина ми се допаѓа. Не само преводот, туку и фонтот што сте го избрале.

:bravo:

Само го забележувам ова „отиди“ (на пример кај полето ,Одбери форум’), не знам дали може да го средите, ама треба да биде ,оди’.
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 20 Јан 2009, 8:03 pm

Супер,цело е кога има се Туп-Туп :bravo: Ашаколсум Аплауз cheers живели
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 20 Јан 2009, 8:07 pm

Venco напиша:
GokaGrozni напиша:
Конечно преведено во целост Ладен танц, Ви се допаѓа Размислувачот

Гока нешто напишав за она кај да ти го пратам ??
Прати ми го на ПП :bravo:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 20 Јан 2009, 8:11 pm

eftimoskatb напиша:
знам дали може да го средите, ама треба да биде ,оди’.
Тоа ни е аманет од преведувачот на скритава, кривопаланечко-кратовски ти текнуе, тешко тоа да се промени affraid ИзненаЏење

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Вто 20 Јан 2009, 8:13 pm

GokaGrozni напиша:
Venco напиша:
GokaGrozni напиша:
Конечно преведено во целост Ладен танц, Ви се допаѓа Размислувачот

Гока нешто напишав за она кај да ти го пратам ??
Прати ми го на ПП :bravo:

Не знам што е работата ама или ја не знам да пракам пораки на ПП или е нешто друго, пробав на Тончи да му пратам сега и на тебе е не иде ???
на Скајпе да се јавеш да ти го пратам а ?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Пон 02 Фед 2009, 3:35 pm

Поради ново настанатата состојба, направени се две промени.

1, Направен е Backup на податоците со што се сочувани постовите на Форумот е НАШ до 28/01/2009 - 03,00 h, и поради тоа межеби се изместени некои показатели.На овој чекор се одлучивме поради стравување од вирус или од можноста да форумот е мета на хакери.Доколку се случеше најцрното сценарио ние ке ги имавме сочувано 5 месечнте форум-активности.
2, Променета е сликичката пред под-форумот портал, причината поради која се и случуваше целово оваа пасворд-с*ање.

Special Thanks To : Мујо

Тековни промени
1*Темата Среќен роденден,тебе ти пожелувам е преместене во под-форумот форум
-таму и е местото
2*Темите Сакам,Маразам, и Временска прогноза се маркирани како важни
-оти продолжетоците на Тупалка ( повторно ) ги гушат
3*Темата СП РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 е маркирана како обична тема
-првенството заврши
4*Под-форумот Корпа е пеименуван во Архива
-поодговачаки неслов е Архива


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Сре 04 Фед 2009, 3:30 pm

Имам добиено e-mail !?
Вратете се на почетокот Go down
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Чет 12 Фед 2009, 2:44 pm

CENTO напиша:
Имам добиено e-mail !?
Да си проверам е-маилот ?!!?
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Чет 12 Фед 2009, 5:46 pm

Форумот е наш има и адреси, 1-та е forumotenas@yahoo.com Туго-Леле

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   Чет 12 Фед 2009, 6:16 pm

GokaGrozni напиша:
Форумот е наш има и адреси, 1-та е forumotenas@yahoo.com Туго-Леле
2-та адреса е forumtupalka@yahoo.com

На порталот ќе се постави и дел: КОНТАКТ (пиши ни) со цел доколку некој од гостите или членовите има потреба за комуникација со администрацијата.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Известувања за промените извршени од модераторите   

Вратете се на почетокот Go down
 
Известувања за промените извршени од модераторите
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: Правила,прашања и одговори-
Отиди до: