ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Господинот Бициклистички разочаран од СДСМ реши да формира партија

Go down 
АвторПорака
Flok
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 251
Локација : Macedonia
Регистриран на : 2011-12-16

ПишувањеПредмет: Господинот Бициклистички разочаран од СДСМ реши да формира партија   Пет 25 Окт 2013, 2:01 am

Господинот Бициклистички разочаран од СДСМ реши да формира партија

Имено господинот Бициклистички разочаран од кадровската политика на СДСМ реши да го напушти СДСМ и да формира своја партија .Во знак на револт отсега господинот Бициклистички како и од еколошки причини реши да не го користи автомобилот туку само велосипед.
Како што ни изјави господинот Бициклистички својата одлука да формира сопствена партија нее од причини да ја осваја власта (да го менува султанот) туку да ја смени опозицијата (калиф уместо калифа и везир уместо везира) .
Па така господинот Бициклистички ни изјави дека доколку ја освои позицијата на опозицијата ветува дека биде конструктивна опозиција на деструктивната позиција .
Имено според него доколку има свој исклучиво опозициски пратеници од нив ќе бара да ја докажат на дело својата конструктивност кон влста .Па така од својте опозициски пратеници ќе бара редовни медицински контроли со задолжителни ренген снимки на кој доколку не се види дека имаат фрактури скршеници на дланките , рацете а најдобро со исчашени рамења од аплаузите силните ракоплескања на сите предлози и говори на позицијата тогаш ќе ги смени оти не биле доволно конструкивни .Такуџе неговите опозициски пратеници на редовните медицински прегледи ќе мора да докажат дека се загрздавени дека имаат ослабнати и воспалени гласни жици како доказ за сите бисови , овации , на секој предлог и говор на власта доклку и понатаму сакаат да останат констуктивни опозиционери .

Господинот Бициклистички исто така најави контра тужба за клевета против непрепознатлива особа .Додуша непрепознатливата особа е заштитен сведок против него со веќе спремен говор од типот :
Еееее господине судија овој тука како само пред 16 години 5 месеци 4дена 26 часа и 63 секунди мочаше .Абе кога му дојде на дрвцето мочаше мочаше абе кисла го направи .Се исуши дрвцето греота а баш беше садено за “денот на дрвцето “ .

Нема лажи нема превари ево се тука пишува црно на жуто :

Бичиклиски во СДСМ ништо ново
http://republika.mk/?p=83881

Да бе ...глеаш не те лажам .
Вратете се на почетокот Go down
 
Господинот Бициклистички разочаран од СДСМ реши да формира партија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ЗАБАВА-
Отиди до: