ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Малодушноста на лугето....

Go down 
АвторПорака
spring
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 1
Локација : Belgrad
Регистриран на : 2010-05-05

ПишувањеПредмет: Малодушноста на лугето....   Сре 05 Мај 2010, 8:10 pm

Дефетистити ги има насекаде околу нас овакви или онакви, политичари, доктори ,професори, обична раја..а замислете најтрагично сопствените родители...пишувајте доколку имате..за што доколку ве потикна темава..
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Малодушноста на лугето....   Чет 06 Мај 2010, 4:41 am

Малодушните луѓе шират само песимизам, и не се баш некое друштво.

Но, генерално гледано, тоа ни е, ми се чини, балканска карактеристика. Се` некако ние не веруваме во себе и во своите можности,
се омаловажуваме самите себеси, губиме надеж, ги гледаме само проблемите, плукаме кон се` што не чини, мрчиме...
Донекаде е тоа разбирливо со оглед на економската ситуација на овие простори, невработеноста и ред други фактори, но не е секогаш се така црно.
Кога ќе се соочиме со проблем, треба да бараме решение, кога ќе биде тешко, да стиснеме заби и да продолжиме и да имаме малку попозитивен пристап
кон работите. Кукањето не е од никаква корист.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Малодушноста на лугето....   Чет 06 Мај 2010, 11:44 pm

Многу ми се допаѓа репликава:

Бе Перо напиша:
Малодушните луѓе шират само песимизам, и не се баш некое друштво.

Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Малодушноста на лугето....   Пет 07 Мај 2010, 12:21 pm

Јас мислам дека малодушноста кај луѓето се јавува после многу ентузијастички обиди да променат,нешто,а не им успеало...после многу удари од реалноста немаат сила ,ниту храброст повторно да се обидуваат и така одат со`реката`,па кај ги однесе,ги однесе...затоа помладите се поенергични и полни со ентузијазам,оти не добиле толку удари,оти како поминува времето,луѓето сваќаат дека многу соништа и желби не им се остваруваат. Сепак тоа не е никакво оправдување за избирањето на `полесниот` пат,но ете бар можеме да сфатиме зошто се случува.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Малодушноста на лугето....   

Вратете се на почетокот Go down
 
Малодушноста на лугето....
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: Правила,прашања и одговори-
Отиди до: