ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 eRepublic ве кани, eMacedonia наскоро

Go down 
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

20100110
ПишувањеeRepublic ве кани, eMacedonia наскоро

Дали eRepublic, како online социјално-стратегиска игра, поставува нов репер во виртуелното општество?

Веќе 782 дена на еГраѓанинот му дава моќ, за разлика од реалниот живот, тука можете да ги исполните вашите економски, политички или воени цели како никогаш порано.Зависно од вашата стратегија можете да станете претседател на некоја од еДржавите, политички и економски да давате свој допринос, менувајки закони или со склопување на нови воени сојузи.Можете како менаџер на компанија да имате контрола врз цел еден бизнис, или пак како медиумски монгол, преку свој весник, да ги информирате широките народни маси.Доклку сте се одлучиле за воена кариера, војувате со непријателите на вашата еДржава, постепено напреднувајки во вашата воена кариера.Се разбира, придржувајки се на еРепублик-законите на уставот и законите во матичната еДржава, сево оваа е возможно, патем и печалејки виртуелни пари.
Една мала екипа на македонски играчи, веќе подолго време работи на додавање на нашата татковина во играта.Имено, некаде околу 150-200 македонци ја играат играва под туѓо знаме, што и не е баш занимливо.Во моментов од страна на администраторите на eRepublic ни е дадено зелено светло, во смисол на подготовка, дел од екипата го подготвува преводод на разните Tutorials ( помагала/совети ), додека пак останатиот дел работи на запознавање на пошироката македонска NET-јавност.Во наш интерес е со што поголем број на играчи, Македонија да ја добие оваа битка, берем виртуелно во игра да сме еМакедонија.
Во мометот, македонците најорганизирани се во еRussia и во еTurkey, со сите нишани, таму имаат политички партии со по некој конгресмен и имаат своја војска која и во двете држави се вика МакедонскаФаланга.Фалангата е под команда на матичнита еДржава, меѓутоа и воглавном се бориме против традиционалните наши непријатели.Во eЗемјите од exЈугославија ( освен во еСловенија, која во моментов е окупирана од еХрватска ) и во еБугарија, македонците се високо респектирани и ценети граѓани, и за тоа добиваат безрезервна подршка за формирањето на еМакедонија.Дури и еIndonesia е населена со нашинци.
Во тек е Baby-boom, подмладување и освежување со нови играчи, а се со цел, додавање на Македонија на еМапата.Учествувајте и вие во прекројувањето на еЕвропа, биди и ти дел од еMacedonia.
Сега за сега ФеН има двајца представници, доколку сакате да побегнете од реалноста, побегнете во еИгра со помош на следниве врски.

toise -> http://www.erepublik.com/en/referrer/KlimentMKD
GokaGrozni -> http://www.erepublik.com/en/referrer/GokaGrozni

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

eRepublic ве кани, eMacedonia наскоро :: Comments

No Comment.
 

eRepublic ве кани, eMacedonia наскоро

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Порталот е НАШ :: ПОРТАЛ-
Отиди до: