ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 A vs B

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: A vs B   Саб 26 Сеп 2009, 5:21 am

Едноставно, некој ни дава избор а ние одлучуваме, кој ке е поарен ( макар и после 10-тина дена ) важно е да се повикаме на предизвикот ( со цитат )

Пример-1 Nightmares On Wax - Les Nuits vs the Rolling Stones - Miss You
Факед, `д топик ис НЕ РОКЕРСКА

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Сре 14 Окт 2009, 10:34 am

A-THE PARTISAN - BRANIMIR ŠTULIĆ


Б-The Partisan - Leonard Cohen

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Сре 14 Окт 2009, 8:27 pm

GokaGrozni напиша:


Пример-1 Nightmares On Wax - Les Nuits vs the Rolling Stones - Miss YouФакед, `д топик ис НЕ РОКЕРСКА

Гласам за предлог под Б . Сепак тркалачките камења си се закон.

GokaGrozni напиша:
A-THE PARTISAN - BRANIMIR ŠTULIĆ
Б-The Partisan - Leonard Cohen

И овде исто гласам за предлог Б.

ПС. За првиот предлог каснам повеќе од 10 дена ако се важи гласот ок ако не пак ок. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Чет 15 Окт 2009, 1:48 am

Пиши 2 гласа под Б и од мене! Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Чет 15 Окт 2009, 2:30 am

Затоа што никако не ми успева да ги ставам двете песни во ист пост ќе морам вака:

A - Michael Jackson - Smooth Criminal
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Чет 15 Окт 2009, 2:31 am

B - Alien Ant Farm - Smooth Criminal

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Чет 15 Окт 2009, 10:22 am

Бе Перо напиша:
Затоа што никако не ми успева да ги ставам двете песни во ист пост ќе морам вака:
1,Бапнуеш првиот клип
2,Го постираш
3,Го ЕДИТИРАШ
4,Бапнуеш и вториот клип

На работа сум, немам звучки за го да кажам мојот фаворит

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Чет 15 Окт 2009, 2:38 pm

Бе Перо напиша:


A - Michael Jackson - Smooth Criminal

B - Alien Ant Farm - Smooth Criminal


Овде гласам за предлог А.
Сепак Џеко си е Џеко (РИП) и немоИт секој да го имитира.

Во предлогот Б за пофалба е детено во ж’та маичка што игра на тротоарот.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Саб 17 Окт 2009, 3:42 pm

Бе Перо напиша:

A - Michael Jackson - Smooth Criminal
Под А

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: King Of Pain   Саб 17 Окт 2009, 3:47 pm

Alanis Morissette (MTV Unplugged) VS The Police


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Пон 19 Окт 2009, 11:52 pm

[quote="GokaGrozni"]Alanis Morissette (MTV Unplugged) VS The Police

Ас казвам ДА за предлог А, на “исклучената“ верзија од Морисет.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Вто 20 Окт 2009, 12:41 am

Гласам за полицијата, односно предлог Б.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Вто 20 Окт 2009, 12:45 am

Истава „дилема“ ја имаше поставено Гока пред некое време:

А - Nirvana - The Man Who Sold The World


B - David Bowie - The Man Who Sold The World
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Вто 20 Окт 2009, 5:32 am

Гласам за A . Нирвана.
А сеа да ве видам.Тоше VS. Никола Кољо. Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Сре 21 Окт 2009, 12:53 am

2 * Б = Добри версуси правите ?!!

Easy - Faith no more VS Lionel Richie - EASY


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Вто 27 Окт 2009, 3:56 am

Гласам за А - Easy - Faith no more

We Are The Champions - Storm Large VS. Queen - We are the champions

PS. Само ако брково добие повеќе гласови ар ју токинг ту ми
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Вто 27 Окт 2009, 10:06 pm

GokaGrozni напиша:
Alanis Morissette (MTV Unplugged) VS The Police

Аланис Морисет
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Вто 27 Окт 2009, 10:08 pm

Бе Перо напиша:
Истава „дилема“ ја имаше поставено Гока пред некое време:

А - Nirvana - The Man Who Sold The World


B - David Bowie - The Man Who Sold The World
Изедначено,гитарските делови многу ми се допаѓаат,ама пеењето и на двајцата не ми се допаѓа.
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Вто 27 Окт 2009, 10:09 pm

Се разбира Фејт но мор
И се разбира Квин си е Квин ,а женскава си е женска
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Сре 28 Окт 2009, 10:37 pm

VoniVaraS напиша:
PS. Само ако брково добие повеќе гласови ар ју токинг ту ми
Брко то поштуем

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Пет 30 Окт 2009, 1:33 am

VoniVaraS напиша:


PS. Само ако брково добие повеќе гласови ар ју токинг ту ми

Faith No More и Бркото, дефинитивно. Smile

А ај да ве видам сега. Сами пресудете дали има сличности и дали песната на Каролина е плагијат.

A - Ozzy Osbourne - I Just Want YouB - Каролина Гочева - Се лажам себе

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Саб 31 Окт 2009, 10:34 am

Бе Перо напиша:
Сами пресудете дали има сличности и дали песната на Каролина е плагијат
Пресудено - ПЛАГИЈАТ
Гласам - за А

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: The Locomotion   Нед 08 Ное 2009, 12:17 pm

ELEKTRIČNI ORGAZAM (1983) vs Little Eva

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Вто 10 Ное 2009, 3:03 am

А оваа ја заборави
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: A vs B   Пет 13 Ное 2009, 4:45 am

А , Бијело Дугме - Рибља Чорба