ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Ние народот, прашуваме

Go down 
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ние народот, прашуваме   Чет 27 Aвг 2009, 2:26 pm

Секој последен четврток во парламентот има пратенички прашања, сосем демократски и културен начин да се дојде до некој одговор.Ние, народот, имаме потреба од друг вид на одговори, аполитички одговори кои ке ни ја ( горе-долу ) разбистрат нашата секојдневница.Секако дека тука ( и сега ) нема да ги добиеме тие одговори, меѓутоа сме се обиделе и тоа ке ни даде некаква си сатисвакција.Прашањата кои ке останат без одговор, па дури и ке останат непрочитани Ние од ФеН ке ги поставуваме тука во оваа тема.Прашаните нека му размислат.


Прашање до Министерство за здравство

1.Дали министерството има увид во ситуацијата од терен или има увид врз основа на гледање на дневник ( вести ) на МТВ ?
2.Дали лабараториските резултати кои ке бидат земени за 6 дена ке ја дадат ( тогаш ) вистинската слика врз основа на која ке се одреди терапијата, имајки во предвид дека предметот за анализа е предаден на испитување ( денес ) 6 дена претходно ?
3.Кое е разумно-прифатливо време за чекање пред болнички шалтер ?


ПС.Истиве дилеми се запрашани и Т У К А
ПС2.Тоа Т У К А нешто не функционира или е презафатено од препосетеност на линкот.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“


Последната промена е направена од GokaGrozni на Чет 27 Aвг 2009, 2:30 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Дополнување на постот со ПС2)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Ние народот, прашуваме   Чет 05 Ное 2009, 1:17 am

Знаете што. Ова и од порано се прашував ама сега некако станува се поизвесна рботава па се почесто се прашувам (практино по секои вести)

Дали Република Северна Македонија односно Северна Република Македонија (ова биле ситни технички детали де, не е проблем )
ќе го признае Македонското малцинство.
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Ние народот, прашуваме   Чет 05 Ное 2009, 1:36 am

VoniVaraS напиша:
Знаете што. Ова и од порано се прашував ама сега некако станува се поизвесна рботава па се почесто се прашувам (практино по секои вести)

Дали Република Северна Македонија односно Северна Република Македонија (ова биле ситни технички детали де, не е проблем )
ќе го признае Македонското малцинство.
Не разбирам, кое е тоа македонско малцинство што треба да се признае?
...и менување на уставно име = ЈОК!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Ние народот, прашуваме   Чет 05 Ное 2009, 1:43 am

Ние народот*, прашуваме "Да ли некој нас, народот, не прашува" ??

(*)Северно републиканскиот народ

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Ние народот, прашуваме   Чет 05 Ное 2009, 11:46 am

Цитат :
Ние народот*, прашуваме "Да ли некој нас, народот, не прашува" ??

Не е проблем тоа ќе се изглуми еден “демократски“ референдум со 65 % излезност и со некои неверојатни 90 % „ЗА“ промена на името.
И ние автоматски ти стануваме Северно-Македоци. Е нема.
Мене на последниот попис кога ме прашаа што сум јас се изјаснив МАКЕДОНЕЦ и тачка.
На било кој друг попис да ме прашаат јас пак ќе се пишам (ако нема графа ќе допишам) МАКЕДОНЕЦ.

Сите други што сакаат во ЕУ и НАТО нека се пишат Северњаци; Републиканци како сакаат, нивен проблем. Прашањето колега Синапса се однесуваше за некои 50-100 000 (претпоставка дека ќе останат максимум толку што ќе сакаат да бидат Македонци) ќе бидат признаени од новата држава, и како ќе бидат прифатени од општеството.

А ете демек е смислено и прашањето што ќе оди на референдум.
„Дали се служувате да влеземе во ЕУ и НАТО како Северна Република Македонија“

Секој НОРМАЛЕН ова би го прочитал како - „Дали сакаш да бидеш СЕВЕРНО-МАКЕДОНЕЦ“, ама медиумите ќе верглаат дека се е во ред и дека не е така, дека ништо не менуваме. Evil or Very Mad uuuaaa uuuaaa uuuaaa Узи
Ништо не менуваме само сами себе треба да се поништиме.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Ние народот, прашуваме   

Вратете се на почетокот Go down
 
Ние народот, прашуваме
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МАКЕДОНИЈА-
Отиди до: