ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 За кој филм се работи?

Go down 
АвторПорака
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: За кој филм се работи?   Вто 30 Јун 2009, 4:39 am

Темата е едноставна. Опишувате некоја сцена од некој филм, било да се работи за почетна, некаде во средина или крајна сцена, а другите треба да погодат за кој филм се работи. Ако неможе да се погоди филмот, може да се побара помош за тоа кои глумци глумат, која година е снимен филмот, кој е режисерот, дали има номинации и награди и т.н.

Па да почнам.

Доаѓаат нацистите во Литванија во 1941 година, убиваат едно семејство, а преживува само едно 18 годишно момче.

За кој филм се работи?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: За кој филм се работи?   Вто 30 Јун 2009, 7:45 pm

Немам поим пак нешто плеснав Знае некој?
А што се добива ако погодиме?
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: За кој филм се работи?   Сре 01 Jул 2009, 7:07 pm

Далила напиша:
Немам поим пак нешто плеснав Знае некој?
А што се добива ако погодиме?
Помош #1 Снимен е во 2007 год.
Помош #2 Жанрот е трилер/драма/мек хорор.
Помош #3 Главната поента на филмот е како настанува еден познат негативец, за кој што негативец пред дестина години е снимен друг филм и истиот филм има добиено оскар.

А, кој ќе погоди, добива ексклузивно право да го постави наредното прашање Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: За кој филм се работи?   Пет 14 Aвг 2009, 12:39 am

SiNaPsA` напиша:
Далила напиша:
Немам поим пак нешто плеснав Знае некој?
А што се добива ако погодиме?
Помош #1 Снимен е во 2007 год.
Помош #2 Жанрот е трилер/драма/мек хорор.
Помош #3 Главната поента на филмот е како настанува еден познат негативец, за кој што негативец пред дестина години е снимен друг филм и истиот филм има добиено оскар.

А, кој ќе погоди, добива ексклузивно право да го постави наредното прашање Smile
Синапса,мислам дека е време да го кажеш името на филмов тра-ла-ла
Да поставиме ново прашање study
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: За кој филм се работи?   Вто 01 Сеп 2009, 2:36 am

Далила напиша:

Синапса,мислам дека е време да го кажеш името на филмов тра-ла-ла
Да поставиме ново прашање study
Упс сум ја подзаборавил темава.
Одговорот е „Hanibal Rising“


Бујрум, кој сака нека постави прашање.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: За кој филм се работи?   

Вратете се на почетокот Go down
 
За кој филм се работи?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: