ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
АвторПорака
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:45 pm

eftimoskatb напиша:
VoniVaraS напиша:
Јас два дена му се спремам на „Ангели и демони“ и никако да му седнам да го гледам.
Синоќа си земав стрип да читам и заспав на првите 10 - страни.

Их, па ти кај го најде, „Ангели и демони“ ;) Ќе го навлечеш гневот на Црквата Smile
Презентираното во филмот не го прифаќам како факт. Smile
Чисто онака сакам да се запознаам со идеите и размислувањата на “непријателот“ (на црквата) ;)
Одсекогаш ме привлекувале мистерии и сакам да гледам такви филмови а богами и документарци.
Иако не се сложувам со презентираните теории во нив ме заинтригирале полно муабет и ме поттикнале на размислување и стварање на мои теории. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:52 pm

eftimoskatb напиша:

Одлично сте си го канализирале гневот, се гледа дека не сте луѓе што ќе седнат и ќе плачат Тоо

Ама тоа протестното писмо сепак требало да го напишеш.

Ке гледам овие денови, но ке го пратам кај тебе на рецензија Smile мислам стручен превод ОК ?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:53 pm

Venco напиша:
eftimoskatb напиша:

Одлично сте си го канализирале гневот, се гледа дека не сте луѓе што ќе седнат и ќе плачат Тоо

Ама тоа протестното писмо сепак требало да го напишеш.

Ке гледам овие денови, но ке го пратам кај тебе на рецензија Smile мислам стручен превод ОК ?

Нема проблем! Најозбилна сум! Тоо
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:54 pm

VoniVaraS напиша:
eftimoskatb напиша:
VoniVaraS напиша:
Јас два дена му се спремам на „Ангели и демони“ и никако да му седнам да го гледам.
Синоќа си земав стрип да читам и заспав на првите 10 - страни.

Их, па ти кај го најде, „Ангели и демони“ ;) Ќе го навлечеш гневот на Црквата Smile
Презентираното во филмот не го прифаќам како факт. Smile
Чисто онака сакам да се запознаам со идеите и размислувањата на “непријателот“ (на црквата) ;)
Одсекогаш ме привлекувале мистерии и сакам да гледам такви филмови а богами и документарци.
Иако не се сложувам со презентираните теории во нив ме заинтригирале полно муабет и ме поттикнале на размислување и стварање на мои теории. Smile

Јас нема да го гледам од едноставна причина што имам предрасуди кон бестселерот и неговиот автор Smile
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyЧет 25 Јун 2009, 11:56 pm

eftimoskatb напиша:


Нема проблем! Најозбилна сум! Тоо

Договорено, ке гледам да го средам тоа овие денови !
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 12:00 am

VoniVaraS напиша:
eftimoskatb напиша:
VoniVaraS напиша:
Јас два дена му се спремам на „Ангели и демони“ и никако да му седнам да го гледам.
Синоќа си земав стрип да читам и заспав на првите 10 - страни.

Их, па ти кај го најде, „Ангели и демони“ ;) Ќе го навлечеш гневот на Црквата Smile
Презентираното во филмот не го прифаќам како факт. Smile
Чисто онака сакам да се запознаам со идеите и размислувањата на “непријателот“ (на црквата) ;)
Одсекогаш ме привлекувале мистерии и сакам да гледам такви филмови а богами и документарци.
Иако не се сложувам со презентираните теории во нив ме заинтригирале полно муабет и ме поттикнале на размислување и стварање на мои теории. Smile
Аиии коинциденција, додека пишував у темата за филм за Ангели и демони, се спомнал истиот филм и тука Smile
Инаку, голем дел од филмот е сниман во самиот Ватикан, така да до сега не сум прочитал некоја забелешка од црквата, иако во самиот филм има „непријател“ на црквата.
А, да има и мистериозни теории, но има и вистини, пример: Комплетно е објаснет начинот на бирање на нов Папа...појше да не го раскажувам филмот, за да не им го расипам ќејфот на тие што сакаат да го гледаат Smile

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 12:07 am

SiNaPsA` напиша:
VoniVaraS напиша:
eftimoskatb напиша:
VoniVaraS напиша:
Јас два дена му се спремам на „Ангели и демони“ и никако да му седнам да го гледам.
Синоќа си земав стрип да читам и заспав на првите 10 - страни.

Их, па ти кај го најде, „Ангели и демони“ ;) Ќе го навлечеш гневот на Црквата Smile
Презентираното во филмот не го прифаќам како факт. Smile
Чисто онака сакам да се запознаам со идеите и размислувањата на “непријателот“ (на црквата) ;)
Одсекогаш ме привлекувале мистерии и сакам да гледам такви филмови а богами и документарци.
Иако не се сложувам со презентираните теории во нив ме заинтригирале полно муабет и ме поттикнале на размислување и стварање на мои теории. Smile
Аиии коинциденција, додека пишував у темата за филм за Ангели и демони, се спомнал истиот филм и тука Smile
Инаку, голем дел од филмот е сниман во самиот Ватикан, така да до сега не сум прочитал некоја забелешка од црквата, иако во самиот филм има „непријател“ на црквата.
А, да има и мистериозни теории, но има и вистини, пример: Комплетно е објаснет начинот на бирање на нов Папа...појше да не го раскажувам филмот, за да не им го расипам ќејфот на тие што сакаат да го гледаат Smile

Ајде Тончи нека го гледа, па нека ми раскаже како се бира нов папа, озбилно ме интересира Smile
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 12:12 am

Цитат :
Ајде Тончи нека го гледа, па нека ми раскаже како се бира нов папа, озбилно ме интересира Smile
Не мора да го гледам филмот. За нов папа се бира тој што ќе ПОТКУПИ највеќе кардинали. тину-нину
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 12:16 am

VoniVaraS напиша:
Цитат :
Ајде Тончи нека го гледа, па нека ми раскаже како се бира нов папа, озбилно ме интересира Smile
Не мора да го гледам филмот. За нов папа се бира тој што ќе ПОТКУПИ највеќе кардинали. тину-нину
Тука си во право....која мафија е таму позади црковните ватикански кулиси...
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:15 am

Бе Перо напиша:
GokaGrozni напиша:
каде што наутро Че се настегам со
2/4 бурек и цел пат че ждригам у автобус ( оти сим балкан бој и смрдим
на зној )

Чисто математичка процедурална забелешка... 2/4 не е исто со 1/2? тра-ла-ла тра-ла-ла Нели она се кратат... тра-ла-ла
Добра е песната.
Види вака сеа колега бе Перо.
Де факто 2/4 бурек е исто со 1/2 пита бурек ама де јуре кога ќе кажеш дека си изел 1/2 пита ќе ти се чини како многу да си изел а 2/4 си се две четвртинки бурек и не е многу. Свашташ. Smile
ПС. Постов цитиран од друга тема за да се избегнат последици. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:19 am

Знам-знам, тоа има и допирни точки со теоријата на релативитетот: еве на пример, 1/2 изгледа многу, 2/4 се ОК, а кога ќе кажеш дека си изел 4 осминки тоа пак изгледа многу... тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:19 am

VoniVaraS напиша:
Цитат :
Ајде Тончи нека го гледа, па нека ми раскаже како се бира нов папа, озбилно ме интересира Smile
Не мора да го гледам филмот. За нов папа се бира тој што ќе ПОТКУПИ највеќе кардинали. тину-нину

Баш се прашувам, како ги поткупува.... Им ветува повисок чин во рајот? Smile
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:33 am

eftimoskatb напиша:
VoniVaraS напиша:
Цитат :
Ајде Тончи нека го гледа, па нека ми раскаже како се бира нов папа, озбилно ме интересира Smile
Не мора да го гледам филмот. За нов папа се бира тој што ќе ПОТКУПИ највеќе кардинали. тину-нину

Баш се прашувам, како ги поткупува.... Им ветува повисок чин во рајот? Smile
Ма јок рајот е имагинарен за нив. Кешарица и материјални, земјени добра, вршат многу работата таму. Smile
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Кога сме кај папите...   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:34 am

Сликава се вика: „И би еркондишн“ то поштуем

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Eb858ee4c8ea0b1107c930af71cc7b11

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 8fcf7b5a8dda3c0875ec5f621c4f92f4
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:41 am

Пред некое време баш им читав еден многу сомнителен закон (правилник) од ватикан.
Кога се појавија оние аферите за педофилија на некои од катичките свештеници во аАмерика и други земји, во ватикан си донеле ЗАКОН.
Да се оформи фонд на средства (не се знае колку милони долари) со кои што ќе заташкуваат работите пред да излезат во јавност. Да се дадат средства на оштетениот да молчи, да не се дозволи истрага на полицијата и такави работи. Прекршителот (грешниот свештеник) итно да се префрли во Ватикан за да не го уапсат. Ако некој друг свештеник изнесе податоци пред полиција за некое такво дело веднаш да се санкционира и да се исклучи од црквата и ред други така многу “ЕТИЧНИ“ правила за постапување во такви ситуации.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:43 am

BREAKING NEWS:
http://www.cnn.com/
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:45 am

Бе Перо напиша:
BREAKING NEWS:
http://www.cnn.com/

Бог да го прости. Имаше антологиски песни....
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:49 am

Бе Перо напиша:
BREAKING NEWS:
http://www.cnn.com/
R.I.P.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:58 am

Бе Перо напиша:
BREAKING NEWS:
http://www.cnn.com/
На истата страна прочитав и за Фара Фосет
Farrah Fawcett
Бог да ги прости.
Што ги затерало денес славниве. @
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 1:59 am

GokaGrozni напиша:
Бе Перо напиша:
BREAKING NEWS:
http://www.cnn.com/
R.I.P.

Леле да, и Фара Фосет денес....
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 2:04 am

Може да се вратиме на поведрите теми.
Цитат :
Сликава се вика: „И би еркондишн“
Јас потполно ги разбрам поповите.
Па знаете ли колку се изнаоблечени со тоа мантите, мора да се разладат малку барем во олтарот кога се . Smile
А впрочем која црква е ова. гуглам на срч
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 2:07 am

VoniVaraS напиша:
Може да се вратиме на поведрите теми.
Цитат :
Сликава се вика: „И би еркондишн“
Јас потполно ги разбрам поповите.
Па знаете ли колку се изнаоблечени со тоа мантите, мора да се разладат малку барем во олтарот кога се . Smile
А впрочем која црква е ова. гуглам на срч

Немам поим, на он.нет ја најдов, ама многу ми е смешно тоа: „И тогаш Бог рече: Нека биде еркондишн!“ И би еркондишн.“

Хи-хи Smile


(А може и не е поставен за поповите, туку за иконите...)
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 2:14 am

Чао, добра ноќ и се’ најубаво.
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyПет 26 Јун 2009, 3:31 pm

Онака само да си пишам....баш сум тажна,жалам за Кралот на Попот Мајкл Џексон..
Секоја песничка беше оргинална и вон временска,ке останат за секогаш....искрено голем фан бев негов...почивај во мир!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 EmptyСаб 27 Јун 2009, 2:09 am

Lidija напиша:
Онака само да си пишам....баш сум тажна,жалам за Кралот на Попот Мајкл Џексон..
Секоја песничка беше оргинална и вон временска,ке останат за секогаш....искрено голем фан бев негов...почивај во мир!

Мене ми беше онака хит мејкер, во мојата младост нели, кој беше многу слушан, но ми се огади коа почна да менува боја на кожа, па она со киндерлендот и перверзијата со деца, и од тогаш не беше тоа Мајкал Џексон, кој го знаевме, У секој случај нека му е лесна земја !
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: