ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Омилен филм и зошто

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Rocknrolla   Пон 01 Дек 2008, 1:35 am

Не дека маи е омилен ,ама го симнав и го изгледав и е одличен трилер,англиски филм не американски,на Гај Ричи,одличен акцент,после Две исчадени двоцевки, најдобар филм на Гај Ричи,класика за англиската кинематографија,навистина Гај Ричи е одличен режисер,вреди да го погледнете
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 01 Дек 2008, 1:43 am

"Kill Bill " -филм на Квентин Тарантино. Содржаен филм , убава глумица, предобра музика, доста акција, пребогата приказна и темелен мотив за одмазда Twisted Evil

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Kill Bill   Пон 01 Дек 2008, 1:44 am

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Саб 06 Дек 2008, 3:23 am

мислам дека Firewall се викат со Дензел Вашингтон. супер филмче
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Саб 06 Дек 2008, 4:09 am

toise напиша:
мислам дека Firewall се викат со Дензел Вашингтон. супер филмче
scratch
FIREWALL е супер трилер филм, ама не глуми Дензел Вашингтон, туку Харисон Форд.... он че работи во банка, па че му го киднапираа семејството, па че го натераа киднаперите да префрли паре од банката к`ј што работа... ај размисли
За ист филм ли збориме? кафица

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Саб 06 Дек 2008, 12:42 pm

да овој со Дензел се викат Man on fire
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Men on fire   Саб 06 Дек 2008, 3:19 pm

Bash nego sakav da go napisam ama pobrzi ste od mene!
Odlicen film!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Deuce Bigalow:Male Gigolo   Саб 06 Дек 2008, 3:31 pm

Spored mene ova e mnogu dobra komedija!

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 08 Дек 2008, 1:40 am

toise напиша:
да овој со Дензел се викат Man on fire
Кога сме веЧе кај Дензел Вашингтон и трилерите, морам да го спомнам и филмот The Bone Collector, а плус глуми и Анџелина Џоли ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 08 Дек 2008, 5:10 am

SiNaPsA` напиша:
toise напиша:
да овој со Дензел се викат Man on fire
Кога сме веЧе кај Дензел Вашингтон и трилерите, морам да го спомнам и филмот The Bone Collector, а плус глуми и Анџелина Џоли ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


екстра филм само малку постар
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: THE NOTEBOOK   Чет 11 Дек 2008, 8:13 pm
гледајте ако не сте го гледале.. па ќе ви стане јасно зошто ми се допаѓа. За вакви филмови секогаш останувам со no comment!!!


⭐ ⭐ ⭐
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ФРЕНКИ И ЏОНИ   Вто 23 Дек 2008, 9:59 pmDirected by Garry Marshall
Produced by Garry Marshall
Written by Terrence McNally
Starring Al Pacino
Michelle Pfeiffer
Music by Marvin Hamlisch
Cinematography Dante Spinotti
Distributed by Paramount Pictures
Release date(s) October 11, 1991
Running time 118 min.
Овој филм ми е еден од омилените зошто е некако топол,реалистичен,ненаметлив,не е некоја епска љубов во прашање,а сепак е вистинска,кога првпат го гледав немав вистинска љубов и бев воодушевена од филмот што прикажува толку обични луѓе со толку мани,а сепак се случува романса :love:
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Сре 24 Дек 2008, 6:41 pm

Ангела напиша:гледајте ако не сте го гледале.. па ќе ви стане јасно зошто ми се допаѓа. За вакви филмови секогаш останувам со no comment!!!


⭐ ⭐ ⭐
Jas go imam gledano filmov i navistina e mnoguuuuuuuuu dobar!!!
Od mene ima otcenka 5+!!! cheers
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Merchant of Venice   Сре 07 Јан 2009, 8:09 pm

Мене филмов ми е актуелен бидејки и на факултет ја обработувавме истоимената драма. Можам да кажам дека е одлично адаптиран, актерите говорат на таков стар англиски (Шекспировски) јазик, Ал Пачино глуми феноменално во улогата на скржавиот Евреин Шајлок, a Џереми Ајронс има многу убав глас (тој го позајмува и гласот на Скар во Lion King, ако ви текнува).

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: City of Ember   Саб 17 Јан 2009, 3:56 am

Лесен (лимунада) филм снимен по книга. Жанр: Научна фантастика

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Pride and Glory   Сре 28 Јан 2009, 5:33 am

Трилер+драма=лоши и добри полицајци.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Underworld - Rise of the lycans   Сре 28 Јан 2009, 5:44 am

За љубителите на хорорите affraid
Излезе и третото продолжение на хорор/трилер филмот „Underworld“ во борбата помеѓу врколаците и вампирите.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Вто 03 Фед 2009, 12:32 am

Од оваа тема ке се земаат идеи за препорачување филмови на порталот за рубиката Предлогот е НАШ, филм :zavisnik:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Outlander   Чет 05 Фед 2009, 4:36 am

Филм со научно-фантастична тематика, во кој се споени историјата со викинзите плус фантастиката со луѓе и чудовишта од други планети. Преовладува борбата на доброто против злото. Продуцент на филмот е Бари Озборн, познат од филмовите „Господарот на прстените“.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Саб 21 Фед 2009, 1:48 am

„RocknRolla“ - Типичен англиски филм, со црн хумор, уцени и мафијаши.


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Thick as thieves   Пон 02 Мар 2009, 4:30 pm

Си биле двајца лопови.... едниот е Антонио Бандерас, а другиот е Морган Фриман...

Thick As Thieves


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Чет 05 Мар 2009, 4:07 pm

Еден од филмовите што многу ми остави впечаток во студентските денови со својата фантастична и бизарна атмосфера ,филм во кој за прв пат се сретнав со единствената глума на Кејт Винслет беше НЕБЕСНИ СУШТЕСТВА

Directed by Peter Jackson
Produced by Jim Booth
Written by Fran Walsh
Peter Jackson
Starring Melanie Lynskey
Kate Winslet
Music by Peter Dasent
Cinematography Alun Bollinger
Editing by Jamie Selkirk
Distributed by Miramax
Release date(s) October 14, 1994
November 16, 1994
September 12, 1995
January 8, 1995
Running time 108 min.
Country New Zealand
А бе овој филм не бил од студентските денови :shock: од моите средношколски денови :lol:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: "Maradona" by Kosturica   Пет 06 Мар 2009, 4:17 am

За сите они кои што се страсни по фудбалот и кои што знаат или само чуле за Диего Армандо Марадона (Божјата рака), спрскиот режисер Емир Костурица го има претставено ликот и делото на Марадона преку еден документарен филм во 1 час и триесетина минути.

Топло ви го препорачувам да го погледнете документарецот.


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Вто 10 Мар 2009, 1:40 am

Драма, романса, фантазија и трилер, се` во еден филм, снимем според најпродаваната книга на Stephenie Meyer.Повеќе информации --> Twilight

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Вто 10 Мар 2009, 2:29 am

Life of Brian тра-ла-ла тра-ла-ла
Мојата омилена комедија.

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   

Вратете се на почетокот Go down
 
Омилен филм и зошто
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: