ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Омилен филм и зошто

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пет 03 Окт 2008, 9:27 pm

Green Power напиша:
Е сега се' фино, ама не ни објасни зошто ти е овој филм омилен..чисто да знаеме што тебе те фасцинира, а и каков вкус во уста ти оставаат ваквите филмови после нивното гледање :P


епа вака: ме фасцинира упорноста истрајноста спремноста на се' или ништо на една девојка која сака да ја докажи пред својот татко својата способност иако таткото не ни сонува дека се работи за негова керка... потоа последните инсерти кога она е пред умирање... молбата да и ги скрати маките татко и .. да ја исклучи од апаратите за да не вегетира... замисли го чинот! колкава љубов треба да има родител за да го направи она со кое се разделува од своето чедо за последен пат...
Филмот иако е боксерки.. крвав спорт... но е преполн со емоции кои убиваат!!


животот наш не е борба туку е РИНГ во кој се бориме со последните сили.. успони и падови... победи и загуби.... љубов омраза.... и не случајно има неколку оскари добиено... ете затоа ми се допага филмот....
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
avatar

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пет 03 Окт 2008, 9:41 pm

Angela напиша:
Green Power напиша:
Е сега се' фино, ама не ни објасни зошто ти е овој филм омилен..чисто да знаеме што тебе те фасцинира, а и каков вкус во уста ти оставаат ваквите филмови после нивното гледање :P


епа вака: ме фасцинира упорноста истрајноста спремноста на се' или ништо на една девојка која сака да ја докажи пред својот татко својата способност иако таткото не ни сонува дека се работи за негова керка... потоа последните инсерти кога она е пред умирање... молбата да и ги скрати маките татко и .. да ја исклучи од апаратите за да не вегетира... замисли го чинот! колкава љубов треба да има родител за да го направи она со кое се разделува од своето чедо за последен пат...
Филмот иако е боксерки.. крвав спорт... но е преполн со емоции кои убиваат!!


животот наш не е борба туку е РИНГ во кој се бориме со последните сили.. успони и падови... победи и загуби.... љубов омраза.... и не случајно има неколку оскари добиено... ете затоа ми се допага филмот....

Останувам без зборови...а си дадов малку време небаре ќе успеам да најдам некој збор за коментар, ама некако тешко оди... ;)
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Forget Paris   Пет 10 Окт 2008, 7:41 am

Со Бил Крист`л во главна улога,убава сочна комедиичка која секогаш ме смее


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Gala
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 292
Локација : Struga, Makedonija, svet
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Betty Blue   Пет 10 Окт 2008, 6:35 pmJas da potsetam na malce postari filmovi, koi se vredni za potsetuvanje.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Вто 14 Окт 2008, 11:33 pm

ALEXANDER

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Сре 15 Окт 2008, 5:27 pm

Бе Перо напиша:
Се слагам со Гока за изборот.
Филмот е одличен, со многу карактери кои се добро осмислени и со феноменално глумење од Џек Николсон.
Се замислив за тоа што е критериум за лудост во денешно време.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: TWILIGHT   Пет 24 Окт 2008, 1:58 pmедноставно сакам хорори со добра содржина..... :P
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Guess Who   Саб 25 Окт 2008, 3:35 am

Романтична комедија, тема: белец и црнкиња.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Синдарела
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 21
Регистриран на : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Саб 25 Окт 2008, 2:09 pm

омилен филм...хм....
многу ми се врткаат низ главава...ај друг пат..........
Вратете се на почетокот Go down
http://www.fantasytrend.blogspot.com
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Саб 25 Окт 2008, 6:30 pm

Синдарела напиша:
омилен филм...хм....
многу ми се врткаат низ главава...ај друг пат..........
Имаш вртоглавица ?
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Minority Report   Саб 25 Окт 2008, 6:34 pm

Зар би требало коментар за филмот, многу убаво смислена приказна и многу новитети во ефектите....за потсетување притиснете tuka
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: 21 грам... екстра трилер   Саб 25 Окт 2008, 6:39 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: The Machinist ...немам коментар за филмот   Саб 25 Окт 2008, 6:41 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Жанр: Трилер   Вто 28 Окт 2008, 4:42 am

REVOLVER

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Вто 28 Окт 2008, 4:44 am

LUCKY NUMBER SLEVIN

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Љубовен трилер   Вто 28 Окт 2008, 4:46 am

Wicker Park

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Криминалистички трилер   Вто 28 Окт 2008, 4:48 am

The Bone Collector

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Вто 28 Окт 2008, 4:50 am

Se7en

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Вто 28 Окт 2008, 4:52 am

The Departed

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Вто 28 Окт 2008, 4:54 am

Catch Me If You Can Trailer

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Бајки на филмско платно !   Нед 09 Ное 2008, 4:59 am

Релаксирачки филм, бајка во 2 часа и 20 минути. Второто продолжение на бајката „Нарнија“
The Chronicles of Narnia 2 Prince Caspian

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Саб 15 Ное 2008, 10:34 pm

СМРТОНОСНО ОРУЖЈЕ
Не е филм туку цел серијал од филмови кои некако се без некаква филмска тежина,но хуморот во нив е посебен,по специфичен.Можеби е до актеририте кои се како главни ролји во филмовите,или спојот на актерската екипа,ама некако се одлепува од хуморот во Американските филмови.Овие неколку продожетока ги прибележувам во мојата листа на најдобри филмови,со посебен акцент на хуморот,инаку приказните се 100 % Американско-трилерски.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Саб 15 Ное 2008, 11:34 pm

GokaGrozni напиша:
СМРТОНОСНО ОРУЖЈЕ
Не е филм туку цел серијал од филмови кои некако се без некаква филмска тежина,но хуморот во нив е посебен,по специфичен.Можеби е до актеририте кои се како главни ролји во филмовите,или спојот на актерската екипа,ама некако се одлепува од хуморот во Американските филмови.Овие неколку продожетока ги прибележувам во мојата листа на најдобри филмови,со посебен акцент на хуморот,инаку приказните се 100 % Американско-трилерски.
Се сложувам.
И да се гледаат повеќе од 2 пати, секогаш се интересни.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Саб 15 Ное 2008, 11:44 pm

"За убиство повикај буква М" - Алфред Хичкок доста инетресен филм .
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Saw 5   Чет 20 Ное 2008, 2:57 pm

Излезе и 5-тото продолжение на хорор-трилерот „Saw 5“. За да се погледне и петтиот 5-тиот дел пожелно е да се имаат изгледано и претходните 4 дела, бидејќи сите делови се поврзани во една приказна.
,
П.С. Не е препорачливо за луѓе со слабо срце What a Face

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   

Вратете се на почетокот Go down
 
Омилен филм и зошто
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: