ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Омилен филм и зошто

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Вто 10 Мар 2009, 6:05 pm

Како можев да го заборавам овој филм, убава комедија која би ја гледал и 3 пати седмично,
одсекогаш сум сакал такви лесни хумористично-глупи заплети.
..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Mystic river   Чет 12 Мар 2009, 2:21 am

многу добар филм награден со 2 оскари дело на Клинт Иствуд ,го даваја на сител пред некој ден и многу познати глумци како Шон Пен,Лоренц Фишбурн,Кевин Бејкон
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пет 13 Мар 2009, 12:13 am

GokaGrozni напиша:
Како можев да го заборавам овој филм, убава комедија која би ја гледал и 3 пати седмично,
одсекогаш сум сакал такви лесни хумористично-глупи заплети.Се сеќавам во кино го гледав и сите ние женски врескавме ко будали на стриптизот,ептен добро и забавно си поминавме Џапм араунд


(се надевам оваа снимка не е премногу ...)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пет 13 Мар 2009, 2:16 am

Цитат :
(се надевам оваа снимка не е премногу ...)
Не е премногу што? Смешна? :D
Па смешна е право да ти кажам и не го послушаа човекот да ги остаат капите. :oops: тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пет 13 Мар 2009, 2:19 am

Stara komedija no mnogu dobra!
Eve zasto mi e omilena:

Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пет 13 Мар 2009, 3:06 am

Scarlett O'Hara напиша:
Stara komedija no mnogu dobra!
Eve zasto mi e omilena:

Сличен стил на комедија е и HOT SHOTS со Чарли Шин,а незнам кој е постар дали тој ти што го имаш наведено или ИМА ЛИ ПИЛОТ ВО АВИОНОТ(и тој е таков) :lol:

Сега прочитав дека ги прави истиот режисер и продуцент,и Голи Пиштоли...
Џим Абрахамс
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 16 Мар 2009, 2:22 am

Синоќа гледав добар филм со Џек Николсон и Дајан Китон, нешто као љубовна комедија ... супер филмче Тоо
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Чет 19 Мар 2009, 3:26 am

Во последниве неколку години многу често се снимаат хорор филмови од неанглиско говорно подрачје и се организираат фестивали само за хорор филмови. Еден од тие филмови кој го гледав пред некој ден и ми остави силен впечаток е шпанскиот филм „[REC]“


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пет 20 Мар 2009, 12:50 am

SiNaPsA` напиша:
Во последниве неколку години многу често се снимаат хорор филмови од неанглиско говорно подрачје и се организираат фестивали само за хорор филмови. Еден од тие филмови кој го гледав пред некој ден и ми остави силен впечаток е шпанскиот филм „[REC]“

А ги симнуваш од некаде?
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пет 20 Мар 2009, 1:01 am

Далила напиша:

А ги симнуваш од некаде?
Најчесто ги симнувам тие филмови преку торенти од mininova.org, а во последно време ја пратам и една релативно нова страна за симнување на филмови: yestorrent.com

Инаку, еве линк за симнување на филмот [REC]

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 30 Мар 2009, 6:40 pm

Една драма во 141 минутa, пуна со напнатости, пресврти и искушенија и за се` тоа е „крива“ главната глумица Анџелина Џоли.

Повеќе за филмот -->> Changeling


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Blade   Пон 06 Апр 2009, 3:24 pm

„Blade“ = „лесен“ хорор филм, сварлив за сите, без многу гадни сцени и со многу ефекти. На кратко, добриот вампир се бори против лошите вампири. До сега се снимени 3 дела.

Blade - `98------------------>> Blade 2 - `02

------------------>> Blade Trinity - `04

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 13 Апр 2009, 3:31 pm

Egen od najdobrite filmovi e "John Q vo koj najdobro se gleda za sto se e sposoben eden roditel za da go spasi svoeto dete,a za glumata na Denzel nemam zborovi! :silent: то поштуем " border="0" alt="" />
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 20 Апр 2009, 2:06 am

Вчера го гледав Black Hawk Down.
Филмот е базиран на вистинит настан и се случува во Сомалија каде што Американците се борат против сомалиската паравојска.
Има многу добар приказ на хаотичноста на војната, а богами и некои сцени кои не се за луѓе со слабо срце.
Режисерот е Ридли Скот, кој го режираше и Гладијатор.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Вто 21 Апр 2009, 1:12 am

И овој филм го гледав пред некој ден.
Така-малку постар е (а мислам дека има и втор дел) со Џек Николсон и Адам Сендлер во главните улоги.
Интересен филм, добра комедија и одлична глума од Николсон како и секогаш.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Сре 13 Мај 2009, 3:52 am

Л`к (лимунада) филм со Брендон Фрејзер. Снимен е според книга, приказна = бајка.

Inkheart
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Чет 25 Јун 2009, 11:44 pm

Вчера конечно го изгледав толку фалениот филм „Ангели и демони“ кој е снимен по истоимената книга на Ден Браун. Мене лично не ми се бендиса толку филмот, освен одличната глума на Том Хенкс и периодите на напнатост и неизвесност во неколку сцени од филмот.

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Сре 01 Jул 2009, 11:50 pm

The Haunting in Connecticut - Official Trailer = хорор филм со веќе видена содржина, но со сцени и музика што ќе ве здрмаат на моменти, а и адреналинот може да ви се покачи (шеќерот не).
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Чет 16 Jул 2009, 10:19 pm

Уште еден лимунада (читај л`к, лесен де) филм за кој што вреди да се потрошат 125 минути булење (глеање де) на одличните глума на Џулија Робертс и Клив Овен во шпиунската игра помеѓу две моќни компании.Појче инфо на: imdb.com/Duplicity
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Le Gendarme de Saint-Tropez   Сре 29 Jул 2009, 10:53 pm

Доволно е само да спомне само наредник КРИШО, другото е 35 годишна историја...
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 03 Aвг 2009, 1:42 am

Вчера го гледав „1408“ - хорор/психолошка драма со извонредните John Cusack и Samuel L. Jackson во главните улоги.

Приказната во кратки црти е следната: Писател отседнува во една соба во хотел, која што ја бие глас дека е опседната со духови. Писателов не верува во духови и е решен да ја добие баш таа соба, иако менаџерот на хотелот долго го убедува да не ја земе, бидејки во минатото во неа се случиле вкупно 56 убиства под неразјаснети околности и никој не издржал подолго од еден саат внатре. Откако конечно го добива клучот од собата, се запознава детално со неа...
Ова не е класичен хорор со крв и врескања, ама може да ве полазат морници малку. Smile

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 03 Aвг 2009, 2:32 am

Одличен филм,дефинитивно треба да се види гуглам на срч
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 03 Aвг 2009, 5:29 am

Да, стварно вреди да се види.
Филмот има 2 различни краја, а јас испадна дека сум го гледал алтернативниот крај којшто го прикажувале само во Канада и на ДВД изданието, па морав на Јутјуб да го видам вистинскиот крај. Овој вториов, вистинскиов, многу повеќе ми се допадна.
Инаку, филмот е базиран на роман од Stephen King, човекот којшто ја напиша The Shining (Сјаење) за која има и филм.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 03 Aвг 2009, 9:02 pm

Бе Перо напиша:
Вчера го гледав „1408“ - хорор/психолошка драма со извонредните John Cusack и Samuel L. Jackson во главните улоги.

Далила напиша:
Одличен филм,дефинитивно треба да се види гуглам на срч

Ми се бендисува филмот, држи неизвесност до самиот крај.

Други слични филмови од истиот жанр што ми оставиле впечаток се:
„The Skeleton Key“ со Кејт Хадсон, од сценаристот на филмот „The Ring“„The Woods“ - видео: ТУКА
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   Пон 03 Aвг 2009, 10:28 pm

Јас да ви се пофалам дека од Белград си купив една пират-колекција на сите филмови на Вуди Ален Smile

Ги има „Ени Хол“, „Хана и сестрите“, „Љубов и омраза“, „Се’ што сте сакале да знаете за сексот....“, „Моќната Афродита“, мојот омилен „Sweet and Lowdown“ (немам поим како се преведува) и многу други.... Ептен сум среќна, секоја вечер си гледам по еден! cheers
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм и зошто   

Вратете се на почетокот Go down
 
Омилен филм и зошто
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: