ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Македонски рок

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Пон 20 Апр 2009, 11:32 pm

РЕМЕК ДЕЛО


Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Вто 21 Апр 2009, 12:43 am

Леб и Сол не ги спомнавме досега на темава.
„Бистра вода“ мене ми е омилена песна од нив. Ми се допаѓаат и многу други песни (да не ги набројувам сите) и навистина е тешко да се издвои некоја, ама оваа е... СОВРШЕНА!

Прекрасно!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Нед 31 Мај 2009, 12:44 am

Епа другарки и другари...ова е се` уште неофицијално, ама многу ме израдува оваа вест:

13-ти јуни, концерт - Архангел на скопско кале!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Пет 07 Aвг 2009, 2:47 am

Една троа постара добра песна:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Чет 27 Aвг 2009, 12:00 am

После толку време бапнувам ствар на YouTube и автоматски бапнувам и тука.
Колку е убаво после толку време да се подсетиш на некои шупци, еве и вам ви ги препорачувам.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Д Далтонс и Ребека- Лиду лидуду   Чет 27 Aвг 2009, 11:26 am


Кога сме кај Д Далтонс,јас оваа си ја сакам,оригинално ја пееше Маја Оџаклиевска,ама оваа верзија ми е некако поинтересна Џапм араунд afro


Последната промена е направена од Далила на Пет 28 Aвг 2009, 12:25 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Чет 27 Aвг 2009, 2:58 pm

Фуцкинг ТБ Трачери, фром КумановоLong Live Macedonian Rock 'n' Roll

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Саб 29 Aвг 2009, 4:26 am

GokaGrozni напиша:

Long Live Macedonian Rock 'n' Roll!
ДА ЖИВЕЕ!

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Саб 29 Aвг 2009, 1:27 pm

Еднаш на овие им бев на концерт во Куршумли Ан. Ни ден-денес не знам како не се одронија ѕидовите на таа древна градба од галамата што ја направија рокериве lol! lol!

А да, и тој „главниот“ постојано на микрофон бараше да се намали пареата што се испушташе позади сцена и да му донесат шеќерчиња, онакви за кафе!?
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Саб 29 Aвг 2009, 10:02 pm

eftimoskatb напиша:
Еднаш на овие им бев на концерт во Куршумли Ан. Ни ден-денес не знам како не се одронија ѕидовите на таа древна градба од галамата што ја направија рокериве lol! lol!

А да, и тој „главниот“ постојано на микрофон бараше да се намали пареата што се испушташе позади сцена и да му донесат шеќерчиња, онакви за кафе!?
Аха, се јави рокерката во тебе! Smile рока мандолина

А зошто би му носеле шеќерчиња на фронтменот (Киро)? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Саб 29 Aвг 2009, 10:57 pm

eftimoskatb напиша:
А да, и тој „главниот“
А т`ј се вика Кире и живи у зграду, над бибљотеку без кучиња и мачиња.
Такој га најави 2-ри гитариста на овуј свирку , кој па е голубар.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Сре 11 Ное 2009, 3:58 am

GokaGrozni напиша:
Фуцкинг ТБ Трачери, фром Куманово


Т.Б.ТРАЧЕРИ ГО ОТВОРААТ BOOM TAKSIRAT FESTIVAL

http://on.net.mk/default-mk.asp?ItemID=4D508E6C9E58084AA87B6A46F411DBE2
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Македонски рок   Пон 28 Дек 2009, 1:50 am

...макар 2-3 збора Smile