ФОРУМОТ Е НАШ
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next
АвторПорака
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
Dadeto

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПет 13 Фед 2009, 7:23 pm

abe pu pu da ne e za podrek... rucekot gotov li ti e?
sadevite?
ispra ? тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПет 13 Фед 2009, 7:47 pm

Dadeto напиша:
abe pu pu da ne e za podrek... rucekot gotov li ti e?
sadevite?
ispra ? тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла
Se e sredeno sega gosti si cekam da mi pravat drustvo vo kafe pienje. кафица
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyСаб 14 Фед 2009, 3:26 am

Scarlett O'Hara напиша:

Poveli i za tebe kafence! :D
Kazi mi kako e,dali ti se pogodi? lol!
Фалаааа....Екстра се погоди кафенцето, ај стај уште едно за сите дур сме овде, на моја сметка Smile Smile

..............................................................................................................................................
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyСаб 14 Фед 2009, 1:47 pm

Десно од фонтаната, која што се наоѓа во центарот на Атриумот, блиску до Кујната, вчера ја почнав денес успеав да завршам со ѕидање домашната фурна.
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Df2461dbfd5fd755527a2c93b28e227b
Во неа ќе си печеме тазе лебче, а може и по некој зелник. :tongue:
До фурната ја поставив и новата скара купена од amazon.com .
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 072b62d2db1ec0e95c3c05212f3b33f9

Сега сум малку уморен и неможам да ја распалам скарата, можеби утре ако е добро времето.
Ќе си земам едно ладно

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 0a5329c212587efa8468969726545ec3

и ќе поуживам малку во жуборкањето на фонтаната и песната на птиците.
Ако има некој расположен за истото нека повели. живели: Сречно ....
А може и некоја табла да завртиме. Basketball
Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
Dadeto

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyСаб 14 Фед 2009, 8:10 pm

ja nekjum pivo... :shock:
moze za mene sokce ?
fala odnapred geek
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyСаб 14 Фед 2009, 8:52 pm

За мене, разбира се, ЦРНО! вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyСаб 14 Фед 2009, 9:00 pm

eftimoskatb напиша:
За мене, разбира се, ЦРНО! вежбај малку
Aj jas drushtvo ke ti pravam.:D
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Red%20wine%20glassКафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Red%20wine%20glass
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyСаб 14 Фед 2009, 10:29 pm

Аууу, а бе мислев црно ПИВО, ама ако - како што сум затната цела, ова е подобра идеја! јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее

НАЗДРАВЈЕ И ЗА МНОГУ ГОДИНИ! Многу сме ЈАКИ живели
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyСаб 14 Фед 2009, 11:54 pm

СтончиС напиша:

Ако има некој расположен за истото нека повели. живели: Сречно ....
А може и некоја табла да завртиме. Basketball
Се пријавувам и јас живели
Носам и ќумур, тазе купен од www.e-bay.com
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 CHARCOAL_LUMP_OAK

..............................................................................................................................................
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyНед 15 Фед 2009, 12:30 am

Убав ден, ај давам донација = 1 l = домашна

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyНед 15 Фед 2009, 2:02 am

Утре во три (15:00) ја распалувам скарата.
Ни фали салата никој не понуди и кој ќе испече леб во фурната да имаме тазе печен за ручекот.
Вечерв не пијам ништо, ќе си легнувам сега. Ај :spanko:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyНед 15 Фед 2009, 3:42 pm

Кафе има или во недела не се пие? :roll:

..............................................................................................................................................
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
Dadeto

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПон 16 Фед 2009, 3:44 am

ima..
ko ke mi varis mene aj svari si i za tebe .. i ti si covek :roll: geek geek geek geek geek geek
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПон 16 Фед 2009, 3:54 am

Благо, средно или горко да биде кафето? кафица

..............................................................................................................................................
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
Dadeto

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПон 16 Фед 2009, 4:05 am

bez seker ..
i mrdni bago.. mi se otpi aaaaaaaaa geek geek geek geek
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПон 16 Фед 2009, 4:28 am

Изволте, тазе кафица, горко.
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Turkish_coffee

Почна all-star и сеа истокот ќе им ја скрши кичмата на западот Basketball

..............................................................................................................................................
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
Dadeto

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПон 16 Фед 2009, 4:38 am

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
za ova daj dade da mi ti pisi petche na raceto geek
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПон 16 Фед 2009, 4:12 pm

SiNaPsA` напиша:


Почна all-star и сеа истокот ќе им ја скрши кичмата на западот Basketball
тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла :clown: geek geek geek geek
Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
Dadeto

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПон 16 Фед 2009, 6:58 pm

oduvaja ga vetar.. geek
ne tuku se kljafti ti,...
kamo kafeto a? :shock:
puu be mladinavaaaaaaaaaa :shock: :shock: geek
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyСаб 21 Фед 2009, 2:28 pm

Петлите одамна пуштија крик. Што е ова спиење. Smile
Кој е за кафе и кроасанче, нека повелиТ.
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 0e22dafed37b69e08cf71640a757600e

ПС. Едно прашање ако може.
Кога се менува саатот (во пролет и есен) како ги подесуваат петлите, во селата? scratch geek
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПет 06 Мар 2009, 11:17 am

БУЈРУМ на кафе, националистичко МАКЕДОНСКО Exclamation

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Tursko%20kafe(1)

Македонија :MK: Македонија

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПет 06 Мар 2009, 11:26 am

Еј фала за кафенцево, посебен вкус има овакво националистичко geek Македонија Македонија . Ја си го испив си искористив сама сум на форумов:D :D :D :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПет 06 Мар 2009, 11:55 am

GokaGrozni напиша:
БУЈРУМ на кафе, националистичко МАКЕДОНСКО Exclamation

Македонија :MK: Македонија
Edno nacionalisticko OBJECTION od mene! тра-ла-ла :hayel:


Последната промена е направена од Scarlett O'Hara на Пет 06 Мар 2009, 12:05 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПет 06 Мар 2009, 11:57 am

Само да знаете, денес кафето на мој рачун, честам

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 EmptyПет 06 Мар 2009, 12:03 pm

Стави и за Скарлета, туку се појави од негде неочекувано ..ќе ми го испие моето :D :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Sponsored content
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 18Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: