ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 10 Ное 2009, 12:36 am

.. и да зачадиме по една
.. .. а оваа за утре ден, лек за мамурл`к.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 10 Ное 2009, 12:40 am

GokaGrozni напиша:


.. .. а оваа за утре ден, лек за мамурл`к.
Многу дво(повеќе)смислено е прашањево?!?

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 10 Ное 2009, 12:45 amВевчани,Струмица ...

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 10 Ное 2009, 2:47 am

Едно топло чоколадо за добредојде на Тинкербел
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Чет 19 Ное 2009, 3:27 pm

Ај добар ден...
Има некој да залије по некоја чашка коњак...колку за дезинфекција у сезона на вируси:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Чет 19 Ное 2009, 9:47 pm

Известување за “културен“ настан вечерва.

19.11.09 (ЧЕТВРТОК):

"DRINKING GAMES"

Нека диџеј Џекес ве здиви со неговите песничичи кои ќе ви ја здрмаат главата од тука до небото и цик-цак назад. Бидете таму или... или не бидете што да ви кажам Smile

* Специјална игра на журката! Зимате по даска со 6 камикази (150 ден.) по 2 тима и победникот кој ќе ги испие побрзо добива уште една даска со 6 камикази гратис!!! X.X Let the drinking games begin! ! !
дезинфекција дезинфекција

ИЗВОР
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 15 Јан 2010, 4:32 am

Само да прашам дали во атриумов се воведе новиот закон за непушење? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 15 Јан 2010, 4:41 am

Атриумот ни е отворен (без кров) а не гледа кон улица или друго јавно место и то ти доаѓа како во двор да си си и секако дека пушењето ќе дозволено.

А кога се собравме поечко да ве прашам шчо че се напијате. Smile
Да запишам ај размисли
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 15 Јан 2010, 4:43 am

За мене едно узо (малце не-патриотски, ама...) Smile
и види шо ќе се напие лепо друштво на масата во ќошот. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 15 Јан 2010, 4:44 am

Бе Перо напиша:
Само да прашам дали во атриумов се воведе новиот закон за непушење? Smile

Со длабока почит кон твоето прашање, ама ( како подсетник ) те молам види ја преамбулата на ФеН, се извинувам ама тука нема граѓани од втор ред, во атриумов чадимеее !ПОВЕЛИ !

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 15 Јан 2010, 4:46 am

GokaGrozni напиша:
Бе Перо напиша:
Само да прашам дали во атриумов се воведе новиот закон за непушење? Smile

Со длабока почит кон твоето прашање, ама ( како подсетник ) те молам види ја преамбулата на ФеН, се извинувам ама тука нема граѓани од втор ред, во атриумов чадимеее !ПОВЕЛИ !
Наздравје!
Ај здравицава за СиНаПсА` и за неговиот именден!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 15 Јан 2010, 4:51 am

Бе Перо напиша:
Ај здравицава за СиНаПсА` и за неговиот именден!

хих .. токму него го чекам, да го почестам со ...

... на денешен ден, ред е.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 15 Јан 2010, 4:51 am


Повели Узо.

Јас го шетам Џони од прееска. Smile


Тие од масата во ќошот ми рекоа Ж’та.

На здравје и нека му среќно име на Васе.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 15 Јан 2010, 4:54 am

Баш денес пиев некој коктел Cinderella (илимити „Пепелашка“ по нашки). Безалкохолен коктел е, и ми се допадна, баш освежителен вкус има. Се прави со џус од портокал, ананас, лимон... и уште нешто имаше ама не ми текнува.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 15 Јан 2010, 4:58 am

VoniVaraS напиша:
На здравје и нека му среќно име на Васе.
Предпоставувам, домаќинот наш лешочки, тегне цигар некаде надвор на -3С (???)


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 15 Јан 2010, 5:29 am

Малку и музика ако моит.
Си се запишал на музичка акдемија и си бираш еден малку “демоде“ инструмент како Хармоника на пример. И ко ќе те прашаат што свириш ти им кажуваш „Хармоника“ и некои би ти се изнасмеале. Е па дека не е хармониката “сељачки“ инструмент докажуваат овие наши врвни армоникаши.