ФОРУМОТ Е НАШ
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyВто 10 Ное 2009, 12:36 am

.. и да зачадиме по една

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 800px-Four_cigars-702511


.. .. а оваа за утре ден, лек за мамурл`к.

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Piite-boza-2

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyВто 10 Ное 2009, 12:40 am

GokaGrozni напиша:


.. .. а оваа за утре ден, лек за мамурл`к.
Многу дво(повеќе)смислено е прашањево?!?

..............................................................................................................................................
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyВто 10 Ное 2009, 12:45 am

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Boza

Вевчани,Струмица ...

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyВто 10 Ное 2009, 2:47 am

Едно топло чоколадо за добредојде на Тинкербел Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Icon_smile
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 HotchocolateoКафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 W290
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyЧет 19 Ное 2009, 3:27 pm

Ај добар ден...
Има некој да залије по некоја чашка коњак...колку за дезинфекција у сезона на вируси:
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 30322C377DCE83409B60ABE9AE741603

..............................................................................................................................................
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyЧет 19 Ное 2009, 9:47 pm

Известување за “културен“ настан вечерва.

19.11.09 (ЧЕТВРТОК):

"DRINKING GAMES"

Нека диџеј Џекес ве здиви со неговите песничичи кои ќе ви ја здрмаат главата од тука до небото и цик-цак назад. Бидете таму или... или не бидете што да ви кажам Smile

* Специјална игра на журката! Зимате по даска со 6 камикази (150 ден.) по 2 тима и победникот кој ќе ги испие побрзо добива уште една даска со 6 камикази гратис!!! X.X Let the drinking games begin! ! !
дезинфекција дезинфекција

ИЗВОР
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyПет 15 Јан 2010, 4:32 am

Само да прашам дали во атриумов се воведе новиот закон за непушење? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyПет 15 Јан 2010, 4:41 am

Атриумот ни е отворен (без кров) а не гледа кон улица или друго јавно место и то ти доаѓа како во двор да си си и секако дека пушењето ќе дозволено.

А кога се собравме поечко да ве прашам шчо че се напијате. Smile
Да запишам ај размисли
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyПет 15 Јан 2010, 4:43 am

За мене едно узо (малце не-патриотски, ама...) Smile
и види шо ќе се напие лепо друштво на масата во ќошот. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyПет 15 Јан 2010, 4:44 am

Бе Перо напиша:
Само да прашам дали во атриумов се воведе новиот закон за непушење? Smile

Со длабока почит кон твоето прашање, ама ( како подсетник ) те молам види ја преамбулата на ФеН, се извинувам ама тука нема граѓани од втор ред, во атриумов чадимеее !

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 C29g

ПОВЕЛИ !

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyПет 15 Јан 2010, 4:46 am

GokaGrozni напиша:
Бе Перо напиша:
Само да прашам дали во атриумов се воведе новиот закон за непушење? Smile

Со длабока почит кон твоето прашање, ама ( како подсетник ) те молам види ја преамбулата на ФеН, се извинувам ама тука нема граѓани од втор ред, во атриумов чадимеее !

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 C29g

ПОВЕЛИ !
Наздравје!
Ај здравицава за СиНаПсА` и за неговиот именден!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyПет 15 Јан 2010, 4:51 am

Бе Перо напиша:
Ај здравицава за СиНаПсА` и за неговиот именден!

хих .. токму него го чекам, да го почестам со ...
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 PROJA
... на денешен ден, ред е.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyПет 15 Јан 2010, 4:51 am

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 3ab4e75f279089b27478129cdf76f207
Повели Узо.
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Aa73dc51699aaa34557691d2e42c25e0
Јас го шетам Џони од прееска. Smile
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 B89bd55fa333fbc231793dd1bfba4adf

Тие од масата во ќошот ми рекоа Ж’та.

На здравје и нека му среќно име на Васе.
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyПет 15 Јан 2010, 4:54 am

Баш денес пиев некој коктел Cinderella (илимити „Пепелашка“ по нашки). Безалкохолен коктел е, и ми се допадна, баш освежителен вкус има. Се прави со џус од портокал, ананас, лимон... и уште нешто имаше ама не ми текнува.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyПет 15 Јан 2010, 4:58 am

VoniVaraS напиша:
На здравје и нека му среќно име на Васе.
Предпоставувам, домаќинот наш лешочки, тегне цигар некаде надвор на -3С (???)

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 55-34028-20

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyПет 15 Јан 2010, 5:29 am

Малку и музика ако моит.
Си се запишал на музичка акдемија и си бираш еден малку “демоде“ инструмент како Хармоника на пример. И ко ќе те прашаат што свириш ти им кажуваш „Хармоника“ и некои би ти се изнасмеале. Е па дека не е хармониката “сељачки“ инструмент докажуваат овие наши врвни армоникаши.


Ја нешто и од мене

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 RB

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 EmptyВто 30 Мар 2010, 10:58 pm

Хмммм ај што нема никој за кафенце, нема никој и за по една Ж'та живели
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Sponsored content




Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 18 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 18 of 18Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: