ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
АвторПорака
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Чет 10 Сеп 2009, 11:15 pm

Гока,навистина сум скептична за пијалок со домати,незнам баш,ти си пробал?
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 11 Сеп 2009, 1:08 am

Далила напиша:
за пијалок со домати,незнам баш,ти си пробал?
Јас сегогаш и верувам на песната, на крајот на краевите да цитирам еден ( бајаги ) добар гитарист ( ама бајат ) "Кисело, весело" во секој случај слепо верувам на Б.Џ.Штилиќ, Че го пробам.

ПС.Не се откажувам од комарецот
ПС#2.Не се откажувам и од румот и теглата ( види прилог ).
Цитат :
Туку, мене ми „запна“ за око оној твој рецепт со румот и теглата, тоа вреди да се проба - гарант е добро!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Саб 12 Сеп 2009, 1:02 am

Еј, супер е тој џус од домати!!! И јас нешто бев сомнителна кон него, не го ,поштуев‘ баш, ама тоа беше пред да го пробам.... Многу е добар, особено ако му додадеш малку сол и црн пипер Smile

(озбилно Smile
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Саб 12 Сеп 2009, 2:56 pm

Ја избегавам да пијам џусови, ми излегува првут на косава од нив afro
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Саб 12 Сеп 2009, 6:24 pm

SiNaPsA` напиша:
Ја избегавам да пијам џусови, ми излегува првут на косава од нив afro
Smile Smile
Во право си за џусевите... ама ако ги разредиш со троа алкохол можат да поминат. Smile
Еве на пример јас од принцип не пијам ни кисела вода ама разредена со смедеревка моиТ.
Исто така не пијам ни швепс тоник, ама разреден со малку џин или вотка не да моит, него супер е. живели
Вратете се на почетокот Go down
kikoacc
Тупаџија
Тупаџија


Број на мислења : 2
Локација : Skopje
Регистриран на : 2009-09-13

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Нед 13 Сеп 2009, 11:33 pm

може ли некој да ми објасни поубаво за Камиказа пијалокот... како се прави ... колку се става што се става и сл... Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 12:04 am

kikoacc напиша:
... како се прави ...
-врзуваш марама на глава
-пиеш чашка ( саќе ) ракија
-се поздравуваш
-целиваш барјакот
-седнуваш у авион
-BOO>M<
-одиш на отчет кај Св.Петар


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 12:29 am

kikoacc напиша:
може ли некој да ми објасни поубаво за Камиказа пијалокот... како се прави ... колку се става што се става и сл... Smile

Поздрав кикоасс. Добредојде на форумот.

Еве јас ќе се обидам да ти предложам еден рецепт за камиказа коктел шатс.

Потребни состојки:

1. Вотка (јас користев смирноф плав)
2. Ликер Блу Куракао. Всушност може било кој од овие ликери на сликава.


ама блу куракао го има во сите поголеми маркети kaj nas и не е скап, некаде околу 600 ден.
3. Сок од зелен лимон ( Lime ). Може да се користи и сок од обичен лимон но поради појаката арома е препорачливо лимет.
Мериш со оние малите чаши за ракија (од 50 мл.)
Во шејк-ер ставаш: 3 чаши водка. 3 чаши блу каракао, 3 чаши сок од лимет и неколку коцки лед.
Убаво го протресуваш шејк-ерот и вуала, имаш спремни 10 шатс камикази. дезинфекција Smile
Се пие на екс во комбинација додека си пиеш пиво на пример.


Ова се камикази со тој вториот ликер, пред блу куракаото.
Со блу куракао се дбива синкасто зелена боја.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 12:37 am

VoniVaraS напиша:
Ова се камикази
НЕМА ЛОГИКА, е па ондак зошто се вика КАМИКАЗИ ??И мора да је Червен !!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
kikoacc
Тупаџија
Тупаџија


Број на мислења : 2
Локација : Skopje
Регистриран на : 2009-09-13

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 1:02 am

[b] Благодарам за РЕЦЕПТОТ Smile Smile Smile следниот викенд ќе го пробам... па ќе ти кажувам што како... Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 1:07 am

А кај ке најдеш авион, види 0:55 TУКА тра-ла-ла

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 1:13 am

GokaGrozni напиша:
VoniVaraS напиша:
Ова се камикази
НЕМА ЛОГИКА, е па ондак зошто се вика КАМИКАЗИ ??И мора да је Червен !!

По моја логика пијалаков се вика „камикзи“ бидејќи прво ти два чувство дека леташ (онака си пун со позитивна енергија и се забавувш супер) ама после неколку кунзумисани на екс и во комбинација со неколку пива, кога ќе те “плесне“ на земја, се осеЧаш ко јапонските пилоти камикази при ударот. Smile

А кој дали мора да е чрвен? Јас спомнав Смирноф ама плав. гуглам на срч
Ама може да се употреби било која поасална водка.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 1:23 am

VoniVaraS напиша:
.. .. ти два чувство дека леташ .. ..
Хих, па тоа е РедБул, он ти дава крилца ( не кокошкини, печени ) туку оние што те дигаат, сум гледал на реклама.Па и тој е Црвен и не сум знаел дека и мој`та ж`та ( домаЧа ) е камиказе, м`снуеш на сарпито 3-4 чоканчиња и опа `ајде да летаме`.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 1:25 am

И ГОКА ДЕНЕСКА БЕШЕ КАМИКАЗИ-ИЗЕДЕ ЕДЕН БУРЕК СО ЧУДНО ПОТЕКЛО НА МЕСОТО ВО НЕГО !
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 1:28 am

А њекња, кумановска пастрмајлија, кажи а !

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 1:34 am

Регистрирани(КАМИКАЗИ) членови: GokaGrozni, Morpheus, SiNaPsA`, VoniVaraS
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 1:36 am

Morpheus напиша:
Регистрирани(КАМИКАЗИ) членови: GokaGrozni, Morpheus, SiNaPsA`, VoniVaraS
Тооо часту по едно од овој


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 1:37 am

GokaGrozni напиша:
А њекња, кумановска пастрмајлија, кажи а !

Е ај кажи ни за кумановските пастмајли... разлики во состојки и приготвување од другите како и споредба на квалитет спрема другите.

ПС. А она за потеклото на месото во бурекот и на мене ми е постојана енигма. Smile (инаку го конзумирам бурекот од шехерезада ;) )
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 14 Сеп 2009, 1:40 am

Оваа ТУКА коктел ли е ??

И да ја скратам приказната, од денес сум на Ѓеврек.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Сре 28 Окт 2009, 1:28 am

Гока сме веќе кај коктелите, бујрум еден портал за коктели ---> КЛИК, па кој има мерак за коктели нека повели, па нека раскаже за „искуството“ (ако се сечаа, де) Smile

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 09 Ное 2009, 11:54 pm

Регистрирани членови: GokaGrozni, SiNaPsA`, VoniVaraS, Бе ПероСо 1 извинување, ноктите не ми се лакирани !!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 10 Ное 2009, 12:05 am

И за Лиде, баклава со круши прелиена со карамела


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 10 Ное 2009, 12:12 am

Од мене една мешана:

П.С. Солца нема ставено.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 10 Ное 2009, 12:17 am

Негазирана ( минерална ) и газирана, од мене гратис.Да ти позајмам лак за нокти или ацетон немаш ??

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 10 Ное 2009, 12:22 am

Ги заборавив чашите.


Ноктите од киселата вода се, од онаа за првут Smile

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 17 of 18Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: