ФОРУМОТ Е НАШ
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next
АвторПорака
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyВто 01 Сеп 2009, 11:04 pm

Бе Перо напиша:
Само еднаш сум пробал мохито досега. И не се дрвосав зошто испив само една чаша. Smile
Чуден му беше вкусот.
Исто како да пиеш чај од нане Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyВто 01 Сеп 2009, 11:29 pm

Ух, а јас ќе се кладев дека е мохито, барем она што е во чашата.... Јас ептен го ,поштуем‘ тој пијалак, а особено кога ќе ти го направат во некоја автентична земја! Тоо
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyВто 01 Сеп 2009, 11:38 pm

Од коктели `поштуем` шприцер и тоа тенок, го бива и за над +40`С ( у сенка )

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyСре 02 Сеп 2009, 5:15 pm

eftimoskatb напиша:
Ух, а јас ќе се кладев дека е мохито, барем она што е во чашата.... Јас ептен го ,поштуем‘ тој пијалак, а особено кога ќе ти го направат во некоја автентична земја! Тоо

Малку се измешаа работиве.
Јас колку што гуглам на срч беше поставен пијалакот XENTA ABSENTA со одлично опишаните “својства“ од колегата Синапса.
И така чист овој пијалак ретко кој би можел да го конзумира бидејќи има многу висок процент на алкохол (види слика)
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 6d6d55e0d5c3e209b2caf4f62197235c

А тоа во чашата е некој коктел со овој пијалак и тоа доста разреден и со дадени личиња на нане (а и самиот абсинт има вкус на нане).

Сеа малку за Mojito или на нашки Мохито. (нема врска со комарец)

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Dadc077fc51bc71697ecb1d521ddf78a

Мохито коктелот се прави: свежи ливчиња на нане кои со ледот и сокот од лимон (подобро е да се користи Lime Juice тоа се оние мали зелени лимончиња) се ставаат во блендер и добро се промешуваат.
Се додава Рум (по можност Light Rum) и по желба се додава и сода (односно било каква “пелистерка“)
Во чашата (која што е висока нАли) се додаваат преостанатите ливчиња од нането и резанки лимон.

За вкусот на мохитото всушност е битна свежина на нането (пожелно е тукушто набрано) и лимонот а секако и квалитетот и вкусот на Румот.
Така да во автентична земја на како на пример Колумбија, би употребиле ваков рум.
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 707dba6a0267ce47f106c5049447eb04
15 години стар рум.
Кај нас се употребува добро познатиот Баделов Рум.

Толку имав да кажам околу збункава.

Drink&Surf Smile
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyСре 02 Сеп 2009, 6:16 pm

VoniVaraS напиша:
[

Сеа малку за Mojito или на нашки Мохито. (нема врска со комарец)

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Dadc077fc51bc71697ecb1d521ddf78a

Мохито коктелот се прави: свежи ливчиња на нане кои со ледот и сокот од лимон (подобро е да се користи Lime Juice тоа се оние мали зелени лимончиња) се ставаат во блендер и добро се промешуваат.
Се додава Рум (по можност Light Rum) и по желба се додава и сода (односно било каква “пелистерка“)
Во чашата (која што е висока нАли) се додаваат преостанатите ливчиња од нането и резанки лимон.

За вкусот на мохитото всушност е битна свежина на нането (пожелно е тукушто набрано) и лимонот а секако и квалитетот и вкусот на Румот.
Така да во автентична земја на како на пример Колумбија, би употребиле ваков рум.
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 707dba6a0267ce47f106c5049447eb04
15 години стар рум.
Кај нас се употребува добро познатиот Баделов Рум.

Толку имав да кажам околу збункава.

Drink&Surf Smile
Јас го знам малку подруго рецептот за правење на Мохито.
Потребни состојки: горе наведените од колегата ВониВарас + кафеав шеќер.
1. Во толчник се толчат лисјата од нането и кафеавиот шеќер.
2. Добиениот производ се истура во чаша од 3 децилитри.
3. Се додаават сецкани парчиња од зелен лимун со све корката (жолт никако) + свежи листови од нане.
4. Се става оној искршениот (сецкан или не знан како се вика правилно) мраз.
5. Се истура румот + сода (може и тоник да се бапне).
6. Бапнуеш две сламки (читај цеФки) у различни бои.
7. Го пиеш со добро друштво + цигарЕ.
8. После некое време нарачуваш уште еден.
9. Тоа е.
10. Smile јупи-ја-ее
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyСре 02 Сеп 2009, 6:23 pm

Цитат :
8. После некое време нарачуваш уште еден.

А ако тргне работата следи и трет... дезинфекција Smile

Околу рецептот се сложувам отприлика е така оригиналниот јас го опишав ова за по дома кој сака на брзинка да си припреми едно.. две... три... мохита. Smile
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyСре 02 Сеп 2009, 6:35 pm

VoniVaraS напиша:
Цитат :
8. После некое време нарачуваш уште еден.

А ако тргне работата следи и трет... дезинфекција Smile

Околу рецептот се сложувам отприлика е така оригиналниот јас го опишав ова за по дома кој сака на брзинка да си припреми едно.. две... три... мохита. Smile
Во некоја од следните дружби може и да се дегустира, А? Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyСре 02 Сеп 2009, 8:26 pm

SiNaPsA` напиша:
VoniVaraS напиша:
Цитат :
8. После некое време нарачуваш уште еден.

А ако тргне работата следи и трет... дезинфекција Smile

Околу рецептот се сложувам отприлика е така оригиналниот јас го опишав ова за по дома кој сака на брзинка да си припреми едно.. две... три... мохита. Smile
Во некоја од следните дружби може и да се дегустира, А? Smile

Добра идеја! Редно е да смениме и по некое Мохито да испиеме!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyСре 02 Сеп 2009, 9:55 pm

Lidija напиша:


Добра идеја! Редно е да смениме и по некое Мохито да испиеме!

Мора да признаам дека овој пијалок не сум го пробал никогаш, само ме интересира ако дојдеме некогаш до негова обилна дегустација, какви се последиците, мислам пее ли многу тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyСре 02 Сеп 2009, 11:58 pm

Venco напиша:
Lidija напиша:


Добра идеја! Редно е да смениме и по некое Мохито да испиеме!

Мора да признаам дека овој пијалок не сум го пробал никогаш, само ме интересира ако дојдеме некогаш до негова обилна дегустација, какви се последиците, мислам пее ли многу тра-ла-ла
Јас би дополнил, што мамурлија е, бара ли вода јали газоза

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyЧет 03 Сеп 2009, 7:38 am

Јас знам кај го прават добро, ќе ве носам Тоо
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyЧет 03 Сеп 2009, 5:00 pm

eftimoskatb напиша:
Јас знам кај го прават добро, ќе ве носам Тоо
Важи,јас сум за!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyЧет 03 Сеп 2009, 9:31 pm

GokaGrozni напиша:
Venco напиша:
Lidija напиша:


Добра идеја! Редно е да смениме и по некое Мохито да испиеме!

Мора да признаам дека овој пијалок не сум го пробал никогаш, само ме интересира ако дојдеме некогаш до негова обилна дегустација, какви се последиците, мислам пее ли многу тра-ла-ла
Јас би дополнил, што мамурлија е, бара ли вода јали газоза
Под А. Мохитото пее само нискотонци, а абсентот раштиман оркестар Smile
Под Б. Шеќер у крв juump
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyПет 04 Сеп 2009, 12:12 am

SiNaPsA` напиша:

Под А. Мохитото пее само нискотонци, а абсентот раштиман оркестар Smile
Не се секирај, ние ќе ја фатиме од G! тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyПон 07 Сеп 2009, 11:36 pm

Дефинитивно сакам да пробам од тоа коктелчето дезинфекција
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyПон 07 Сеп 2009, 11:45 pm

Во Lee го прават супер (кај Млечен ресторан во Тафталиџе) и чини 150 ден. Одличен е и во Кубанскиот ресторан, ама таму е дупло! упс
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyВто 08 Сеп 2009, 1:45 am

Далила напиша:
Дефинитивно сакам да пробам од тоа коктелчето дезинфекција

eftimoskatb напиша:
Во Lee го прават супер (кај Млечен ресторан во Тафталиџе) и чини 150 ден. Одличен е и во Кубанскиот ресторан, ама таму е дупло! упс

Го изназборевме ова мохитово Smile
Мислам дека мора во скоро време да се превземе акција.
Јас во „Ли“ не сум бил сто години (не ме навел патот натака) ако ја задржале одличната услуга што ја имаа на времето верувам дека прекрасно го прават. Башка е и супер лежерно опуштено местенце.
Аз казвам ДА за мохито/а во ЛИ.

Зајко скок дезинфекција
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyВто 08 Сеп 2009, 2:04 pm

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 297353 Во ЛИ си идев на чајче стално или капучино,секогаш го сервираа во убави чаши и со чоколатце,супер местенце Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 297353
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyСре 09 Сеп 2009, 1:53 am

eftimoskatb напиша:
Во Lee го прават супер (кај Млечен ресторан во Тафталиџе) и чини 150 ден. Одличен е и во Кубанскиот ресторан, ама таму е дупло! упс
Златен шприцер... тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyСре 09 Сеп 2009, 11:48 pm

Бе Перо напиша:

Златен шприцер... тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла

Така е Бе Перо, толку марифети за некој Пелинковец тра-ла-ла
Абе дај сприцер или нешто од домаќе производство живели
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyЧет 10 Сеп 2009, 12:02 am

Venco напиша:
Бе Перо напиша:

Златен шприцер... тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла

Така е Бе Перо, толку марифети за некој Пелинковец тра-ла-ла
Абе дај сприцер или нешто од домаќе производство живели
Нели Венцо? Smile
Домаќе си е домаќе. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyЧет 10 Сеп 2009, 12:06 am

VoniVaraS напиша:

Го изназборевме ова мохитово Smile

Krvava Meri

danas na liniji nekadasnjoj 43
gledam kako stoji u redu
ceka na bas bas kao i mi
sirokih bokova mesnata lica
frflja dok prica
drzi za ruku jednog od onih
vjecnih mladica
zvali su je krvava Meri
nikom nije dala olako
voljela je dlakave zvijeri
gonila ih strasno dan i noc
imala je obicaj da za sat ili dva
ostvari u praksi sve ono
sto svaka zena misli da zna
vozala je frajere doslovno oko malog prsta
isla je s njima prvo u krevet
a onda u kupovinu do Trsta
njezin sonjo ima nesto kao uspjesnu karijeru
radi kad mu se prohtije
i zato je uvijek hvata na djelu
ona mu prasta ljubomoru godine i ocajan ten
puna povjerenja u njegovu glupost i dubok dzep
boli je briga za probleme i ostali svijet
trci svoju zadnju trku
tlak joj je povisen
pusi pije tulumari i guta pilule
obozava skupe stvari
zavlaci ruke u gacice


Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Bloodymary
ПС.Кога сме веќе кај коктелите bounce

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyЧет 10 Сеп 2009, 11:58 am

Синоќа се опробав со приготвување на мохито коктелов. Smile
Ни беа на гости кумот и кумата и јас успеав да смучкам по еден коктел.
Употребив: тукушто набрано, од двор, нане-ментол; зелен лимон (Lime); рум-бадел и наместо сода-вода употребив швепс-тоник.
И да во кажам право мене ми се допадна, доста освежувачки пијалак.
А и другите рекоа дека им се бендисува. (мислам дека беа искрени ;) )

ПС. Откако сте сигурни дека ги имате сите состојки (предходно набројани) уште еднаш проверете колку коцки лед имате во фрижидерот. Се користи многу лед и мене прво тоа ми снема од состојките. (втората тура ми беше со помалку лед)

ППС. Гока за овој коктелов „Крвава Мери“ малку сум резервиран поради употребата на сок од домати. Верувам дека е и тој освежувачки ама сепак некако “кисел“ ми е доматот за во пијалак.
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyЧет 10 Сеп 2009, 10:43 pm

Браво, Тончи, ептен ентузијазистички си истапил со мохитово то поштуем

Туку, мене ми „запна“ за око оној твој рецепт со румот и теглата, тоа вреди да се проба - гарант е добро!
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 EmptyЧет 10 Сеп 2009, 11:14 pm

Требаше да го сликаме вчерашното Мохито,покрај тоа што беше вкусно,беше и убаво на изглед Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 376904
Некако и позитивно делува на расположение,па го препорачувам на собиранки со пријатели,супер ќе си пројдете Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 566217 Сега се мерачам на камиказите,само да собереме состојки Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 198426
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 16 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 16 of 18Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: