ФОРУМОТ Е НАШ
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:14 am

Појма немам што пиво е, ама ај дај да наздравиме, доста беше учење за денес. Smile дезинфекција
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:15 am

Мммммм, пиво, може живели
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:15 am

Ум`ца се !
Клизи !
Рани душа, да те слуша !!!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyВто 02 Јун 2009, 11:36 pm

Ај добро вечер.
Кој е за кафица?
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 20090110_113044_turkish_coffee
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyСре 03 Јун 2009, 12:15 am

Кафево легна во ГЛАСНА
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Small_%D1%82%D0%B8%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0.gif

Кај сте сите? Годишни одмори фатија?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyСре 03 Јун 2009, 1:25 am

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Coca-cola

ПС,Тапите ги собирам, дали тоа ме прави колекционер ?

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyВто 16 Јун 2009, 9:53 pm

Ладно нескафе...
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Msw_fall_06_coffee_iced_l

(Х)Ладно пиво...
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 E44C1BF75529B44489F56D284BC04B73

Сладолед НЕ` овошен (и ладен де)...
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Ben--jerrys-new-york-super-fudge-chunk-36232

Хммм... ТРИЛЕМА, бујрум !
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyПет 19 Јун 2009, 11:09 am

Anyone?
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 20413_v
ар ју токинг ту ми

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyПет 19 Јун 2009, 2:46 pm

GokaGrozni напиша:
Anyone?
ар ју токинг ту ми
Ментол се побољи afro

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 2496g
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyПет 19 Јун 2009, 3:17 pm

Вчера почнав со овие
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 9809-5

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyПет 19 Јун 2009, 3:50 pm

GokaGrozni напиша:
Anyone?
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 20413_v
ар ју токинг ту ми

Јас сакам негро...може!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyНед 05 Jул 2009, 2:57 pm

Кафе ...кафе ... кафе...?
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 CoffeShot
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyНед 05 Jул 2009, 3:56 pm

пилко иде,иде...да не закаснив Smile
Повели Синапса!
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Coffeecupcupper
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyНед 05 Jул 2009, 6:21 pm

Далила напиша:
пилко иде,иде...да не закаснив Smile
Повели Синапса!
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Coffeecupcupper
Фала за кафето, од сабајле ми е петто накај шесто кафица
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyВто 07 Jул 2009, 10:18 pm

SiNaPsA` напиша:
Кафе ...кафе ... кафе...?
Боза .. боза .. боза & еклери ?

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyСре 08 Jул 2009, 10:54 pm

GokaGrozni напиша:
SiNaPsA` напиша:
Кафе ...кафе ... кафе...?
Боза .. боза .. боза & еклери ?
Бујрум ефенди:

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Boza-1 & Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 N69502921907_6633
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Howard Huges
Тупаџија
Тупаџија
Howard Huges

Број на мислења : 5
Локација : city of light
Регистриран на : 2009-08-16

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyНед 30 Aвг 2009, 12:45 pm

ајде да се освежиме тро

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Xenta_mojitoКафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Xenta_mojito
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Xenta_mojitoКафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Xenta_mojito
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyПон 31 Aвг 2009, 8:36 pm

Поздрав Хауард,што чудо е тоа што не частиш ,некој ментол ликер? гуглам на срч
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyПон 31 Aвг 2009, 10:47 pm

Мохито ќе да е... од Гавриловиќа
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyВто 01 Сеп 2009, 12:33 am

Искрено пијалаков многу ме заинтересира, па морав прочепкам по интернет да видам што “чудо“ е. Smile
Официјална страна е ОВАА

Има интересни податоци, од тоа дека бил инспирација на многу славни уметници (Ван Гог, Пикасо, Хемингвеј...) од минатото до тоа од што и како се произведува (многу специфично) па до тоа кои се коктели може да се направат со него (го нема мохито Smile ).

Едно време бил и забранет за употреба во Франција поради неговата преголема “популарност“ кај конзументите (сите “дрва“ се правеле Smile )
Јас не сум љубител на оние коктели во големи чаши со чадорчиња и такви глупости, ама многу сакам ШАТС (за на екс) коктелчиња.
На времето (кога бев млад Smile ) често си “мавав“ Б52 и КАМИКАЗИ дезинфекција
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 9e927bfc195a9bb8f06b66cb69d0eb56Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 08586865c62837a721afd2b45c3c2257

ПС. Кога се прави камиказа коктелот дома многу е важно од прва да го погодиш соодветниот размер на состојките за да ја добиеш и посакуваната боја. Во спротивно дур ја потрефиш бојата (од неколку обиди) ќе се сториш камен пијан. Сречно .... Сречно ....
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyВто 01 Сеп 2009, 1:58 am

VoniVaraS напиша:
Искрено пијалаков многу ме заинтересира, па морав прочепкам по интернет да видам што “чудо“ е. Smile
Официјална страна е ОВАА

Има интересни податоци, од тоа дека бил инспирација на многу славни уметници (Ван Гог, Пикасо, Хемингвеј...) од минатото до тоа од што и како се произведува (многу специфично) па до тоа кои се коктели може да се направат со него (го нема мохито Smile ).

Едно време бил и забранет за употреба во Франција поради неговата преголема “популарност“ кај конзументите (сите “дрва“ се правеле Smile )
Така е. На сликата погоре, пијалокот е ликер од „марката“ абсент. Пијалокот многу бил популарен во минатото кај французите, пред све многу го пиеле француските војници (читај се правеле камења зашто содржел 72% алкохол), па после се проширил и кај Американците, па и тие го следеле примерот од Французите, се правеле камења такуѓере. И едните и другите после тоа го забраниле, па за да најдат чаре го продавале камуфлиран како тоник за коса.
После неколку години пак Французите почнале да го произведуваат со помали проценти на алкохол, пред све намален бил процентот на невротоксини зашто истите предизвикувале халуцинации од преголемо конзумирање.
Кај нас едно време можеше да се најде во некои маркети абсент, сега не знам дали го има уште.
Пред 2-3 години имам пробано коктел абснет у комбинација со ред бул. Од еден коктел немаш некоја реакција, ама после четвртиот се осечаш како Џејсон Статман во филмот Кранк Зајко скок
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Howard Huges
Тупаџија
Тупаџија
Howard Huges

Број на мислења : 5
Локација : city of light
Регистриран на : 2009-08-16

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyВто 01 Сеп 2009, 10:08 pm

Далила напиша:
Поздрав Хауард,што чудо е тоа што не частиш ,некој ментол ликер? гуглам на срч

eftimoskatb напиша:
Мохито ќе да е... од Гавриловиќа


точно, мохито или по нашки комарец Сречно .... Сречно .... Сречно ....
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyВто 01 Сеп 2009, 10:55 pm

Howard Huges напиша:
Далила напиша:
Поздрав Хауард,што чудо е тоа што не частиш ,некој ментол ликер? гуглам на срч

eftimoskatb напиша:
Мохито ќе да е... од Гавриловиќа


точно, мохито или по нашки комарец Сречно .... Сречно .... Сречно ....

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 13690062
Бегај во сенка, нема комарци а има коктели

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyВто 01 Сеп 2009, 10:57 pm

GokaGrozni напиша:
Howard Huges напиша:
Далила напиша:
Поздрав Хауард,што чудо е тоа што не частиш ,некој ментол ликер? гуглам на срч

eftimoskatb напиша:
Мохито ќе да е... од Гавриловиќа


точно, мохито или по нашки комарец Сречно .... Сречно .... Сречно ....

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 13690062
Бегај во сенка, нема комарци а има коктели
П.С. И фачај боја(сунчај се) под рефлектори.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 EmptyВто 01 Сеп 2009, 11:03 pm

Само еднаш сум пробал мохито досега. И не се дрвосав зошто испив само една чаша. Smile
Чуден му беше вкусот.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот - Page 15 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 15 of 18Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: