ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Чет 28 Мај 2009, 12:14 am

Појма немам што пиво е, ама ај дај да наздравиме, доста беше учење за денес. Smile дезинфекција
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Чет 28 Мај 2009, 12:15 am

Мммммм, пиво, може живели
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Чет 28 Мај 2009, 12:15 am

Ум`ца се !
Клизи !
Рани душа, да те слуша !!!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 02 Јун 2009, 11:36 pm

Ај добро вечер.
Кој е за кафица?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Сре 03 Јун 2009, 12:15 am

Кафево легна во ГЛАСНА


Кај сте сите? Годишни одмори фатија?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Сре 03 Јун 2009, 1:25 amПС,Тапите ги собирам, дали тоа ме прави колекционер ?

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 16 Јун 2009, 9:53 pm

Ладно нескафе...


(Х)Ладно пиво...


Сладолед НЕ` овошен (и ладен де)...


Хммм... ТРИЛЕМА, бујрум !
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 19 Јун 2009, 11:09 am

Anyone?

ар ју токинг ту ми

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 19 Јун 2009, 2:46 pm

GokaGrozni напиша:
Anyone?
ар ју токинг ту ми
Ментол се побољи afro

Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 19 Јун 2009, 3:17 pm

Вчера почнав со овие

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пет 19 Јун 2009, 3:50 pm

GokaGrozni напиша:
Anyone?

ар ју токинг ту ми

Јас сакам негро...може!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Нед 05 Jул 2009, 2:57 pm

Кафе ...кафе ... кафе...?
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Нед 05 Jул 2009, 3:56 pm

пилко иде,иде...да не закаснив Smile
Повели Синапса!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Нед 05 Jул 2009, 6:21 pm

Далила напиша:
пилко иде,иде...да не закаснив Smile
Повели Синапса!
Фала за кафето, од сабајле ми е петто накај шесто кафица
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 07 Jул 2009, 10:18 pm

SiNaPsA` напиша:
Кафе ...кафе ... кафе...?
Боза .. боза .. боза & еклери ?

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Сре 08 Jул 2009, 10:54 pm

GokaGrozni напиша:
SiNaPsA` напиша:
Кафе ...кафе ... кафе...?
Боза .. боза .. боза & еклери ?
Бујрум ефенди:

&
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Howard Huges
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 5
Локација : city of light
Регистриран на : 2009-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Нед 30 Aвг 2009, 12:45 pm

ајде да се освежиме тро


Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 31 Aвг 2009, 8:36 pm

Поздрав Хауард,што чудо е тоа што не частиш ,некој ментол ликер? гуглам на срч
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Пон 31 Aвг 2009, 10:47 pm

Мохито ќе да е... од Гавриловиќа
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 01 Сеп 2009, 12:33 am

Искрено пијалаков многу ме заинтересира, па морав прочепкам по интернет да видам што “чудо“ е. Smile
Официјална страна е ОВАА

Има интересни податоци, од тоа дека бил инспирација на многу славни уметници (Ван Гог, Пикасо, Хемингвеј...) од минатото до тоа од што и како се произведува (многу специфично) па до тоа кои се коктели може да се направат со него (го нема мохито Smile ).

Едно време бил и забранет за употреба во Франција поради неговата преголема “популарност“ кај конзументите (сите “дрва“ се правеле Smile )
Јас не сум љубител на оние коктели во големи чаши со чадорчиња и такви глупости, ама многу сакам ШАТС (за на екс) коктелчиња.
На времето (кога бев млад Smile ) често си “мавав“ Б52 и КАМИКАЗИ дезинфекција


ПС. Кога се прави камиказа коктелот дома многу е важно од прва да го погодиш соодветниот размер на состојките за да ја добиеш и посакуваната боја. Во спротивно дур ја потрефиш бојата (од неколку обиди) ќе се сториш камен пијан. Сречно .... Сречно ....
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 01 Сеп 2009, 1:58 am

VoniVaraS напиша:
Искрено пијалаков многу ме заинтересира, па морав прочепкам по интернет да видам што “чудо“ е. Smile
Официјална страна е ОВАА

Има интересни податоци, од тоа дека бил инспирација на многу славни уметници (Ван Гог, Пикасо, Хемингвеј...) од минатото до тоа од што и како се произведува (многу специфично) па до тоа кои се коктели може да се направат со него (го нема мохито Smile ).

Едно време бил и забранет за употреба во Франција поради неговата преголема “популарност“ кај конзументите (сите “дрва“ се правеле Smile )
Така е. На сликата погоре, пијалокот е ликер од „марката“ абсент. Пијалокот многу бил популарен во минатото кај французите, пред све многу го пиеле француските војници (читај се правеле камења зашто содржел 72% алкохол), па после се проширил и кај Американците, па и тие го следеле примерот од Французите, се правеле камења такуѓере. И едните и другите после тоа го забраниле, па за да најдат чаре го продавале камуфлиран како тоник за коса.
После неколку години пак Французите почнале да го произведуваат со помали проценти на алкохол, пред све намален бил процентот на невротоксини зашто истите предизвикувале халуцинации од преголемо конзумирање.
Кај нас едно време можеше да се најде во некои маркети абсент, сега не знам дали го има уште.
Пред 2-3 години имам пробано коктел абснет у комбинација со ред бул. Од еден коктел немаш некоја реакција, ама после четвртиот се осечаш како Џејсон Статман во филмот Кранк Зајко скок
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Howard Huges
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 5
Локација : city of light
Регистриран на : 2009-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 01 Сеп 2009, 10:08 pm

Далила напиша:
Поздрав Хауард,што чудо е тоа што не частиш ,некој ментол ликер? гуглам на срч

eftimoskatb напиша:
Мохито ќе да е... од Гавриловиќа


точно, мохито или по нашки комарец Сречно .... Сречно .... Сречно ....
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 01 Сеп 2009, 10:55 pm

Howard Huges напиша:
Далила напиша:
Поздрав Хауард,што чудо е тоа што не частиш ,некој ментол ликер? гуглам на срч

eftimoskatb напиша:
Мохито ќе да е... од Гавриловиќа


точно, мохито или по нашки комарец Сречно .... Сречно .... Сречно ....


Бегај во сенка, нема комарци а има коктели

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 01 Сеп 2009, 10:57 pm

GokaGrozni напиша:
Howard Huges напиша:
Далила напиша:
Поздрав Хауард,што чудо е тоа што не частиш ,некој ментол ликер? гуглам на срч

eftimoskatb напиша:
Мохито ќе да е... од Гавриловиќа


точно, мохито или по нашки комарец Сречно .... Сречно .... Сречно ....


Бегај во сенка, нема комарци а има коктели
П.С. И фачај боја(сунчај се) под рефлектори.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   Вто 01 Сеп 2009, 11:03 pm

Само еднаш сум пробал мохито досега. И не се дрвосав зошто испив само една чаша. Smile
Чуден му беше вкусот.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кафе муабети и дружење во Атриум-от на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 15 of 18Отиди на страна : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: