ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:13 am

Значи се што е квадрирано не важи, кубици може !

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:14 am

И јас една знам! А колку ги има? geek
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:16 am

eftimoskatb напиша:
И јас една знам! А колку ги има? geek
Ги има 3 комада, Питагоровите дЕ !!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:19 am

GokaGrozni напиша:
eftimoskatb напиша:
И јас една знам! А колку ги има? geek
Ги има 3 комада, Питагоровите дЕ !!
Ти си смешал Гока, тоа беше Исак Њутн. Значи не оној чијашто сестра идеше со тренерот на Напредак, они имаа различни дресови, со риги...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:23 am

Барселона не ни требаше да игра во финале, башка што беше нанесена неправда на енглезите ( не играа со матичниот дрес ) а за Питагора, е тука сум јак ( теорема има за 2-те катети+за едната тангента овца )

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:25 am

Е да де: c2 (ова е на квадрат, ама не можам да напишам овде како што треба) = a2+ b2

Од каде што произлегува дека цената на килимот е правопропорционална со веројатноста лепчето да падне на него од намачканата страна.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:30 am

Па нели со а (на квадрат) почињаше плус патлиџанов уште држи цена, а ич не го бива за шопска.

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:31 am

Тоа е еднаквопропорцијално со следново, имено Аспиринот е не е аналгетика ама ЛЕЧИ главоболка, специјалициран е за мамурл`к !
ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 112938283_632343c3bd

ПС.Да не го спомнувам чорба-ефектот, Мр.Др за мамурл`ци ( а и остали пост-алкохолизми )

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:33 am

SiNaPsA` напиша:
Па нели со а (на квадрат) почињаше плус патлиџанов уште држи цена, а ич не го бива за шопска.
Патлиџан само од Буњаковец да си зимаш, најдобар е таму.
Имаат и француски магдонос убав. Јас додуша не го јадам, ама...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:33 am

SiNaPsA` напиша:
Па нели со а (на квадрат) почињаше плус патлиџанов уште држи цена, а ич не го бива за шопска.
Јас ја знам тајната, финтата ( во овој раноградинарски период ) е да не се ренда сирењето туку да се сецка на коцки и задолжително да се става ТРОА магдонос

Бе Перо напиша:
Имаат и француски магдонос

Не тој, саде домаЧи !!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:36 am

Бе Перо напиша:

Од каде што произлегува дека цената на килимот е правопропорционална со веројатноста лепчето да падне на него од намачканата страна.

Точно така, а и на кој шалтер и да застанеш, пак другата редица ќе оди побрзо!!!

И вие пак некако на фудбал муабетот го свртивте....
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:37 am

GokaGrozni напиша:

Не тој, саде домаЧи !!
Ја ова сум слушал, иначе во прницип и јас сум за домаче...

Еве на пример домача РАКИЈА, од онаа на Венцо.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:37 am

GokaGrozni напиша:
SiNaPsA` напиша:
Па нели со а (на квадрат) почињаше плус патлиџанов уште држи цена, а ич не го бива за шопска.
Јас ја знам тајната, финтата ( во овој раноградинарски период ) е да не се ренда сирењето туку да се сецка на коцки и задолжително да се става ТРОА магдонос

Бе Перо напиша:
Имаат и француски магдонос

Не тој, саде домаЧи !!
Коцки, коцки како кај првата Питагорева теорема? Smile)))

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:39 am

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:

Од каде што произлегува дека цената на килимот е правопропорционална со веројатноста лепчето да падне на него од намачканата страна.

Точно така, а и на кој шалтер и да застанеш, пак другата редица ќе оди побрзо!!!

И вие пак некако на фудбал муабетот го свртивте....

Каков фудбал, кој тоа играл, каде, за што...? Smile

Ееееј, шо ми текна сеа.... Една пита со вишњи како ми се јаде, лелеееее.... или со кајсии.
А може и слатко од смокви. Гевгелиските смокви ги фалат.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:40 am

eftimoskatb напиша:
Точно така, а и на кој шалтер и да застанеш, пак другата редица ќе оди побрзо!!!

Во право си, јас сум шалтерски пацов, ми го дупнаа ушното тупанче ( башка и ми ги скинаа живците, ми го качиа притисокот, стресно ме надградија .. .. )
:bird: :pig:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:42 am

Бе Перо напиша:
.. ми се јаде, лелеееее....
БУЈРУМ, имам хоум мејд пастрмајлија ( пиво немам ) имам бело ладно винце, ама не ми се меша .. .. имам ги и оние главите .. .. комплет

-------

http://slobodnotupenje.macedonianforum.net/viewtopic.forum?t=199

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 40 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 40 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: