ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
АвторПорака
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyНед 17 Мај 2009, 11:10 am

Билјана напиша:
бла-бла-бла Парите ќе бидат вратени од продажните места или картите ќе важат за понатаму ако ги сменат датумите..Море ич нека не ги враќаат ако треба дупло ќе платам само да одам..да не им отидам во Италија.. king super smoker


бла-бла-бла -кој го крсти овој аарггххххххххх..ко од Монти Пајтон кога бегаа од цртаната опасност..хаха

Ништо од мојта слика на ЦК СКЈ :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyНед 17 Мај 2009, 11:37 pm

lol! lol! lol! Каков пропуст..од Ватикан ќе ти донесам.. geek
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyНед 17 Мај 2009, 11:53 pm

Билјана напиша:
lol! lol! lol! Каков пропуст..од Ватикан ќе ти донесам.. geek

Хмммм ... многу у трошок ке те ставам lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyВто 19 Мај 2009, 12:02 am

Ај да тупиме малкуцка .. ..

"It ain't like in the movies at all"

.. .. кај сте, бре еј гуглам на срч

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyВто 19 Мај 2009, 6:39 am

Еве смееее.... пилко cheers...вииш како трчаме?.. ар ју токинг ту ми
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyЧет 21 Мај 2009, 6:45 pm

Билјана напиша:
Еве смееее.... пилко cheers...вииш како трчаме?.. ар ју токинг ту ми
Да, тука си ти .. кај се другите Question Question Question :zzzzzz:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyСаб 23 Мај 2009, 12:48 am

Да се пријавам и јас... Петок е, а јас седам дома scratch
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyСаб 23 Мај 2009, 12:52 am

И јас :( И тоа учам. :( Дупло голо.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyСаб 23 Мај 2009, 12:53 am

eftimoskatb напиша:
Да се пријавам и јас... Петок е, а јас седам дома scratch

Минатиот Петок не беше дома. :;): Smile
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyСаб 23 Мај 2009, 1:05 am

....А богами ни идниот нема да бидам! Smile


Во петок во лето се шета. И точка. Смешниот танц
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyСаб 23 Мај 2009, 1:06 am

Не знам на која тема да го ставам линков, па се решив за овде...

http://www.vest.com.mk/default.asp?ItemID=2D5B18CCFB74F2478855F564F284E18E&arc=1

Поддршка за студентите! Барем оние кои во мал број протестираа.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyСаб 23 Мај 2009, 2:10 am

Како и се во државава така и студентите ни се премногу исполитизирани.
Јас многу би се радувал кога студентите како идна движечка интелигенција на државата ќе покажат единство и ќе смогнат сили да се обединат околу идејата за подобро и поквалитетно образование. Да се изборат за некои нивни потреби од суштинско значење за нив како идни интелектуалци кои што ќе можат успешно да чекорат понатака во животот.
За да се добие квалитетен кадар по завршување на студирањето потребно е:
-Квалитетна образовна програма, без некои непроверени експериметирања.
-Рамноправен третман и шанси, за сите да го покажат своето знаење и талент. Без никави можности за заобиколувања со помош на подлабокиот џеб на родителите како некои што прават.

Колку и да се оправдани некои барања на студентиве ако се јавно подржани од некоја партија автоматски губат од легитимитет.
Додека студентите не се решат од партиското поставување на претседатели на ССУКМ (Малчевски под итно да го сменат) и нивно користење по потреба на оваа или онаа партија неможе да добијат целосна подршка од народот. Секогаш ќе бидат подржани само од симпатизерите на едниве или на другиве.

ПС. Можеше да отвориш и нова тема Бе Перо за да се има простор и за подолготрајна дискусија.
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyСаб 23 Мај 2009, 11:57 am

И ја да се пријавам денеска сабота а јас сум дома? scratch
Одвај се сетив дека е сабота, обично кога сум дома секој ден ми е недела.. Suspect

Лидија наша ќе ми дојде на гости денес..ќе ја поздравам од сите вас..


и нешто да додадам мислам дека има некој вирус на форумов одвај влегов, цело време антивирусот ми трепка црвено на сајтов
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyСаб 23 Мај 2009, 1:11 pm

Супер што ќе се најдете Биле, да ја поздравиш Лидија. Smile
Кај не-рок песни има нешто што ќе ти се допадне. Smile

За студентите и нивните барања...
Имам многу што да напишам, ама сега само ќе кажам дека многу ми е криво што партиите лепат етикети на студентите и ги користат во нивните секојдневни препукувања. Не поминува еден настан во денот, а да не ги видиме портпаролине како се обвинуваат меѓусебно - одвратно!
Студентите кои што протестираа пред 2 дена беа независни и партиски неопределени, членови на студентска група „Слободен индекс“ (секако не сите, тие беа само организатори).
Уште покриво ми е пак, што има многу студенти кои се плашат да излезат на протест, од различни причини. Веројатно им е многу убаво со цар Самоил на чело, со мизерни студентски домови, без ЕКТС, без интернет на факултетите, со професори кои земаат мито и ги понижуваат студентите, со предавални кои се под ниво на еден универзитет, со гужвите пред студентски прашања и целиот тој административен хаос....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyСаб 23 Мај 2009, 11:46 pm

Добро вечер..
Одлично си поминав во Велес!
Времето ми летна...повеќе пишав на дружби!
Вратете се на почетокот Go down
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
Arwen BubaMawa

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyНед 24 Мај 2009, 12:24 am

Aj, aj, aj, aj... леле заборавив Ne samo sto ne znam sto da pisam, tuku sum zaboravila i KAKO se postira!!! плачкоТО Eden sram me fati!!! пак нешто плеснав
Pa kaj ste be Tupadzii?!! Baj da vej, jasno mi e deka treba prasanjevo vo kontra nasoka da e postaveno, ama ne mi teknuva sto da pisam! Smile
Eden ogromen golem pogolem najgolem enormen pozdrav do site!!! нешто музиче 1 :1kiss: нешто музиче 1
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyНед 24 Мај 2009, 12:24 pm

Здраво, Буба Мара, добродојде пак! јуху-јуху-јее Како е Гала????

Ние сме добри, секој со својата борба.... Јас лично, еве, сакам да забележам дека иднината на светот е во тоа викендот да биде три дена cheers

Иде лето, па се надевам дека ќе не’ посетувате малку почесто овде! Тоо
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyНед 24 Мај 2009, 12:27 pm

Lidija напиша:
Добро вечер..
Одлично си поминав во Велес!
Времето ми летна...повеќе пишав на дружби!

Одлично сте поминале, баш прочитав Тоо И драго ми е што слушам дека Грини е жив и здрав! geek
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyНед 24 Мај 2009, 11:44 pm

Тања не само што е Грини жив и здрав туку пожив и поздрав никогаш не бил.Толку многу податоци знае и ми кажа што просто се зачудив како ја не знам а стално сум со вас? Значи чоекот е во тек со настаните овде ама не знам дали заради новинарскиот талент или заради големиот број пријатели... geek lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyПон 25 Мај 2009, 12:09 am

Билјана напиша:
Тања не само што е Грини жив и здрав туку пожив и поздрав никогаш не бил.Толку многу податоци знае и ми кажа што просто се зачудив како ја не знам а стално сум со вас? Значи чоекот е во тек со настаните овде ама не знам дали заради новинарскиот талент или заради големиот број пријатели... geek lol!

Јас, богами, стварно не можам да замислам што би можел толку да знае, а да го нема од ноември.... geek Кажи ми некој пример?

Како и да е, добро е што е тука-некаде и што се’ уште го држи добрата волја! Тоо
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyПон 25 Мај 2009, 12:14 am

Па не е само форумов место за комуникација хехех..има тој од сите телефони, скајпови месинџери и што знам што..туку втората реченица што ја пиша е побитна ДА Тоо
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyПон 25 Мај 2009, 12:21 am

Јас овде само на кратко да пишам еден поздрав до Буба Мара, Гала и Грини. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyПон 25 Мај 2009, 2:20 am

Бе Перо напиша:
Јас овде само на кратко да пишам еден поздрав до Буба Мара, Гала и Грини. Smile
Поздрав и од мене и да ве гледаме почесто тука гуглам на срч

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:01 am

Тупо=Тапо=Не е остро=Не важи Питагорева теорема, ај нешто ( без квадратен корен ) да се бапниЕ Едн`к ?!!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 EmptyЧет 28 Мај 2009, 12:07 am

GokaGrozni напиша:
Тупо=Тапо=Не е остро=Не важи Питагорева теорема, ај нешто ( без квадратен корен ) да се бапниЕ Едн`к ?!!
А која Питагорева теорема не важи? Првата или втората? пак нешто плеснав

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 39 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 39 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: