ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyПет 08 Мај 2009, 9:32 am

Бе Перо напиша:

Гока, читаш?

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА напиша:
Ве информираме дека на 7 јули во Скопје, концерт ќе одржи извонредниот David Byrne, некогашниот лидер на легендарните Talking Heads.

Леле како ке си ја започнам 4-тата декада од мојот живот, I`am IN :cool:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 11:21 am

Ц-ц-ц, Карлос Сантана и Пети Смит доаѓаат на ист ден! :roll: :roll: :roll:
Е значи, нема-нема концерти и наеднаш..... :x
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 12:22 pm

eftimoskatb напиша:
Ц-ц-ц, Карлос Сантана и Пети Смит доаѓаат на ист ден! :roll: :roll: :roll:
Е значи, нема-нема концерти и наеднаш..... :x

Хммммм .. У тај период мош и ја ќе бидам во Скопје, ама не на концерт тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 12:55 pm

Има ли некој доброволец да бапне по едно кафенце :roll:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 12:59 pm

Има како не..еве јас сега пијам, ако сакаш моево ќе си го делиме.. :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 1:00 pm

Venco напиша:
Има ли некој доброволец да бапне по едно кафенце :roll:

МуА! :P

Ај ќе го поставам на темата за кафе-муабети ;)
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 1:00 pm

Билјана напиша:
Има како не..еве јас сега пијам, ако сакаш моево ќе си го делиме.. :D

Е да бе половинка, давај едно "king size" ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 1:50 pm

Немам толкава чаша Венцо, од ѓезвето ако сакаш? :shock: тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 9:37 pm

После дремка иде кафе? кафица
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 9:42 pm

SiNaPsA` напиша:
После дремка иде кафе? кафица

О куде се би Сики, ја бога после добрата дремка бапнав едно, а сега уште малку да зајде сонцето, ке бапнам и една домаќа Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 9:46 pm

Venco напиша:
SiNaPsA` напиша:
После дремка иде кафе? кафица

О куде се би Сики, ја бога после добрата дремка бапнав едно, а сега уште малку да зајде сонцето, ке бапнам и една домаќа Smile
Здраво Венцо, убаво си го фатил редот денеска. Ја од наопаку ја почнав , прво дезинфекција, дремка па кафе Smile
Али после кафе би продужил с`с бира.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 09 Мај 2009, 9:53 pm

eftimoskatb напиша:
Супер е што ќе има концерти - да можам, само на концерти и свирки би излегувала!
Еве уште еден високо-квалитетен концерт

(Utrinski vesnik, 29.04.2009) – A concert of the most popular film composer in the world, 80-year-old Italian Ennio Morricone, will open the Ohrid Summer Festival at the Antique Theatre in Ohrid on 12th July. Morricone is coming to Macedonia with about 100 orchestra musicians that will perform his best film themes together with the Macedonian Opera Choir.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyНед 10 Мај 2009, 2:26 am

Лонг тајм но си, прво поздрав до сите и благодарам за поканата за Велес ама стварно неможев имав многу проблеми во последно време, второ честито на Тања за магистратурата.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyНед 10 Мај 2009, 2:29 am

toise напиша:
Лонг тајм но си
Најс то рид ју, хау ду ју ду

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyНед 10 Мај 2009, 2:31 am

ам вел тенк ју, ватс нју?
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyНед 10 Мај 2009, 2:42 am

Конечно купив свеќички BOSNA и цел куп на родендени+матури+полуматури во предстојниов месец Мај, има да се изџезирам и финансиски ..

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyНед 10 Мај 2009, 2:45 am

исто и кај мене само без Босна свекиците Smile)))))))))
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyНед 10 Мај 2009, 2:51 am

Ај па во јуни ке си купам патики .. ..

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyНед 10 Мај 2009, 2:52 am

јас морам во Мај иначе ке ти се придружев во јуни :lol:
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyНед 10 Мај 2009, 12:33 pm

toise напиша:
Лонг тајм но си, прво поздрав до сите и благодарам за поканата за Велес ама стварно неможев имав многу проблеми во последно време, второ честито на Тања за магистратурата.

Благодарам, Тоше Smile Ајде па наскоро и тебе да ти играме на дипломска! Smile


Стварно, одамна те нема!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 16 Мај 2009, 12:33 am

Ајјјјј овие "Depeshe Mode" ги откажале сите закажани концерти на Балканот ?! Ами сеа кој ке ги варти парите ???? Кај се парите ????
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 16 Мај 2009, 12:59 am

Venco напиша:
Ајјјјј овие "Depeshe Mode" ги откажале сите закажани концерти на Балканот ?! Ами сеа кој ке ги варти парите ???? Кај се парите ????
lol! lol! Кај са парите? lol!
Фронтменот се разболел сиромашкиот...
И сега?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 16 Мај 2009, 1:21 am

Бе Перо напиша:
Venco напиша:
Ајјјјј овие "Depeshe Mode" ги откажале сите закажани концерти на Балканот ?! Ами сеа кој ке ги варти парите ???? Кај се парите ????
lol! lol! Кај са парите? lol!
Фронтменот се разболел сиромашкиот...
И сега?

Да бе проблем со мешето имал ама многу стручно објаснет :hayel: :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 16 Мај 2009, 1:24 am

Venco напиша:
Бе Перо напиша:
Venco напиша:
Ајјјјј овие "Depeshe Mode" ги откажале сите закажани концерти на Балканот ?! Ами сеа кој ке ги варти парите ???? Кај се парите ????
lol! lol! Кај са парите? lol!
Фронтменот се разболел сиромашкиот...
И сега?

Да бе проблем со мешето имал ама многу стручно објаснет :hayel: :hayel:
Од свинскиот грип да не фатил? тра-ла-ла Додуша сега веќе не го викаат така, туку со некоја ознака...

Туку да земам едно апче и да легнувам јас :pig:

Добра ноќ.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 EmptyСаб 16 Мај 2009, 5:39 pm

бла-бла-бла Парите ќе бидат вратени од продажните места или картите ќе важат за понатаму ако ги сменат датумите..Море ич нека не ги враќаат ако треба дупло ќе платам само да одам..да не им отидам во Италија.. king super smoker


бла-бла-бла -кој го крсти овој аарггххххххххх..ко од Монти Пајтон кога бегаа од цртаната опасност..хаха
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 38 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 38 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: