ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
АвторПорака
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyНед 03 Мај 2009, 5:35 pm

Добар ден, малку ме немаше заради ова празниците, кои не да се отегнаа, туку беше навистина тешко да се издржат Smile Но сето тоа е малку битно кога се враќаш на ФЕН а тука те чекаат убави вести.
Прво на Тања и честитам на Магистратурата и се надевам дека нема многу да чекаме тоа Мр. да го замени со Др. Жал ми што не бев во можност да присуствувам но ме радува тоа што имавме репрезенти на ФЕН. Поздрав и за Опинок, за кој пред некој ден читав дека се на турнеја по Америка и Канада. И секако поздрав и за “чичкото„ :D BTW денес сум на работна точка и ова ми е прилика да одморам од силното празнување Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyНед 03 Мај 2009, 8:48 pm

Здравеј и од мене. Поздрав до Опинок и Танец. Поздрав до математичарот. Поздрав до скараџиите. Поздрав до славениците. И тооо :D
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПон 04 Мај 2009, 11:19 pm

eftimoskatb напиша:

Ооо, ајде, повели! :P

Само да не треба да одиме на „Дуели“? lol!

Не така колешке па јас несакав да предизвикам дебата (дуел) Smile
Туку сакав да те прашам за нешто што баш на паузите малку го продискутиравме со Јелена.

Темата нели ти беше за есејот и македонското искуство.
Е сега муабетот ни беше околу, така да речам поновово “модерно“ Македонско искуство на есеистика и искажување на ставови и мислења од секој за се и сешто.
Со раширувањето на пристапноста до интернет и појавата на блогерајот како медиум се изнародија неброени “експерти“ за СЕ.
Едноставно СЕ знаат. (џаст ју нејмет, ју гадет - работава)
Прашањето:
Каков е твојот впечаток за “квалитетот“ на сите тие “експерти“?
Квантитетот понекогаш носи и квалитет нели, но како да преовладува само желбата да се биде во центарот на вниманието по секоја цена.
Колку повеќе луѓе опфатиш со навредите изнесени во своето “мислење“ повеќе луѓе ќе ти реплицираат (пишат одговор) и ќе ти се качи “рејтингот“. Па соодветно на тој “рејтинг“ имаш и цена кај разни владини и невладини организации и здруженија.

ПС. И ова. Дали планираш ти во скора иднина своите изградени ставови, преку чиста и јасна мисла која што несомнено ја имаш, (ја потврдија таа констатација и професорките од жирито) да ги преточиш и во едно книжуле како збирка на твои размислувања на ТЕМА?
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 12:00 am

VoniVaraS напиша:
eftimoskatb напиша:

Ооо, ајде, повели! :P

Само да не треба да одиме на „Дуели“? lol!

Не така колешке па јас несакав да предизвикам дебата (дуел) Smile
Туку сакав да те прашам за нешто што баш на паузите малку го продискутиравме со Јелена.

Темата нели ти беше за есејот и македонското искуство.
Е сега муабетот ни беше околу, така да речам поновово “модерно“ Македонско искуство на есеистика и искажување на ставови и мислења од секој за се и сешто.
Со раширувањето на пристапноста до интернет и појавата на блогерајот како медиум се изнародија неброени “експерти“ за СЕ.
Едноставно СЕ знаат. (џаст ју нејмет, ју гадет - работава)
Прашањето:
Каков е твојот впечаток за “квалитетот“ на сите тие “експерти“?
Квантитетот понекогаш носи и квалитет нели, но како да преовладува само желбата да се биде во центарот на вниманието по секоја цена.
Колку повеќе луѓе опфатиш со навредите изнесени во своето “мислење“ повеќе луѓе ќе ти реплицираат (пишат одговор) и ќе ти се качи “рејтингот“. Па соодветно на тој “рејтинг“ имаш и цена кај разни владини и невладини организации и здруженија.

ПС. И ова. Дали планираш ти во скора иднина своите изградени ставови, преку чиста и јасна мисла која што несомнено ја имаш, (ја потврдија таа констатација и професорките од жирито) да ги преточиш и во едно книжуле како збирка на твои размислувања на ТЕМА?

Пред малку баш разгледував неколку блогови, односно нивните јазични аспекти, кои ми се потребни за утрешното предавање, така што твојава забелешка/прашање убаво се совпадна.

Не ми пречи што се јавуваат самопоканети стручњаци за се’ и сешто, МИ ПРЕЧИ ШТО НЕ ЗНААТ ДА ПИШУВААТ. Според мене, и форумите и блоговите се место кај што човек може да вика колку сака и колку му држи гласот, ама сепак нема многу луѓе да го чујат, освен - се разбира - ако знае тоа да го изнесе артикулирано.
Иако мислам дека 95% од блоговите се ѓубре, јас сум прочитала неколку многу квалитетни текстови таму. И со тоа човек би требало да се радува, зашто и во литературата е така.
Така што, нека ги има. Колку и да им се мислењата вакви или онакви, мене од професионален аспект ме интересира како се пишувани. Значи, повеќе КАКО, отколку ШТО.


П.С. Да, ќе биде и тоа Smile Само да земам малку здив... Дејствувам во таа насока, па ќе биде скоро, се надевам Smile
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 12:30 am

Цитат :
Така што, нека ги има. Колку и да им се мислењата вакви или онакви, мене од професионален аспект ме интересира како се пишувани. Значи, повеќе КАКО, отколку ШТО.
Професионалец си е професионалец. Благодарам то поштуем
Задоволен од одговорот, седи 5. од Гавриловиќа :D
ПС. Чекаме. :bravo:
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 12:35 am

VoniVaraS напиша:
Цитат :
Така што, нека ги има. Колку и да им се мислењата вакви или онакви, мене од професионален аспект ме интересира како се пишувани. Значи, повеќе КАКО, отколку ШТО.
Професионалец си е професионалец. Благодарам то поштуем
Задоволен од одговорот, седи 5. од Гавриловиќа :D
ПС. Чекаме. :bravo:

Ете видиш, што фино си го завршив денот, со петка :oops: :oops:
lol!

Благодарам на убавите зборови Благодарам
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 12:39 am

Туку, пред некој ден прашав што имате по дома за ручек и никој не ми одговори, а јас баш си мислев и таква тема да отворам lol! lol!

Во мое друштво, на времето, од што дремевме по цел ден заедно, во моменти на екстремно денгубење - хит ни беше муабетот кој што има дома за ручек и што јаде, што не јаде (од типот, „ја боранија - фуј“, „ја гравче - закон“, „ја зелка - бљак и слично) :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 12:42 am

Јас сакав да пишам „скара останата од вчера“ ама заборавив. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 1:01 am

Бе Перо напиша:
Јас сакав да пишам „скара останата од вчера“ ама заборавив. :D

Па и тоа е нешто ;) Јас овој ,први-мај’ ни скара видов, ни бутур :roll:
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 1:03 am

За дома неможам да се пожалам убаво си се хранам (ми исполнуваат желби Smile )
Ама кога сум на работа (а нели често сум :( ) од ова сендвичиве од 7-ца ми е преку глава.
Е да од време на време јадеме и од ресторанот доле ама неможе стално да се мачиме со прибори ово оно, многу време се губи.
Препорачувам да се пробаат гравче тавче со кобасица (димена) и ќофте во сос. од Гавриловиќа (ова второво ми е во план за во четврток ;) )
Вратете се на почетокот Go down
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
VoniVaraS

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 1:07 am

eftimoskatb напиша:
Бе Перо напиша:
Јас сакав да пишам „скара останата од вчера“ ама заборавив. :D

Па и тоа е нешто ;) Јас овој ,први-мај’ ни скара видов, ни бутур :roll:

Овој први мај не беше за скара (врнеше и беше ладно :x )
Ама затоа пак кај мене дома имаше мекици во изобилие (се јадеа наместо леб :P )
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 8:56 pm

eftimoskatb напиша:


Па и тоа е нешто ;) Јас овој ,први-мај’ ни скара видов, ни бутур :roll:

Ни јас ... само две јагниња (жалните) една дузина зелени салати ... а да и бутур не видов :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 9:23 pm

Venco напиша:
eftimoskatb напиша:


Па и тоа е нешто ;) Јас овој ,први-мај’ ни скара видов, ни бутур :roll:

Ни јас ... само две јагниња (жалните)

Леле, да не лицемерам - и јас сум месојадец, ама стварно ми е жал за тие кутри јагниња :cry: :cry: :cry: Кај мене таму на пазарот во Ѓ. Петров ги продаваат живи, страшно е за гледање :(
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 9:43 pm

eftimoskatb напиша:
Venco напиша:
eftimoskatb напиша:


Па и тоа е нешто ;) Јас овој ,први-мај’ ни скара видов, ни бутур :roll:

Ни јас ... само две јагниња (жалните)

Леле, да не лицемерам - и јас сум месојадец, ама стварно ми е жал за тие кутри јагниња :cry: :cry: :cry: Кај мене таму на пазарот во Ѓ. Петров ги продаваат живи, страшно е за гледање :(

Ај па ти сега ке не расплачеш :D ... Инаку не сум поборник на тоа, за мене по викендашки е скаричето мислм вака покнички, нали, Smile За жал овој мај тоа не беше воопшто така, цел ден да го преседиш во затворено Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 9:56 pm

Најглуп мај оваа година, стварно! :roll: СмрзнАме... :D
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 10:11 pm

Овие модри, бапнаа два гола !!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyВто 05 Мај 2009, 10:48 pm

Сите сте МНОГУ ДОСАДНИ со тој фудбалот! :roll:

:D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyСре 06 Мај 2009, 6:28 pm

Веста на денот: КАРЛОС САНТАНА ВО СКОПЈЕ НА 10-ТИ ЈУЛИ НА ГРАДСКИ СТАДИОН!Еве и официјална потврда на неговиот вебсајт: http://www.santana.com/frameset2.html

Можеме и посебна тема да отвориме за ова! :D

Оваа вест ми го разубави денот. :D Одам дефинитивно!

July European Tour dates Announced. JUST ADDED- Skopje, Macedonia on July 10!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyСре 06 Мај 2009, 7:50 pm

И мене ми е ова главна вест денес!!!

И јас ќе одам, само да видам Авалонци да не ја направат картата 70 евра :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyСре 06 Мај 2009, 8:19 pm

Аууу, вест бр. 2 - DAVID BYRNE ВО СКОПЈЕ НА 7-МИ ЈУЛИ!

Гока, читаш? :D :D

Еве линк: http://www.avalon.com.mk/

Ауу, ова е премногу за денес! :D :D :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyСре 06 Мај 2009, 8:28 pm

Вест бр. 3 - GEORGE BENSON НА 25-ТИ ЈУЛИ ВО ОХРИД.

Леле какво лето ќе биде ова!! Лудница!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyСре 06 Мај 2009, 8:43 pm

Бе Перо напиша:

Леле какво лето ќе биде ова!! Лудница!
Ептен вручо со просечна температура од 40 степени и кусур Smile
А од вестите под реден број 1, 2 и 3 само Карлос ми е познат и може да се размисли за присуство, другите двајца по име не ги знам scratch
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyСре 06 Мај 2009, 9:26 pm

Супер е што ќе има концерти - да можам, само на концерти и свирки би излегувала!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyЧет 07 Мај 2009, 12:17 am

Ја да ги спомнам и кафанчињата со „жива“ музика...колку да не се заборават Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyЧет 07 Мај 2009, 1:20 am

А да, ќе заборавев... и Ван Гог (Лудо луда :D ) ќе доаѓаат, ама не знам кога. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 37 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: