ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Анкета #1

Go down 

Дали носите платнени торби или купувате кеси со носивост над 5 к.г. ?
1 Да носам торба
4%
 4% [ 1 ]
2 Имам торба ама ја заборавам
57%
 57% [ 13 ]
3 Не си купувам кеси
39%
 39% [ 9 ]
Општо гласови : 23
 

АвторПорака
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

20090122
ПишувањеАнкета #1

Анкета #1


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Саб 02 Мај 2009, 5:26 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Анкета #1 :: Comments

avatar
Re: Анкета #1
Пишување on Пет 23 Јан 2009, 12:48 am by eftimoskatb
Страшно ме нервира ова со кесиве и каде стигнувам, се расправам - иако сум свесна дека продавач(к)ите не се ништо виновни за тоа! Излезе дека навистина направија „бизнис-френдли“ закон, а не еколошки, како што требаше да биде. Во што е смислата на недавање пластични кеси ако тие се купуваат???
avatar
Re: Анкета #1
Пишување on Пет 23 Јан 2009, 1:16 am by Бе Перо
Абре кликнав на изборот под 2., а ме забележал како да сум кликнал 3.
Во секој случај, кога излегувам да пазарам, се’ уште заборавам да си земам ќеса од дома. Еднаш дури ни продавачот немаше да ми даде ќеса, па носев шише Кока-Кола во раце, ко да сум ја крадел. :lol: :lol: :lol:
avatar
Re: Анкета #1
Пишување on Пет 23 Јан 2009, 1:48 am by Далила
Како и секоја нова работа кај нас и оваа се претвори во проблем.Ја воведоа наеднаш и не можеме да се навикнеме така брзо бидејќи откако знаеме сме користеле најлонски кеси.А најсмешно е што не даваат книжни кеси,а логично е ако купуваш дека не секогаш си планирал да го правиш тоа па да си носиш торба.Мене пред некој денми се случи да купувам и откако платив,чекам да ми дадат кеса,а продавачката бледо ме гледа и се прави не разбира,кога и кажав да ми даде кеса ми вика се дека се плаќа(секако дека не ми е гајле за тој 1 денар ама нема никаква логика,пак се користат најлонски кеси) .Треба барем книжни кеси да даваат,вака не чини 🇳🇴
avatar
Re: Анкета #1
Пишување on Пет 23 Јан 2009, 3:00 am by Scarlett O'Hara
Ovoj zakon kako kade se pocituva! :roll:
Kupuvam vo Zegin vo GTC i mi naplaka kesa,a na vrakanje za doma istiot den zastanuvam vo aptekata na Zegin vo Gorce i mi dava mala kesa koja kako i porano ne se naplaka! lol! lol! lol!
avatar
Re: Анкета #1
Пишување on Нед 25 Јан 2009, 3:10 pm by Билјана
Јас си купувам ќеси ама не само за носивост над 5 кг туку и помалку.Не ми се свиѓа законот ама не сум ситничар, кога плискам пари за друго ќе дадам и 1 денар за ќеса.Само едно нешто ми е парадоксално-Зашто да ја платам ќесата од големите маркети кога у ствари им правам реклама нив- на сите ќеси е името на маркетот.Ама и не ми е толку важно
Re: Анкета #1
Пишување on Нед 15 Фед 2009, 11:01 pm by hix
купувам кеси но секогаш погледнувам дали и кесата ми е на фискалната и кога не е сегогаш ги предупредувам но на ззаебанција
avatar
Re: Анкета #1
Пишување on Пон 16 Фед 2009, 2:42 am by Scarlett O'Hara
Zakonov ispadna dobar samo za super marketite!
Koi pari ke fatat za istite kesi koi porano gi davaa besplatno.
So zakonov e smeneto samo toa sto potrosuvacite ke bidat olesneti na okolu 50 den mesecno i kesite ke bidat uste pogolemi i uste poveke ke se zagaduva okolinata! :roll:
Re: Анкета #1
Пишување  by Sponsored content
 

Анкета #1

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Порталот е НАШ :: ПОРТАЛ-
Отиди до: