ФОРУМОТ Е НАШ
Доме, сладок доме 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Доме, сладок доме

Go down 
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyЧет 15 Јан 2009, 4:00 am

Да, одма да ви кажам, МОЖЕ да се дискутира и за Фенг Шуи овде. lol! И да, овде ќе се дискутира за вистински кујни. :lol: :lol: :lol: Озбилно.

Домот е местото каде што го поминуваме најголемиот дел од денот, па така верувам секој од нас сака тој да му биде што поубав. Мислам дека изгледот на ентериерот на куќата/станот е истовремено и одраз на личноста која живее во него. Секако, парите се ограничувачки фактор. Кога сите ние би имале милиони долари, сигурно би знаеле како да го уредиме домот.

Во оваа тема би можеле и да поставите и слики од предмети/мебел кои би сакале да ги имате во вашиот дом или мислите дека се убави: дали ќе биде тоа некоја столна ламба, ќилим, фотеља, маса, плакари...се’ што ќе ви текне.

Јас сакам едноставност во просторот: значи без пренатрупаност на мебел и елементи, смирувачки тонови, по некоја уметничка слика на ѕидовите и најважното според мене, МНОГУ дневна светлина!

Доме, сладок доме C5d2208eb6ab4785c79bc3f34655bd30
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi

Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyЧет 15 Јан 2009, 2:34 pm

јас сакам камин и се надевам во скоро време и ке имам :D :D


[img]Доме, сладок доме Livingroomfurniture3kg8[/img]
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyЧет 15 Јан 2009, 8:50 pm

Зборот „дома“ е свет збор. Таму човек доаѓа по сите битки што ги води надвор :D

Јас сакам малку потемни, уметнички простори, оригинални и еклектички. Во овој, и во следните неколку животи не би можела ни да го замислам мојот животен простор без многу, многу книги.

Нешто вака, доволно ми е:

Доме, сладок доме A9e75ac178f54d771acdca1a389f4273

Добро, не баш толку средено :D

А Фенг шуи и слични с...ња (само да не навредам некого!) - може си се добри сами по себе, ама од дното на душата ја презирам онаа зараза на помодните скороевски снобови со нив.
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyЧет 15 Јан 2009, 9:01 pm

eftimoskatb напиша:
А Фенг шуи и слични с...ња
Што има тука топло ?

Доме, сладок доме LivingRoom2Design

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyПет 16 Јан 2009, 1:22 am

Jas obozavam vakvi spalni i eden den moram da imam nesto slicno na ova :D
Доме, сладок доме Blue-contemporary-bedroom-furnitureДоме, сладок доме BR-RO-WINTEAKДоме, сладок доме D_169
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyПет 16 Јан 2009, 1:35 am

Oboznavam kombinacija od crvena,crna i bela boja sekade pa duri i vo banjata :D Доме, сладок доме 400_F_3394160_ndjTDbrSKiShxYv28sLiS4fDFUN7ip
Posebno interesna mi e soljata lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyПет 16 Јан 2009, 1:46 am

Значи, Скарлет, во твоиве спални - ако се истркалаш од кревет во спиење, таман има каде да паднеш! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyПет 16 Јан 2009, 2:05 am

eftimoskatb напиша:
Значи, Скарлет, во твоиве спални - ако се истркалаш од кревет во спиење, таман има каде да паднеш! lol! lol!
Pa jas mislam na se! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyПет 16 Јан 2009, 2:17 am

Јас секој ден гледам на сателитскиве канали емисии за уредување на ентериери,години наназад купувам списанија за истото и само си фантазирам,си фантазирам,ама пустот пари се нема за моите фантазии :cry: А мислам дека ептен имам осет за такви работи и дека точно знам што чини и што нечини,дури да имав можност и би се занимавала со дизајнирање.
Може ќе ми се смеете ама мене најважно ми е купатилото Smile Тука доаѓаат најдобрите идеи Idea :oops:
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyПет 16 Јан 2009, 2:20 am

Vo pravo si Dalila :D
Ednas gledav film site biznismeni ili brokeri ne sum sigurna sto bea ama znam deka biznisot od tamu go vodea lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyСаб 17 Јан 2009, 3:45 am

Бидејќи живеам во стан, прво што би сакал е да живеам во куќа со поголем двор, а за другото после би му ја мислел :D :D

..............................................................................................................................................
Доме, сладок доме 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyСаб 17 Јан 2009, 2:01 pm

[quote="Scarlett O'Hara"]Jas obozavam vakvi spalni i eden den moram da imam nesto slicno na ova :D
Доме, сладок доме Blue-contemporary-bedroom-furniture
Едно прашање скарлет. (можеби треба и во другата тема да прашам Smile )
Како се легнува на оваа спална без да си ги удриш подколениците од дрвениот додаток. scratch
Јас поспан приближувајки се кон спалната ако не секој ден, секој втор ден би бил со модрици. lol!


Последната промена е направена од СтончиС на Саб 17 Јан 2009, 3:11 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyСаб 17 Јан 2009, 2:23 pm

СтончиС напиша:

Како се легнува на оваа спална без да си ги удрдиш подколениците од дрвениот додаток. scratch
:
lol! lol! lol!
Мене тој дрвениот додаток ми создава илузија дека креветот е поширок, па може некогаш во вртење да се треснам на дрвото. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyСаб 17 Јан 2009, 3:21 pm

[quote="СтончиС"]
Scarlett O'Hara напиша:
Jas obozavam vakvi spalni i eden den moram da imam nesto slicno na ova :D
Доме, сладок доме Blue-contemporary-bedroom-furniture
Едно прашање скарлет. (можеби треба и во другата тема да прашам Smile )
Како се легнува на оваа спална без да си ги удриш подколениците од дрвениот додаток. scratch
Јас поспан приближувајки се кон спалната ако не секој ден, секој втор ден би бил со модрици. lol!

Ќе си се џиткаш од далеку, ласта стил :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyСаб 17 Јан 2009, 3:22 pm

SiNaPsA` напиша:
Бидејќи живеам во стан, прво што би сакал е да живеам во куќа со поголем двор, а за другото после би му ја мислел :D :D

Така е, двор е благослов!

Станот е како да си затворен во некоја фиока со прегради scratch
Вратете се на почетокот Go down
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
toise

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyСаб 17 Јан 2009, 4:06 pm

SiNaPsA` напиша:
Бидејќи живеам во стан, прво што би сакал е да живеам во куќа со поголем двор, а за другото после би му ја мислел :D :D
познато ми е и едното и другото пошо 4 години во скопје седам во стан а во охрид живеам во куќа :D и одвај чекам да си одам дома
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyНед 18 Јан 2009, 1:49 am

СтончиС напиша:

Како се легнува на оваа спална без да си ги удриш подколениците од дрвениот додаток. scratch
Јас поспан приближувајки се кон спалната ако не секој ден, секој втор ден би бил со модрици. lol!
Ete Tanja ubavo odgovorila-lasta stil!!! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме EmptyВто 10 Ное 2009, 12:26 am

Јас би сакал едно собче да го спастрам нешто налик на оваа, само камионот би го троа преправил, и во него разбира се кафе-мафе и мезе-безвезе и шљивка-пивка.

Доме, сладок доме DSC02638

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content
Доме, сладок доме Empty
ПишувањеПредмет: Re: Доме, сладок доме   Доме, сладок доме Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Доме, сладок доме
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ОПШТО-
Отиди до: