ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 24 ... 44  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 10:33 am

Бе Перо за bellhop ( во возО ) ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Director_Tarantino_Four01 или во превод ПИФТИЈА-TRAIN-DELIVERYBOY ( а и `за мекици )

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 1:09 pm

Ај и тука ДД ... абе ништо не кажувате кој каде за Нова година ??? Ја сум вечер домче со еден другар, и тука на форумот ке си ја пречекаме новата година јуху-јуху-јее Инаку после 10 години пауза, во Штип има пречек на НГ на плоштадот. Забављачи Гоце Арнаудов и Биба Додева ( б’ти комбинацијата :lol: ). Али како се најавува крчан ладна вечер, ние по се изгледа ке отсуствуваме од забавата Evil or Very Mad Значи така, да не ме мислете кај сум, тука ке бидам ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 1:17 pm

Venco напиша:
да не ме мислете кај сум
На работа до 19,15 h после сум дома во прегратките на семејството,имаме жижалици јуху-јуху-јее па то ракија и пифтиички,ке се провеселиме троа и после ке се бапнеме :spanko: .А утре се знае,кисела вода па слатки-благи работи,хоризонтала и после ноќна на работа.Е тука ке биде традиционално ВЕСЕЛО :shark:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“


Последната промена е направена од GokaGrozni на Сре 31 Дек 2008, 1:18 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 1:18 pm

Зашо бе Венци, супер е Биба? Јас па и’ ги сакам свирките јуху-јуху-јее

А Гоце, добро... Ќе имате можност да му го проследите најновото Стар Трек ,одело’ lol!

Јас вечер ќе бидам со моето старо друштво, со кое одамна не сум славела Нова година, а порано бевме неразделни, и така - драго ми е поради тоа cheers
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 1:22 pm

eftimoskatb напиша:
Зашо бе Венци, супер е Биба? Јас па и’ ги сакам свирките јуху-јуху-јее

А Гоце, добро... Ќе имате можност да му го проследите најновото Стар Трек ,одело’ lol!

Јас вечер ќе бидам со моето старо друштво, со кое одамна не сум славела Нова година, а порано бевме неразделни, и така - драго ми е поради тоа cheers

Ма невикам дека е лоша, туку онака комбинацијата ... Нели она е по џез-рокот а Гоцето по урлањето.
Инаку синоќа со колегите од радио клубот правиме испракање на старата НГ во Тројка и .... скоро до 3 сабајле уххххх ...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 1:52 pm

Пифтии со ракија не идат Бе Гока :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 1:54 pm

Венцо, ти прочита вчера дека те прогласивме за кондуктер? cheers

Гока вози, јас ќе продавам пивтии, Билјана свири на чешел, а..... Другите не се изјаснија вежбај малку
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 1:56 pm

eftimoskatb напиша:
Венцо, ти прочита вчера дека те прогласивме за кондуктер? cheers

Гока вози, јас ќе продавам пивтии, Билјана свири на чешел, а..... Другите не се изјаснија вежбај малку

Аууу не сум го читал тоа, каде е тука на тупалката ли ??
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:01 pm

Билјана напиша:
Пифтии со ракија не идат Бе Гока
Повели утре вечер на граница,па Ќе видЕш,не да одат туку само вака клизи .. а ако бапнеш малдо сиренце со некое парченце печеница па-па-па .. само кафето ке е проблем оти угоститеЉските објекти не работат .. и ајварче со тоа серењто,само ни фалЕ некое рипче запржено у презла така ( за со винцето ) .. и на крај по некоја ГУРУБИЈА да заблажиме туф-туф .. БУЈРУМ

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:03 pm

Муабетот ми беше за на Перо пифтиите -МЕКИЦИ geek lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:07 pm

eftimoskatb напиша:
Гока вози
ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Cmnv_button_accessories
Ако го има Воа,во ред...inache za dvigatelia niama problemi...karaj i se neboj...malko po goliam e razhoda no i po tiho raboti kolata ...и тоо,разбираш

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:08 pm

Билјана напиша:
Муабетот ми беше за на Перо пифтиите -МЕКИЦИ geek lol!
Е мекици не одат со ракија,за тоа Овче-полско овчо кисело млекце

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:10 pm

Venco напиша:
eftimoskatb напиша:
Венцо, ти прочита вчера дека те прогласивме за кондуктер? cheers

Гока вози, јас ќе продавам пивтии, Билјана свири на чешел, а..... Другите не се изјаснија вежбај малку

Аууу не сум го читал тоа, каде е тука на тупалката ли ??

Врати се некоја страница поназад :P

(се извинувам што доцнам со одговориве, правам нешто за новогодишната трпеза ;) )
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:19 pm

eftimoskatb напиша:
Венцо, ти прочита вчера дека те прогласивме за кондуктер? cheers

Гока вози, јас ќе продавам пивтии, Билјана свири на чешел, а..... Другите не се изјаснија вежбај малку
E da beeeee,a umetnickoto klizanje na pivtii? lol!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:23 pm

АЈДЕ КАРТИТЕ НА ПРЕГЛЕД lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:25 pm

affraid Ama jas majstore od zadna vrata vlegov! тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:25 pm

Добро утро. :D

Јас вечер ќе бидам со мало, ама адбрано друштво. :D Не сакав некоја поголема прослава, затоа што на таква бев пред 3 дена (си поминав одлично), а скоро секој ден славам од 24-ти наваму и дури сум малку уморен од тоа. :D

Ај може ќе има пивтии, па ќе пробам. :D :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:28 pm

Оооо па вие сте се отепале пишувајки, а ја така уште мамурен од прославата не ни приметив. И да пачата е одлично мезе за ракија, ама оваа година протестирам и не купувам, а не знам да правам. Овие клептоманите од МИК Св.Николе пред две години кило пача продаваа за 60 ден. лани за 90 а сега 150 ц ц ц не са нормални и затоа пача Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:30 pm

Scarlett O'Hara напиша:
affraid Ama jas majstore od zadna vrata vlegov! тра-ла-ла

Абе немојте такви работи, ке ве фати контролата после ке викате те кондуктерот не ми даде карта Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:31 pm

Мајсторе, јас само до Велес одам, ако може да се шверцам до Новата година? :Merry Christma
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:31 pm

Jas ke znam posle rucek! :D
Ednata varijanta e deckoto da mi dojde(ako bide podobar poso gripot i nego go stegnal),a drugata e na "luda zurka" kaj Ivi vo kladilnica јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее lol! lol!
E aj sega kazete koj moze so zurka vo kladilnica,a?
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:32 pm

Venco напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
affraid Ama jas majstore od zadna vrata vlegov! тра-ла-ла

Абе немојте такви работи, ке ве фати контролата после ке викате те кондуктерот не ми даде карта Evil or Very Mad
Vo red cicko,zimi majka ova nema da mi se povtori! :oops: :oops: :oops:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:33 pm

Некој пивтии да не сака? Повелете, послужете се. :D :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:35 pm

eftimoskatb напиша:
Мајсторе, јас само до Велес одам, ако може да се шверцам до Новата година? :Merry Christma

Е жал ми Тање, ова е експресен и не застануе на секоја бандера, шибаме директно за Кочане lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 31 Дек 2008, 2:36 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Venco напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
affraid Ama jas majstore od zadna vrata vlegov! тра-ла-ла

Абе немојте такви работи, ке ве фати контролата после ке викате те кондуктерот не ми даде карта Evil or Very Mad
Vo red cicko,zimi majka ova nema da mi se povtori! :oops: :oops: :oops:

Нема проблем, само пази кај газиш, нешто многу се расфрлува со пифтии, немој пак да биде оп-оп и трес :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 44Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 24 ... 44  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: