ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Филмска музика

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Филмска музика   Саб 20 Дек 2008, 3:10 am

Вечерва ми текна на еден многу добар квиз,од пред десетина,а може и повеќе години кој беше филмски!Можеби се сеќавате на тој квиз! Водителот, кој беше солидно поткован,направи и емисија на радио со наслов "Слушај филм"Навистина прекрасни теми беа пуштани во етер,и многумина навистина почнаа да го слушаат филмот,да уживаат во музичките теми....
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Soundtrack - Gladiator - Now We Are Free   Саб 20 Дек 2008, 3:40 am

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   Пон 22 Дек 2008, 9:38 pm

KКлипов е монтиран од некој друг и неме везе со филмот,ама музиката и гласот се лесно препознатливи.


Goran Bregovic / Iggy Pop
Goran Bregovic - Get the Money


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Од филмот „Црна мачка, бел мачор“ или така некако...   Вто 23 Дек 2008, 1:39 am

Одличен избор на Гока и Скарлет.

А сега...„Жени нам се Вукота“! :new year: Оп, оп, оп, оп...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   Вто 06 Јан 2009, 2:30 am

Lidija напиша:
Вечерва ми текна на еден многу добар квиз,од пред десетина,а може и повеќе години кој беше филмски!Можеби се сеќавате на тој квиз! Водителот, кој беше солидно поткован,направи и емисија на радио со наслов "Слушај филм"Навистина прекрасни теми беа пуштани во етер,и многумина навистина почнаа да го слушаат филмот,да уживаат во музичките теми....

А да, тоа е Влатко Галевски, а квизот беше Синеманија.

Уште ја има таа емисија „Слушајте филм“ на радио Равел, јас си ја слушам често. :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Saturday Night Fever   Вто 06 Јан 2009, 4:46 am

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   Саб 10 Јан 2009, 11:03 pm

Brave Heart..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   Саб 10 Јан 2009, 11:05 pm

The Count of Monte Cristo


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Zona Zamfirova   Нед 11 Јан 2009, 5:22 am

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   Пон 12 Јан 2009, 5:42 pm


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   Сре 14 Јан 2009, 3:07 am

Кога мислам на филмска музика, мислам на ова!
cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее вежбај малку вежбај малку вежбај малку вежбај малку живели живели живели живели
Немам зборови за музиката и сцената!

That's what I call a fucking show!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Rain Man - Main Theme   Чет 15 Јан 2009, 2:04 am

Го обожавам и филмот и музиката! cheers cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Големата вода   Чет 15 Јан 2009, 2:12 am

Истиот коментар важи и за следнава песна.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Ausencia - Goran Bregovic   Саб 17 Јан 2009, 1:55 am

Од филмот Underground.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Garbage "The World Is Not Enogh"   Саб 24 Јан 2009, 8:33 pm

Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Baba Zumbula" - KIRIL feat. Vlada Divljan   Пон 26 Јан 2009, 11:05 pm

Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   Чет 29 Јан 2009, 3:33 am

The Omen
;) ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Berlin - take my breath away   Вто 03 Фед 2009, 10:55 pm

Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Dirty Dancing - Time of my Life   Чет 12 Фед 2009, 6:03 pm

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   Вто 17 Фед 2009, 12:54 am

Tomb Raider - Evolution (U2)


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   Чет 19 Фед 2009, 2:30 am

Старата добра вестерн тема од генијалецот Енио Мориконе.

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   Чет 19 Фед 2009, 2:41 am

Бе Перо напиша:
Старата добра вестерн тема од генијалецот Енио Мориконе.

Jas se sotrav od baranje i ne uspeav da ja pronajdam,se edna druga mi izleguvase!
Bravo! Аплауз Тоо
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Филмска музика   

Вратете се на почетокот Go down
 
Филмска музика
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЗИКА-
Отиди до: