ФОРУМОТ Е НАШ
Животни и домашни миленици - Page 2 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 Животни и домашни миленици

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyСаб 07 Фед 2009, 5:13 pm

Ете, видиш „да се слични“ :hayel:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПон 09 Фед 2009, 3:08 am

Кога сме веќе кај нилските коњи...иако на прв поглед изгледаат мирни и се вбројуваат во класата на тревопасни животни, за нив се смета дека се едни од најопасните животни и дека често се случува да нападнат и луѓе, без некоја посебна причина. Според некои пишувања и статистики тие во Африка годишно убиваат од 150-200 луѓе (повеќе информации)

..............................................................................................................................................
Животни и домашни миленици - Page 2 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПон 16 Фед 2009, 12:45 am

Станарите на скопската зоолошка градина имаат шанса побрзо од државата да бидат интегрирани во Европа. Градината која со години наназад беше лош пример за нехумани услови за живот сега веке ги исполнила европските стандарди и е на прагот да влезе во европското друштво на зоолошки градини.
Коментар: Да не ти се верува Размислувачот Размислувачот
Извор: Алфа ТВ

..............................................................................................................................................
Животни и домашни миленици - Page 2 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПон 16 Фед 2009, 12:55 am

Ова е за поздравување. Ќе бидам пријатно изненаден да ја видам зоолошката градина средена, чиста и со убави живеалишта за животните.
Последен пат во зоолошката бев пред едно 3-4 години и за жал тогаш немаше некој напредок. А бидејки тогаш беше зимно време, животните изгледаа многу лошо. Пантерите и тигрите беа исполегнати на парното и изгледаа буквално како препарирани - ниту трепкаа, ниту мрдаа.
Затоа оваа вест ме зачуди ептен, во позитивна смисла.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyНед 01 Мар 2009, 2:53 pm

Само што гледавме на работа некаква емисија за шарпланинецот, еве нешто најдов и на Ју-Тјуб па да споделам со вас, инаку прекрасно куче..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyЧет 19 Мар 2009, 6:22 pm

Животни и домашни миленици - Page 2 Shm_mhm


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Пон 23 Мар 2009, 9:42 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Админ)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 9:01 am

Животни и домашни миленици - Page 2 Shm_mhm


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Пон 23 Мар 2009, 9:42 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Админ)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 12:06 pm

Vaka Toni:jas navistina se trudam kolku mozam da bidam poprijatna i pokulturna i do sega so nikogo ne sum se spreckala kako sto veke ednas pisav.
Sto se odnesuva do kucinjata jas ne kazav deka treba da se odi po domovi i da se ubiva iako i tie domasni kucinja imaat nesovesni sopstvenici i mislat deka ako niv ne gi napaga nema ni na drugite luge no gadno gresat!Vie sto tolku gi sakate kucinjata kazav jas sto treba:organizirajtese i napravete nesto,a se dodeka vie sedite so skrsteni race i na zborovi i jas imam pravo da kazam sto sakam i do sega ne sum ubila nikoe kuce sto znaci deka i jas na zborovi sum ostanala,a jas se grizam za svojot zivot i ne sakam eden den da me najdat mene iskasapena!
Eve da ti kazam deka denovive se vrakav od bolnica i edno kuce bez pricina me brkase(sigurno oseti kolku LOSA dusa imam ili pa go oseti mojot strav),da ne zboram za slucajot koga imav 10 godini i da ne naletase eden covek sega nemase da mozam tuka da vi pisuvam!
Poradi edno kuce jas ne mozam da otidam do kaj najdobrata moja drugarka na kafe,treba da se javuvam deka ke odam,pa koga ke sum blisku do kukata pak uste ednas da svrtam pa drugarkami bremena treba da doaga da me doceka za da ne nastradam poso od toa "domasno" kuce imaat mnogu luge tuka nastradano!Kaj mi e mene tuka pravoto na slobodno dvizenje????
Sto se odnesuva na primerite koi gi dadov tie ne se izmisleni,a ako sakas raskasapen slucaj eve jas so moi zborovi ke kazam deke pred nekoj den imase takov slucaj vo Hrvatska nekoja germanska turistka ama bas bila iskasapeni i liceto i bilo nenormalno izgrizano!Odi nejze da i kazes za prava na zivotni!
Drug primer edna medicinska sestra tuka pred nekoja godina trebala na edna zena da i stavi injekcija i na pat do nejzinata kuka ja napadnale nekolku kucinja i edvaj prezivea!

Deka nie sme najpredatori i toa e tocno no da te prasam tebe dali si ti vegetarijanec???
Ako ne si togas te molam i tebe nemoj da mi drzis lekcii za prava na zivotni!
KAj se pravata na kravite,jagninjata,kokoskite i prasinjata????

E sega za Dalila da ti objasnam nesto!
Ne e ubavo koga eden od vas ima konflikt so drug clen na forumot i vie naednas dvajcata nastapuvate.Ako e taka daj site da se organizirame i familijarno da se zaclenime pa koj ima pogolema familija toj e pobednik! :hayel:
Tuka sekoj moze da iskaze mislenje i neli za toa e forumot no neli e zabranoto vreganje pa se prasuvam od kaj i dozvola na Dalila da vrega i da kazuva koj kakva dusa ima????


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Пон 23 Мар 2009, 9:54 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Админ)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 12:44 pm

Eve od denesen vesnik no moze e se prenapumpano pa i lazat deka umrelo!
http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=8&tabid=1&EditionID=1652&ArticleID=109960
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 2:31 pm

Животни и домашни миленици - Page 2 Shm_mhm


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Пон 23 Мар 2009, 9:42 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Админ)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 2:36 pm

Toa e samo denesen primer,a sega vie kako sakate svatetego!
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 2:48 pm

Животни и домашни миленици - Page 2 Shm_mhm


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Пон 23 Мар 2009, 9:43 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Админ)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 2:56 pm

So tebe covek definitivno ne moze da se razbere i na znam koj gi prevrtuva rabotite i ni smrt na edno malecko dete za vas e nisto!
Od sega veke ke se trudam da te ignoriram i te molam veke ne mi se obrakaj!
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 3:09 pm

Животни и домашни миленици - Page 2 Shm_mhm


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Пон 23 Мар 2009, 9:43 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Админ)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 3:13 pm

Tuka pak ima navreda i ke gi molam odgovornite da prezemat nesto!
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 3:15 pm

Животни и домашни миленици - Page 2 Shm_mhm


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Пон 23 Мар 2009, 9:44 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Админ)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 3:16 pm

- Форумот е место за средба на луѓе со различни мислења, така што толеранцијата и почитувањето на туѓиот став е многу важна. Однесувајте се пријателски и третирајте го секој член на форумот со основно почитување. Имајте на ум дека за вкусовите не се расправа.Мислењата / постовите не смеат да содржат какви било лични навреди или пораки на омраза и нетрпеливост врз лична, полова, верска, национална и расна основа. Не се дозволува омаложување и дискриминирање на членовите на овој форум, но и на членови од други форуми.
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 3:19 pm

Животни и домашни миленици - Page 2 Shm_mhm


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Пон 23 Мар 2009, 9:44 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Админ)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 3:49 pm

Животни и домашни миленици - Page 2 Shm_mhm


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Пон 23 Мар 2009, 9:44 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Админ)
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 3:58 pm

[quote="СтончиС"]
Цитат :


ПС. ДА мојаот нај радикален став е дека сите луѓе треба да се уништат за да може планетта со останатиот жив свет да продолжи да живее.
Epa pocni od sebe!
Eve sega obelezav so si kazal! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 20 Мар 2009, 4:00 pm

Животни и домашни миленици - Page 2 Shm_mhm


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Пон 23 Мар 2009, 9:45 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Админ)
Вратете се на почетокот Go down
Dadeto
Тупаџија
Тупаџија
Dadeto

Број на мислења : 344
Регистриран на : 2008-10-05

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyСаб 21 Мар 2009, 4:05 am

[b]Ve citam .. i ne mozam da poveruvam...
sto sakate pravete posle ovoj moj post..
ama jas iskreno mislam deka site ste ne ebani tuka... pa ste isfrustrirani do daska ... :hayel: :hayel: :hayel:

bog da cuva da se karaat za kucinja...
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

mi odmile forumov da vi kazam pravo...
tolku samobendisanost odamna ne sum videla..i procitala ..
do glupavi postovi.. do glupavi idei..
do nesakanje na deca..
zasramete se..
vozrasni luge pa vaka da se ponasaat ...
sekoja cest na site vas... ama me razocaravte...
namerno si gi izvrtuvate zborovite... i barate zakacka ..
a za navredite nema mesto da komentiram .. dovolno ste iskomentirale za ovie dva dena unazad..
SRAMOTA....

P.S.. vodete ljubov.. ne vojna :roll: :roll:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyВто 21 Апр 2009, 9:34 pm

Едно потсетување на Стив Ирвин со музичка подлога од Men At Work - Down Under (како што, нели, ја викаат Австралија).
Уште се гледани и актуелни неговите емисии и ќе остане како заштитен знак на Animal Planet засекогаш.
Иако имаше голема љубов према сите животни, настрада од една ража која го прободе директно во срцето. Тој пробал со раката веднаш да ја извади, но веќе било касно. На интернет има некои снимки наводно од неговата смрт, меѓутоа сите се лажни, односно не го покажуваат прободувањето, туку се гледаат само двајца нуркачи околу кои кружат ражи и ништо повеќе. Се вели дека вистинската снимка ја уништила неговото семејство.

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПет 03 Jул 2009, 2:11 am

Помогнете да се спасат животните во стационарот Вардариште!

СРЦЕ ЗА ЖИВОТНИТЕ - Здружение за заштита на животните и животната средина EASTERN EUROPE ANIMAL RIGHTS, I nasata draga LOREDANA VERSACI!!!!!
ITNO vklucete se vo peticijata za da go zapreme masovnoto ubivanje na bezdomnite kucinja vo Skopje!!!!!!!!!!!!STOP the massacre in Skopje (Macedonia) - The Petition Site

Source: www.thepetitionsite.com

п.с. не го сваќајте ова како некоја провокација од моја страна, ако можете помогнете на било каков начин,благодарам однапред. Помогнете да се спасат животните во стационарот Вардариште!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 EmptyПон 10 Aвг 2009, 8:35 pm

Scarlett O'Hara напиша:

Sto se odnesuva na primerite koi gi dadov tie ne se izmisleni...
Не само што не се измислени туку баш пред некој ден на вестите на Сител, кучињата-скитници беа ударна вест!
Тројца скопјани биле искасани, а имаше и анкета во која сите скопјани едногласно се согласија дека треба да ги снема од улиците. Стационари, разно-разни невладини организации...што и да е, некој треба да интервернира.
Скопје како ниеден друг главен град, ВРИЕ од кучиња-скитници кои што освен тоа што го прават градот да изгледа како село, ја загрозуваат безбедноста на граѓаните. Не треба да се убиваат, но секако дека не треба да чекаме тие да искасаат или да убијат човек, како што беше случај пред некоја година во прилепско.
Ако тоа ме нападне, јас како да реагирам? Не можам да го прифатам објаснувањето „и тоа е живо суштество“. А јас? Што сум?
Живи суштества се и мравките, и мувите, и комарците, па нив ги утепуваме, со што секој од нас изгледа е сериски убиец на животни.
Мислам дека безбедноста на човекот треба да е пред безбедноста на кучето.

А случаи и примери има, и тоа многу.

На крај да кажам дека ова е МОЕ мислење и не сакам да се сфати како провокација, навреда, или било каква повреда кон друг член. Не е упатено кон никој и не сакам да ми биде вратено несоодветно. Едноставно јас така мислам, а од тоа не можам да побегнам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
Животни и домашни миленици - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Животни и домашни миленици   Животни и домашни миленици - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Животни и домашни миленици
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ОПШТО-
Отиди до: