ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Божик

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Вто 06 Јан 2009, 2:05 am

Коледе ле-де
паднало греде
утепало деде
дедо ги мачи
баба ги квачи
с`с четири јајца
гускини-шаткини
Јутре е божиќ
ке кољамо теле
теле вика леле
не кољајте мене
ке ви купу питу
да едете свите
Коледеее

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Вто 06 Јан 2009, 2:09 am

Кој што спие
Нека стане
Нека меси колачиња
Ако нема колачиња
Нека даде паричиња
Ако нема паричиња
Нека даде
се` што има
Б`дња баба!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Вто 06 Јан 2009, 3:21 am

Во Велес овака оди :
.....
Утре е Божиќ
ќе јадеме свинско месо
ќе пиеме рујно вино
ќе месиме колачиња
колачиња за дечиња ..

Ај нека ни е вечен Бадник, денот пред Исусовото раѓање на сите !!!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Вто 06 Јан 2009, 3:40 am

Нека ни е со среќа на сите! Да не’ следат убави работи, дружби и успеси!
Штета што не измислиле се’ уште некоја виртуелна пита со паричка, да ја кршевме ние форумџиите јуху-јуху-јее
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Вто 06 Јан 2009, 3:45 am

Тоа ти е добро Тање, дај да го ставиме како предлог за порталот .. lol! cheers
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Вто 06 Јан 2009, 3:57 am

Билјана напиша:
Тоа ти е добро Тање, дај да го ставиме како предлог за порталот .. lol! cheers

Може lol!
Ако има виртуелна табла, зошто да нема и виртуелна пита со паричка? :D
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Вто 06 Јан 2009, 5:12 pm


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Вто 06 Јан 2009, 10:15 pm

Драги мои пријатели,да ви ја честитам Бадниковава вечера!

Сите домови да се исполнат со здравје,бериќет и среќа.И Христоворо раѓање

да го дочекаме во спокој и со полни срца.Радоста е пред нас,само треба да ги отвориме нашите домови и да не погали Божиќниот дух.

Во моето семејство заврши Бадниковата вечера и паричката Мене ми се падна!
А јас ке посакам среќа за сите,па и за мене.

⛄ ⛄ ⛄ ⛄
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Вто 06 Јан 2009, 11:11 pm

И јас завршив со вечерата, а паричката се падна кај Господ. Пак! :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Вто 06 Јан 2009, 11:17 pm

И кај мене заврши ритуалот, паричката се падна кај ќерка ми Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Сре 07 Јан 2009, 12:58 am

Исто заврши вечерата и кај нас.Беше придружена со рујно вино , песни и ора од Танец(Скопскиот концерт) кој ги одеше на МТВ1 и излезе вистинска Македонска Бадникова атмосвера.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Сре 07 Јан 2009, 1:38 am

Да ви честитам на сите Бадник и Божик - За многу години нека ни е! cheers cheers cheers

Кај мене дома паричката се падна кај Душица, се разбира - без местење. Ова е дефинитивно нејзина година, големи работи ќе и’ се случуваат, само она вечерва немаше поим за тоа lol! lol!

Јас се испоизморив од месењето на „тоа лебот“, што би рекол Груевски :D
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: В’тевме   Сре 07 Јан 2009, 1:40 amlol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
avatar

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Сре 07 Јан 2009, 2:39 am

ХРИСТОС СЕ РОДИ.....

За многу години да е!Здравје,Среќа и Бериќет
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Сре 07 Јан 2009, 3:09 am

ХРИСТОС СЕ РОДИ!јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее
НЕКА НИ Е ЧЕСТИТ БОЖИЌ НА СИТЕ.
јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Сре 07 Јан 2009, 6:08 am

Рана зора додека се руди,
коледарска песна Вас нека Ве буди,
Среќа и радост Господ нека дари,
Полна софра, а и многу пари,
Сите да ве служи здравје,
Бадникова веќер да ви е на здравје,
Берикет и к`смет в куќи да ви царува,
Со здравје и Љубов Господ да Ве дарува.
ЗА МНОГУ ГОДИНИ БОЖИЌ!!!

Христос се роди !!!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Сре 07 Јан 2009, 12:05 pm

Христос се роди! Нека ни е за многу години! cheers cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Сре 07 Јан 2009, 1:46 pm

eftimoskatb напиша:
Христос се роди! Нека ни е за многу години! cheers cheers cheers


Навистина се роди !!!!! cheers cheers cheers cheers јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее cheers cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Сре 07 Јан 2009, 2:22 pm

Бе Перо напиша:
ХРИСТОС СЕ РОДИ!јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее
НЕКА НИ Е ЧЕСТИТ БОЖИЌ НА СИТЕ.
јуху-јуху-јее јуху-јуху-јее

ВАИСТИНА СЕ РОДИ ... СРЕКЕН БОЖИЌ јуху-јуху-јее
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Сре 07 Јан 2009, 7:01 pm

Навистина се роди
И за многу години нека ни е денот

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Morpheus
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 336
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-09-09

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Чет 08 Јан 2009, 12:03 am

НАВИСТИНА СЕ РОДИ ! СРЕЌЕН БОЖИК !!!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 01 Апр 2009, 12:46 am

Спремете еден список за вечерва и запишете ги сите што се онлајн. тра-ла-ла Инаку чичковците од меверето ќе не испоапсат. тра-ла-ла
1-во Априлски пост


Последната промена е направена од MaJkLcAr на Чет 02 Апр 2009, 1:05 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Оф-топик зезање)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Чет 07 Јан 2010, 3:01 pm

ХРИСТОС СЕ РОДИ! ЗА МНОГУ ГОДИНИ ДА НИ Е ПРАЗНИКОТ!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Чет 07 Јан 2010, 5:07 pm

SiNaPsA` напиша:
ХРИСТОС СЕ РОДИ! ЗА МНОГУ ГОДИНИ ДА НИ Е ПРАЗНИКОТ!

НАВИСТИНА СЕ РОДИ

Честит Божиќ
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Божик   Чет 07 Јан 2010, 11:19 pm

Среќен Божиќ и од мене! Христос се роди! Нека ни е за многу години!

Воедно и му честитам на колегата VoniVaras за добиеното париче. Smile Јас чекав 15 години да ми се падне паричката и еве конечно дочекав. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Божик   

Вратете се на почетокот Go down
 
Божик
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ФИЛОЗОФИЈА И РЕЛИГИЈА-
Отиди до: