ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Апарати за домаќинство :)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Саб 13 Дек 2008, 2:45 am

До кај сте со белава техника?

Да ви кажам, мене машината за перење ми пушта вода. Ако знае некој да ја поправи, нека се јави. Дотогаш во корито ќе перам, ќе „газам јамболии у када“ :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Саб 13 Дек 2008, 4:47 am

Тања напиша:
До кај сте со белава техника?

Да ви кажам, мене машината за перење ми пушта вода. Ако знае некој да ја поправи, нека се јави. Дотогаш во корито ќе перам, ќе „газам јамболии у када“ :lol: :lol:
Машин`та за руби ли ти се расипа`? :lol: :lol:

Тања, јас знам шо и` е - РАСИПАНА Е :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Саб 13 Дек 2008, 4:55 am

[quote="Бе Перо[/quote]

Тања, јас знам шо и` е - РАСИПАНА Е :lol: :lol: :lol:[/quote]

Ааааа....! Јас па се питував шо и’ е, и се’ си мислев оти братучет и’ е! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 30 Дек 2008, 1:15 pm

Компјутер спаѓа во апарати за домаќинство?

И дали се брои како бела техника, доколку е црн?
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Нед 04 Јан 2009, 3:01 am

eftimoskatb напиша:
Компјутер спаѓа во апарати за домаќинство?

И дали се брои како бела техника, доколку е црн?
1. Да, спаѓа во апарати за домаќинство.

2. Да. Затоа и насловот на темата е „Апарати за домаќинство“, а не „Бела техника“, ја предвидов јас таа замка. :D Мислам на се’ јас. ;) :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Нед 04 Јан 2009, 3:39 pm

Деновиве и лопатата е многу актуелна како апарат за домаќинство :lol:

Мене ми е многу убава, ептен зафаќа, а служи и за чистење снег, и за перење теписи lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Пон 05 Јан 2009, 1:29 am

Да да.. и рекетот за тенис служи за тресење теписи lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Пон 05 Јан 2009, 1:32 am

Билјана напиша:
Да да.. и рекетот за тенис служи за тресење теписи lol! lol!

lol! lol! lol!

А тек сукало за што се’ може да послужи! Еве, пола саат со него вадам некаков жетон (за играње, на детево) од под кревет lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Сре 14 Јан 2009, 8:51 pm

На телевизорот во дневна кај мене веќе подолго време од страните ми се појавуваат едни зелени линии кои некогаш стануваат и розеви, а во четирите агли од екранот боите се менуваат во зависност од кадарот. Дојдоа пред некое време мајстори кои рекоа дека требало да се демагнетизира, што и да значи тоа. И бидна така - го демагнетизираа „и пак истата состојба“ - што би рекле од групата „Падот на Византија“. Чаре знае ли некој? :D Ова озбилно.

Зошто ако е до екранот нешто (а такво нешто ми навести еден познаник кој доста се разбира во електроника), не се исплати да се поправа - екранот е изгор скап.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Сре 14 Јан 2009, 9:08 pm

Цитат :
Дојдоа пред некое време мајстори кои рекоа дека требало да се демагнетизира, што и да значи тоа. И бидна така - го демагнетизираа „и пак истата состојба“ - што би рекле од групата „Падот на Византија“. Чаре знае ли некој? Very Happy Ова озбилно.
Убаво ти кажале мајсторите Бе Перо. Во близина на телевизорот (горе доле лево десно) сигурно имаш звучници (претпоставувам од сараунд на пр.) Е бидејќи звучниците имаат магнет (верувал или не :D ) тие го намагнетизирале екранот и ти ги разлеваат боите. Решението е со друг магнет со потези од средина на екранот кон надвор (во сите правци) да го демагнетизираш. Ако успееш добро ако не уште толку ќе си ги имешаш боите. тра-ла-ла тра-ла-ла
(Ризик не толку јак, односно не си безбедносно загрозен lol! )
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 03 Фед 2009, 11:58 pm

Vo posledno intenzivno go koristam ovoj aparat za domakinstvo no nekako poubavi mi se vo staroto dobro tengere:D:D:D
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Чет 05 Фед 2009, 4:41 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Vo posledno intenzivno go koristam ovoj aparat za domakinstvo no nekako poubavi mi se vo staroto dobro tengere:D:D:D
И ние имаме такво ама не се вкусни во него,во микробранова оние затворените пуканки се највкусни Smile
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Пон 18 Мај 2009, 6:28 pm

Денеска за поклон добив апарат (Kodak EasyShare M893 IS) .. .... .. нема повеќе "Азис БАТЕРИ"

:photo:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Пон 18 Мај 2009, 10:26 pm

GokaGrozni напиша:
Денеска за поклон добив апарат (Kodak EasyShare M893 IS) .. ..

.. .. нема повеќе "Азис БАТЕРИ"

:photo:
Со здравје да се служиш и многу чкрапања да овековечиш :photo:

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Чет 03 Сеп 2009, 2:06 pm

1.ГРАМАТИКА
-Во блиска иднина ке биде минато свршено
2.ОДМА СИ Е ДРУГШЕ
-има и даЉинско


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Саб 19 Сеп 2009, 9:21 am

Во меѓувреме, мислев дека ми е пре``бан ADSL Modem, ама излезе дека ми е по`бан адаптерО, сега откако отклониф дефектот повторно ги уѓивам NET-БЛАГОДЕТИТЕ.ПС.Ти кажав бе МорФикус дека денес нешто ке даунлодишам.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Апарати за домаќинство :)
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: