ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Апарати за домаќинство :)

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Апарати за домаќинство :)   Вто 25 Ное 2008, 1:05 am

Ги користиме секој ден и без нив не се може: телевизори, телефони, машини за перење алишта, машини за садови, правосмукалки, шпорети, фрижидери, фенови за коса, музички системи, компјутери... Би било интересно во оваа тема да се постават слики од наведените апарати за домаќинство и да се развие дискусија. На пример, може некој да постави слика од шпорет, и да каже дека е марка Горење, па да каже какви вкусни јадења си приготвувал на него.... и така. :D Мислам дека темава може да биде многу забавна. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 25 Ное 2008, 2:23 am

Прво би сакал да откријам една моја мала тајна. Како мал многу го сакав звукот од УСИСИВАЧ (правосмукалка де) и миксер. Секогаш кога ќе го чуев звукот ми делуваше смирувачки и ме тераше на дремка. Па така, кога ќе видев дека некој дома се спрема да усисува го терав да не се брза многу за да можам да уживам во звукот :lol: :pale: 🤡 bounce :albino:
...ај забегав и ја... lol!

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 25 Ное 2008, 3:12 am

SiNaPsA` напиша:
Прво би сакал да откријам една моја мала тајна. Како мал многу го сакав звукот од УСИСИВАЧ (правосмукалка де) и миксер. Секогаш кога ќе го чуев звукот ми делуваше смирувачки и ме тераше на дремка. Па така, кога ќе видев дека некој дома се спрема да усисува го терав да не се брза многу за да можам да уживам во звукот :lol: :pale: 🤡 bounce :albino:
...ај забегав и ја... lol!
Јас да се надоврзам-мене и фенот многу ме смируваше и многу пати кога мајка ми ми ја сушеше косата како мала заспивав :sleep:
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 25 Ное 2008, 6:17 am

Цитат :
Прво би сакал да откријам една моја мала тајна.
Сики а заборави да кажеш за “пријатниот“ звук на бормашината (електична дупчкалка ;) ) на комшијата. И тоа навечер при гледање на страшен филм со духови. lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 25 Ное 2008, 1:20 pm

lol! lol! lol! lol! lol!

Бе Перо темава ти е на место !! lol! lol! lol! lol!

А може ли некој апарат ако ни се расипе тука да го ругаме , пцуеме и изразуваме својот револт, може ќе се најде некој мајстор па ќе ни помогне Question lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 25 Ное 2008, 2:41 pm

и со малите ситни апаратчиња кои се составен дел од мојот живот а со кои се дружам со години...ми стануваат толку блиски што откога ќе си ја завршат мисијата и кога веќе не може да им помогне ни еден доктор-мајстор церемонијално се поздравувам и со тага во душата се разделувам од нив...но вчера се случи промена во мојот живот.. конечно си купив нов тостер а оној стариот со такво задоволство сум го сместила во „жолтиот контејнер„ сум го „бапнала„ без пардон и одма му завртев грб и си заминав!!! конечно спас!!и еве овој си го купив...не дека немаше поубави или поинтересни или попрактични... ама кога моите очи се сретнаа со него во продавницата така симпатично ми се насмеа.. и одма посакав да го имам..... geek
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Сре 26 Ное 2008, 12:49 am

Јас, ако ми дозволите, прво ќе се задржам на апаратот што најмалку го сакам. Поточно го презирам како измислица на новото време - се вика машина за миење садови.
Освен за ресторани, хотели и слични места кај што се подготвува многу храна, мислам дека машина за миење садови е чиста глупост!

Ете така. :D
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Сре 26 Ное 2008, 2:31 pm

Еден мој другар вака вели:

„Од апарати за домаќинство признавам само машина за миење садови. Само таму, ја оставаш машината да работи наместо тебе и ти си раат. Ова другово - шо? Каква машина е таа каде што јас пак работам? На пример, правосмукалката! Шо фајде од неа, кога јас треба цело време да трчам со неа наваму-натаму, да ја чистам кога ќе се наполни и да се уморувам?“

Кога ќе размислам, има право. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Сре 26 Ное 2008, 8:33 pm

Бе Перо напиша:
Еден мој другар вака вели:

„Од апарати за домаќинство признавам само машина за миење садови. Само таму, ја оставаш машината да работи наместо тебе и ти си раат. Ова другово - шо? Каква машина е таа каде што јас пак работам? На пример, правосмукалката! Шо фајде од неа, кога јас треба цело време да трчам со неа наваму-натаму, да ја чистам кога ќе се наполни и да се уморувам?“

Кога ќе размислам, има право. :D

Да не мисли тој на машина за перење? ;) ;)

Правосмукалката е одличен изум. Да не беше таа, Рамбо Амадеус немаше да направи одличен албум „Звук усисивача“ lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Чет 27 Ное 2008, 1:39 am

Бе Перо напиша:
Еден мој другар вака вели:

„Од апарати за домаќинство признавам само машина за миење садови. Само таму, ја оставаш машината да работи наместо тебе и ти си раат.


Бе Перо напиша:
На пример, правосмукалката! Шо фајде од неа, кога јас треба цело време да трчам со неа наваму-натаму, да ја чистам кога ќе се наполни и да се уморувам?“

А зошто машината за перење не ја сака?Да не се врти и со неа во ценртифугата Question :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Саб 29 Ное 2008, 4:54 pm

ЕЛЕКТРИЧНИ
Цитат :
Микроталасна,за пуцки
МЕХАНИЧКИ
Цитат :
Оревокршач

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Саб 29 Ное 2008, 8:02 pm

Za mene edna od najdobrite mashini iako momentalno samo kako ukras mi stoi(mi zavrsi kafeto,a no MKD ne mozam da najdam) :D
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Пон 01 Дек 2008, 2:03 am

Scarlett O'Hara напиша:
Za mene edna od najdobrite mashini iako momentalno samo kako ukras mi stoi(mi zavrsi kafeto,a no MKD ne mozam da najdam) :D
За да не стои празен кафематот, бујрум од мене кило Lavazza. :D :D

А сега стави за сите по едно кафе/макијато, а за мене ако може едно „превртено“ макијато.
Фала однапред :D

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Пон 01 Дек 2008, 2:58 am

SiNaPsA` напиша:

За да не стои празен кафематот, бујрум од мене кило Lavazza. :D :D

А сега стави за сите по едно кафе/макијато, а за мене ако може едно „превртено“ макијато.
Фала однапред :D
Ne e problem samo go utna kafeto! :D Treba da e vo filter kesicki,a inace markata na kafe e mnogu dobra! lol! AJ koga ke nabavam ve kanam site na kafe,sega za sega imate nesscaffe,capucino i tursko! :D geek
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Vakvi!:)   Пон 01 Дек 2008, 3:03 am

Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Пон 01 Дек 2008, 3:11 am

Scarlett O'Hara напиша:

Ne e problem samo go utna kafeto! :D Treba da e vo filter kesicki,a inace markata na kafe e mnogu dobra! lol! AJ koga ke nabavam ve kanam site na kafe,sega za sega imate nesscaffe,capucino i tursko! :D geek
Упс, грешка :oops: scratch Може и нескафе, ладно Smile Smile

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Пон 01 Дек 2008, 3:13 am

SiNaPsA` напиша:
Scarlett O'Hara напиша:

Ne e problem samo go utna kafeto! :D Treba da e vo filter kesicki,a inace markata na kafe e mnogu dobra! lol! AJ koga ke nabavam ve kanam site na kafe,sega za sega imate nesscaffe,capucino i tursko! :D geek
Упс, грешка :oops: scratch Може и нескафе, ладно Smile Smile
Moze!!!A Frappe ili obicno-nemateno? :D
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Пон 01 Дек 2008, 3:17 am

Scarlett O'Hara напиша:

Moze!!!A Frappe ili obicno-nemateno? :D
Обично - матено со едно и пол шечерче :D

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 02 Дек 2008, 2:25 am

Bujrum!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 02 Дек 2008, 3:34 am

Благодарам, супер ми дојде кафица плус и Smile-=supre s smo си запалив.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 02 Дек 2008, 3:38 am

super smoker <-- тра-ла-ла оваа апарат за домаќинство ли е Question

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 02 Дек 2008, 3:45 am

GokaGrozni напиша:
super smoker <-- тра-ла-ла оваа апарат за домаќинство ли е Question
Не тоа е канцелариски материјал. тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 02 Дек 2008, 3:58 am

СтончиС напиша:
GokaGrozni напиша:
super smoker <-- тра-ла-ла оваа апарат за домаќинство ли е Question
Не тоа е канцелариски материјал. тра-ла-ла
А каде може да се најде упатство за употреба? ај размисли

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   Вто 02 Дек 2008, 4:00 am

SiNaPsA` напиша:
СтончиС напиша:
GokaGrozni напиша:
super smoker <-- тра-ла-ла оваа апарат за домаќинство ли е Question
Не тоа е канцелариски материјал. тра-ла-ла
А каде може да се најде упатство за употреба? ај размисли
Во народна библиотека. study :D
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Најнов апарат   Пон 08 Дек 2008, 5:29 pm

Од пред 3 дена (петокот вечерта) дома имам една црна кутија (и едно даљинско :D ) со чија помош гледам 73 дигитални ТВ канали. И до сега сум задоволен од тоа како функционира (има пауза, вртиш назад..., снимаш и такви работи...)
Не можев да најдам слика за да поставам затоа ќе го поставам линкот за да видите за што зборам.
МаxTV
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Апарати за домаќинство :)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Апарати за домаќинство :)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: АРХИВА-
Отиди до: