ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
АвторПорака
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
Билјана

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 19 Ное 2008, 10:25 pm

Scarlett O'Hara напиша:

Ako nekoj otkazuva cigari najdobro e naednas,a ne so namaluvanje na pola kutija i sl.
Moze taka ama samo edna nedela da se prilagodis!

Како бе наеднаш , ако сакаш да бидат вакви ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Gaah ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 GaahТУПАЛКА (повторно) - Page 4 42kmoig


ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 128fs81179


:heart:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyСре 19 Ное 2008, 10:52 pm

Билјана напиша:
Scarlett O'Hara напиша:

Ako nekoj otkazuva cigari najdobro e naednas,a ne so namaluvanje na pola kutija i sl.
Moze taka ama samo edna nedela da se prilagodis!

Како бе наеднаш , ако сакаш да бидат вакви ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Gaah ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 GaahТУПАЛКА (повторно) - Page 4 42kmoig


ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 128fs81179


:heart:
Pa naedas e najdobro,vaka ako gi namalis nekogas ke imas los den i ke si gi zgolemis! :D lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Мекици - треќи дан   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyЧет 20 Ное 2008, 12:01 am

Шо слушам, Гока се откажува од пушењето??? :D :D

Ооо, браво, поддржувам! ;)
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyЧет 20 Ное 2008, 12:26 am

Среќа да живеат во Македонија имаат само околу 2 милиони луѓе, а сите останати ја немаат таа среќа, ама затоа имаат се' друго :D :D .....Добравечер среќни луѓе и добравечер на оние останати кои сеуште ја бараат среќата :D
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyЧет 20 Ное 2008, 12:59 am

Имам дојава за спортска прогноза за НБА кошарка.....да ви ја кажам ли бесплатно овака јавно или она македонското :услуга за услуга??? lol! lol!


П.С.А плус имам и многу јак ексклузивитет во форма на информација - трач, ама не е за во јавност, сеуште е само во доменот на шпекулации иако мене ми се колнеа дека е точна!!!! ;)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyЧет 20 Ное 2008, 1:06 am

E Grini сега кога почна, доискажи се, па зарем сакаш да ПОзеленееме од радозналост :D
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyЧет 20 Ное 2008, 1:09 am

СтончиС напиша:
E Grini сега кога почна, доискажи се, па зарем сакаш да ПОзеленееме од радозналост :D

Доста ми е што испожолтевте сите, па сега повторно да ми менувате бои и расположенија :D :D :D

П.С. Играј ја ноќеска NEW ORLEANS- SACRAMENTO преку 192 поени ;)
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyЧет 20 Ное 2008, 1:15 am

Аии стварно. Се зголемила жУта група , сега видоФ cheers . Само Сики не се дава неќе да е ж'т .
А Грини ај бе кажи го трачот. Само на мене ;) на никој не кажувам. :D
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyЧет 20 Ное 2008, 1:20 am

СтончиС напиша:
Аии стварно. Се зголемила жУта група , сега видоФ cheers . Само Сики не се дава неќе да е ж'т .
А Грини ај бе кажи го трачот. Само на мене ;) на никој не кажувам. :D

Премногу е јавен и интимен за да толку дрско и безобразно јавност му дадам...а, дека е бомбастичен , бомбастичен е, но може и да се смири работата , па затоа нема да ви се верува, ама овој пат мудро ќе си премолчам :P ;)
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyЧет 20 Ное 2008, 2:05 am

СтончиС напиша:
. Само Сики не се дава неќе да е ж'т .
Мојот ник е со редок вид на боја, ем љиљаков - ем виолетов - ем индиго боја и ќе останам верен на оваа боја, се додека не се појави некој друг вид на ретка боја lol!
Ај добро вечер Smile

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyЧет 20 Ное 2008, 2:34 am

SiNaPsA` напиша:
СтончиС напиша:
. Само Сики не се дава неќе да е ж'т .
Мојот ник е со редок вид на боја, ем љиљаков - ем виолетов - ем индиго боја и ќе останам верен на оваа боја, се додека не се појави некој друг вид на ретка боја lol!
Ај добро вечер Smile

Сики пријателе, сите бои се неутрални,убави, барем на овој форум....и безбоен да си, меѓу илјадници други, ќе ја препознаам твојата боја и ќе се поклонам пред тебе како човек пред човека :D ......боите некогаш некој од дамнина ги постави и ги измисли, оти не знаеше да наслика слика од нив, но ние преку боите на овој форум, насликавме портрети од луѓе и тоа оние најпрекрасните :D :P ........ако прашате било кој уметник, ќе ви каже дека портрет, коњ и рака е најтешко да се наслика...но, за коњите и рацете во некоја друга прилика...........(продолжува)
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 12:15 am

Добровечер. :D

Ајде бре активност малку, што е ова? Јас мислев 5-ти том веќе излегол, а вие тука ми се влечкате... :D

Топло ја поздравувам иницијативата на Гока да ги откаже цигарите. Имам уште многу да кажам тука, ама ај и јас да не замарам многу. :D

И ајде-ајде, живо малце!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 12:36 am

Бе Перо напиша:
Добровечер. :D

Ајде бре активност малку, што е ова? Јас мислев 5-ти том веќе излегол, а вие тука ми се влечкате... :D

Топло ја поздравувам иницијативата на Гока да ги откаже цигарите. Имам уште многу да кажам тука, ама ај и јас да не замарам многу. :D

И ајде-ајде, живо малце!

Бе Перо ... ај добро вечер и пуцај еве тука сум Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 1:29 am

SiNaPsA` напиша:
СтончиС напиша:
. Само Сики не се дава неќе да е ж'т .
Мојот ник е со редок вид на боја, ем љиљаков - ем виолетов - ем индиго боја и ќе останам верен на оваа боја, се додека не се појави некој друг вид на ретка боја lol!
Ај добро вечер Smile

Не знам зошто, ама мене твојот ник се’ така некако ми се гледа ко на лила? (со акцент на последново А)

lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 1:33 am

Ах да, ќе заборавев...На кој Паметњакович му текнало во среда да се садат дрвца, а во сабота да се одработува??? Ме праша мене некој дали ми дошло до садење дрвца?
И ако сакате да ви кажам дали бев на засадување - НЕ! Не бев! Спиев дома ко клен, си се топлев под ќебето и гледав како врне!
Минатиот пат, да, засадив. Сега не. Ќе му текне на Мистер „Сакам зелено да ми е се“ дрвца да сме саделе и ајдеее, грабај од викендот на луѓето!
Брее....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 1:43 am

Бе Перо напиша:
Ах да, ќе заборавев...На кој Паметњакович му текнало во среда да се садат дрвца, а во сабота да се одработува??? Ме праша мене некој дали ми дошло до садење дрвца?
И ако сакате да ви кажам дали бев на засадување - НЕ! Не бев! Спиев дома ко клен, си се топлев под ќебето и гледав како врне!
Минатиот пат, да, засадив. Сега не. Ќе му текне на Мистер „Сакам зелено да ми е се“ дрвца да сме саделе и ајдеее, грабај од викендот на луѓето!
Брее....

ц ц ц .... ја слушам неколку дрвца имало помалку засадено, значи ти биле твоите бе Перо lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 1:47 am

Venco напиша:


ц ц ц .... ја слушам неколку дрвца имало помалку засадено, значи ти биле твоите бе Перо lol!
Така е :D Ама јас минатиот пат засадив 5-6, така што си ја исполнив нормата и за овојпат :D
Ме иритира што ни` рекоа во сабота ќе сме одработувале. Ама н`цки шо ќе ме видат. Шо би рекол оној Бе Перо од К-15 - „Ќе си го прашам дали ќе дојдам.“ lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 1:54 am

Тоа со пошумувањето... Е многу убава и благородна акција, што за жал, се извитоперува. Некако се’ е погрешно: доцната одлука за неработење, одработувањето.....

Навистина не знам што е проблемот, ама јас лани бев воодушевена од идејата и се приклучив, а оваа година ми беше некако скиснато. А и полн работен ден во средата.
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 1:57 am

Бе Перо напиша:
Venco напиша:


ц ц ц .... ја слушам неколку дрвца имало помалку засадено, значи ти биле твоите бе Перо lol!
Така е :D Ама јас минатиот пат засадив 5-6, така што си ја исполнив нормата и за овојпат :D
Ме иритира што ни` рекоа во сабота ќе сме одработувале. Ама н`цки шо ќе ме видат. Шо би рекол оној Бе Перо од К-15 - „Ќе си го прашам дали ќе дојдам.“ lol!

Перо па тоа не се однесува на тебе, тоа е за бирократите, разбираш Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 1:59 am

Тања напиша:

Навистина не знам што е проблемот, ама јас лани бев воодушевена од идејата и се приклучив, а оваа година ми беше некако скиснато. А и полн работен ден во средата.
Се согласувам дека е убава идеја, со лоша реализација за жал.
Не беше минатото пошумување во март годинава, а не лани?

Значи сега јас заради тој ден, треба да одам на факултет во сабота? А јас ако си имам некои планови? Викендот секаде низ нормалните држави е светост.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 2:01 am

Бе Перо напиша:
Тања напиша:

Навистина не знам што е проблемот, ама јас лани бев воодушевена од идејата и се приклучив, а оваа година ми беше некако скиснато. А и полн работен ден во средата.
Се согласувам дека е убава идеја, со лоша реализација за жал.
Не беше минатото пошумување во март годинава, а не лани?

Значи сега јас заради тој ден, треба да одам на факултет во сабота? А јас ако си имам некои планови? Викендот секаде низ нормалните држави е светост.

Абе кај па ти на викенд ке одиш, не ли го слуша Глигорче што кажа, ладно и седите си дома или у канцелариија, за тоа ке се работи во сабота lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 2:09 am

Venco напиша:


Абе кај па ти на викенд ке одиш, не ли го слуша Глигорче што кажа, ладно и седите си дома или у канцелариија, за тоа ке се работи во сабота lol!
Не сум го гледал одамна Глигорче, сум заборавил дури и како изгледа човекот. :D :D Ама чим он така рекол, да си немате дилеми дека ќе биде така. :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 2:10 am

Сабота, за жал, одамна не е светост по приватниве фирми.... :roll:
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 2:11 am

Бе Перо напиша:
[
Не беше минатото пошумување во март годинава, а не лани?


Да-да, во право си, кај мене мерна единица за време е „една учебна година“ lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 EmptyПет 21 Ное 2008, 2:12 am

Тања напиша:
Сабота, за жал, одамна не е светост по приватниве фирми.... :roll:

Е деее, вие ке работите една сабота и одма се жалите, а ние што работиме и саботи и недела и празници ??? а ??? ајде затоа доста кукање Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 40Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: