ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
АвторПорака
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 3:28 am

Далила напиша:
Ете го моето омилено зелено фустанче,штета што пожолте името Ангела,па сега немаме зелени...како е таму горе?


денес беше сончево... инаку полека почнуваа предприпремите и еуфориите пред божоќните празници... денес мајками ме потсети дека за викендов или најоцна идната недела е време да украсуваме bounce

да бидам искрена се радувам на ваквите празници

cheers
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 3:33 am

Ангела напиша:
Далила напиша:
Ете го моето омилено зелено фустанче,штета што пожолте името Ангела,па сега немаме зелени...како е таму горе?


денес беше сончево... инаку полека почнуваа предприпремите и еуфориите пред божоќните празници... денес мајками ме потсети дека за викендов или најоцна идната недела е време да украсуваме bounce

да бидам искрена се радувам на ваквите празници

cheers
Многу рано :shock: Слушнав дека во Кина ја отвориле божиќната сезона(за да се трошат многу парички),ама ете секој сака малку гламур во својот живот-зошто да не?Прикажи некои идеи за украсување,онака колку да се порадуваме bounce
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 3:37 am

ех..кај нас веке и 13 плата пред божиќ веке примивме.. почна активно веке да се купуваат подароци Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 3:45 am

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Berlin-advent


четири недели пред божиќ се треба да е украсено...на маса секогаш има една ваква комбинација од 4 свеќи.. првата недела се пали само едната втората недела се пали втората.. и горат две... третата недела се пали третата и горат три и четвртата недела се пали четвртата и горат сите заедно... а јас ќе пробам да набавам некои слики во секој случај... или пак ќе сликам со фотото и ќе ставам овде сликички... ;)
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 3:50 am

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Andrew072007cj6
ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 W230
Јас сум многу изморена и морам да си легнам,ве поздравувам сите,и оние он лајн и оние што не се,а бебиња постирам во знак радост за новите бебиња cheers
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 3:52 am

ќе заборавев.. веќе е купено и ова традиционално цвеке и се вика божиќна ѕвезда.. веке продавниците се преполни со ова цвеќе кое го има во повеке бои ама најчесто се купува црвеното.

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 84220
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 3:53 am

Ангела напиша:
ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Berlin-advent


четири недели пред божиќ се треба да е украсено...на маса секогаш има една ваква комбинација од 4 свеќи.. првата недела се пали само едната втората недела се пали втората.. и горат две... третата недела се пали третата и горат три и четвртата недела се пали четвртата и горат сите заедно... а јас ќе пробам да набавам некои слики во секој случај... или пак ќе сликам со фотото и ќе ставам овде сликички... ;)
Можеш и кај слики од мојот фото-апарат(или што би рекол Бе Перо-слики од моите фотографии Smile ),ќе уживаме,поздрав и добра ноќ :sleep:
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Далила

Број на мислења : 783
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 3:54 am

Ангела напиша:
ќе заборавев.. веќе е купено и ова традиционално цвеке и се вика божиќна ѕвезда.. веке продавниците се преполни со ова цвеќе кое го има во повеке бои ама најчесто се купува црвеното.

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 84220
Прекрасно цвеќе,Ангела flower
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 4:50 pm

Која мајка го изгубила своето дете, ќе си го пронајде на Тупалка.....ако не напишам нешто на оваа тема, луѓето ќе заборават дека воопшто постојам lol!....Добар ден на сите и во истовреме порака дека се читаме подоцна на исто место, со исти луѓе, но во различно време, со различна инспирација и со различни лични доживувања од денот, кој полека не одминува со одминувањето на дневната светлина :D


П.С.Со мало задоцнување, честит 700(+5) пост на Ангела :P
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 9:13 pm

Добро вечер ... ке ме снема малце и оп добри вести Smile Тање честито внука, да е жива и здрава и да порасне гоооолема Smile
Инаку денес на брзина бев до Скопјето по некоја работа. Се моткавме околу маалото на Лидија ама набрзина завршивме и назад за Штип.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 9:23 pm

Venco напиша:
Добро вечер ... ке ме снема малце и оп добри вести Smile Тање честито внука, да е жива и здрава и да порасне гоооолема Smile
Инаку денес на брзина бев до Скопјето по некоја работа. Се моткавме околу маалото на Лидија ама набрзина завршивме и назад за Штип.


Венцо, и мене кога ќе ме снема истото е...добрите вести налегнуваат :D ...мислам дека почесто треба и мене и тебе да не нема, за да биде барем малку светот подобро и посреќно место за живеење, и преполно со убави и добри вести ;) :P
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 9:31 pm

Green Power напиша:

Венцо, и мене кога ќе ме снема истото е...добрите вести налегнуваат :D ...мислам дека почесто треба и мене и тебе да не нема, за да биде барем малку светот подобро и посреќно место за живеење, и преполно со убави и добри вести ;) :P

Здраво друже Грини, се слагам и ете ја ке настојувам да ме има почесто. Инаку овие денови зачестија дружбите со пријатели и другари па така и вечерва сме на една дружба (литературна нели Smile )
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 9:42 pm

Venco напиша:
Green Power напиша:

Венцо, и мене кога ќе ме снема истото е...добрите вести налегнуваат :D ...мислам дека почесто треба и мене и тебе да не нема, за да биде барем малку светот подобро и посреќно место за живеење, и преполно со убави и добри вести ;) :P

Здраво друже Грини, се слагам и ете ја ке настојувам да ме има почесто. Инаку овие денови зачестија дружбите со пријатели и другари па така и вечерва сме на една дружба (литературна нели Smile )

Да те има или да те нема Венуле??????? lol! lol! lol!(Чисто за да не ја збуниме јавноста??) ;)


Последната промена е направена од Green Power на Вто 18 Ное 2008, 9:45 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа
Lidija

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 9:44 pm

Добра вечер...како сте вечерва! Венцо,па зосто не се јави ,дека си во мое маало?
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 9:46 pm

Далила напиша:
Честитки до тета Тања за слатката мала Душичка и нејзината мајчичка,голема да расне,убава ,здрава,паметна и да ги слуша мама и тета flower [b]

cheers cheers cheers

Благодарам, Дали, да се живи и здрави и вашите девојче и момче, па на свадба да им играме! Smile Smile

Јас имам голема желба Душица кога ќе порасне, да свири клавир lol!
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
eftimoskatb

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 9:48 pm

Venco напиша:
Добро вечер ... ке ме снема малце и оп добри вести Smile Тање честито внука, да е жива и здрава и да порасне гоооолема Smile
Инаку денес на брзина бев до Скопјето по некоја работа. Се моткавме околу маалото на Лидија ама набрзина завршивме и назад за Штип.

Фала ти, Венци cheers cheers sunny

Ја видов денес малата и стварно е колку едно лепче, се надевам дека ќе те послуша и ќе порасне :D :D
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 9:52 pm

Lidija напиша:
Добра вечер...како сте вечерва! Венцо,па зосто не се јави ,дека си во мое маало?

Здраво Лиде, хмм кај бевме ?! во некоја улица ама никако да и запамтам името Evil or Very Mad инаку бевме на брзина да собереме некоја опрема од еден наш пријател Маџар (радиоаматер) кој привремено живее таму а за месец дена се враќа дома во Маџарска.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 9:54 pm

Тања напиша:

Ја видов денес малата и стварно е колку едно лепче, се надевам дека ќе те послуша и ќе порасне :D :D

Не се секирај Тање и јас бев таков многу одамна а сега сум 0.1 тон lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyВто 18 Ное 2008, 11:21 pm

Цитат :
Јас имам голема желба Душица кога ќе порасне, да свири клавир
На А1 ги гледав Танец (со нашиот Опинок) одлични беа. И кога ќе порасне Даријан ќе фаќам врски кај Опинок да го прави играорец. bounce
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyСре 19 Ное 2008, 12:36 am

ПРИРОДАТА НЕ ЈА НАСЛЕДИВМЕ ОД НАШИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ, ТУКУ ЈА ПОЗАЈМИВМЕ ОД НАШИТЕ НАСЛЕДНИЦИ!!!!

П.С.Утре е ден на дрвото....само делата остануваат - ништо друго!!!!, а вам овде присутни, срдечно добравечер и добро ве најдов. :D
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
Ангела

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyСре 19 Ное 2008, 12:39 am

Green Power напиша:
ПРИРОДАТА НЕ ЈА НАСЛЕДИВМЕ ОД НАШИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ, ТУКУ ЈА ПОЗАЈМИВМЕ ОД НАШИТЕ НАСЛЕДНИЦИ!!!!

П.С.Утре е ден на дрвото....само делата остануваат - ништо друго!!!!, а вам овде присутни, срдечно добравечер и добро ве најдов. :D


добра вечер и тебе грини .... сакам само бели дрва... од оние покриени со снег.. белина до каде што достига погледот... време му е па... :heart:
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyСре 19 Ное 2008, 12:41 am

И плус уште еден новитет....од денеска имаме маалски полицаец....не дека се чувствуваме екстремно побезбедни сега, но понабљудувани сигурно lol! .....имаме и инструкции со број од негов мобилен.....во случај на потреба, за 3 минути се наоѓа на лице место :P
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyСре 19 Ное 2008, 12:45 am

Ангела напиша:
Green Power напиша:
ПРИРОДАТА НЕ ЈА НАСЛЕДИВМЕ ОД НАШИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ, ТУКУ ЈА ПОЗАЈМИВМЕ ОД НАШИТЕ НАСЛЕДНИЦИ!!!!

П.С.Утре е ден на дрвото....само делата остануваат - ништо друго!!!!, а вам овде присутни, срдечно добравечер и добро ве најдов. :D


добра вечер и тебе грини .... сакам само бели дрва... од оние покриени со снег.. белина до каде што достига погледот... време му е па... :heart:Еј здраво и на тебе......сакаш дедо мраз да бидам???......во петок и во сабота ќе имаш снег до каде што ти допира погледот....па време му е ММЕ

cheers :heart:
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
GokaGrozni

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyСре 19 Ное 2008, 12:53 am

Green Power напиша:
ПРИРОДАТА НЕ ЈА НАСЛЕДИВМЕ ОД НАШИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ, ТУКУ ЈА ПОЗАЈМИВМЕ ОД НАШИТЕ НАСЛЕДНИЦИ!
За утре имам на лагер 5 зимзелени дрвца за засадување ( мое производство ) ке си ги засадам во близина на викендичката,а можеби и задутре,зависи од временските прилики.

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Green-recycle-img

Инаку за поздравување е проектот на владата,на секој жител ( горе-долу ) по 3 дрвца,БРАВО

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 EmptyСре 19 Ное 2008, 1:05 am

GokaGrozni напиша:
Green Power напиша:
ПРИРОДАТА НЕ ЈА НАСЛЕДИВМЕ ОД НАШИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ, ТУКУ ЈА ПОЗАЈМИВМЕ ОД НАШИТЕ НАСЛЕДНИЦИ!
За утре имам на лагер 5 зимзелени дрвца за засадување ( мое производство ) ке си ги засадам во близина на викендичката,а можеби и задутре,зависи од временските прилики.

ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Green-recycle-img

Инаку за поздравување е проектот на владата,на секој жител ( горе-долу ) по 3 дрвца,БРАВО


Значи, ти Гока ќе одиш речиси дупло над републичкиот просек со 6 дрвца:D ......инаку и утре и задутре ќе имаш убави временски услови, зграпчи го денот и дрвјата, направи доволно голема дупка со длабочина во зависност од големината на дрвјата, стави ги внатре во дупката и подари им љубов заедно со земјата со која ќе ги покриеш, и НЕ ЗАБОРАВАЈ НА НАЈВАЖНИОТ ДЕТАЉ......убаво изгази ја земјата за да го одземеш воздухот од неа, благослови ја неа и тука твојата и воопшто човечката моќ завршува....оттука па натаму превзема природата, а таа знае НА ДОБРОТО СО ДОБРО ДА ВРАТИ!!!!! :D
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 40Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: