ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!

HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 

ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
АвторПорака
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија

Број на мислења : 849

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 3:28 am

Далила напиша:
Ете го моето омилено зелено фустанче,штета што пожолте името Ангела,па сега немаме зелени...како е таму горе?

денес беше сончево... инаку полека почнуваа предприпремите и еуфориите пред божоќните празници... денес мајками ме потсети дека за викендов или најоцна идната недела е време да украсуваме bounce

да бидам искрена се радувам на ваквите празници

cheers
Вратете се на почетокот Go down
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија

Број на мислења : 783
Локација : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 3:33 am

Ангела напиша:
Далила напиша:
Ете го моето омилено зелено фустанче,штета што пожолте името Ангела,па сега немаме зелени...како е таму горе?

денес беше сончево... инаку полека почнуваа предприпремите и еуфориите пред божоќните празници... денес мајками ме потсети дека за викендов или најоцна идната недела е време да украсуваме bounce

да бидам искрена се радувам на ваквите празници

cheers
Многу рано :shock: Слушнав дека во Кина ја отвориле божиќната сезона(за да се трошат многу парички),ама ете секој сака малку гламур во својот живот-зошто да не?Прикажи некои идеи за украсување,онака колку да се порадуваме bounce
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 3:37 am

ех..кај нас веке и 13 плата пред божиќ веке примивме.. почна активно веке да се купуваат подароци Smile
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 3:45 am

четири недели пред божиќ се треба да е украсено...на маса секогаш има една ваква комбинација од 4 свеќи.. првата недела се пали само едната втората недела се пали втората.. и горат две... третата недела се пали третата и горат три и четвртата недела се пали четвртата и горат сите заедно... а јас ќе пробам да набавам некои слики во секој случај... или пак ќе сликам со фотото и ќе ставам овде сликички... ;)
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 3:50 am

Јас сум многу изморена и морам да си легнам,ве поздравувам сите,и оние он лајн и оние што не се,а бебиња постирам во знак радост за новите бебиња cheers
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 3:52 am

ќе заборавев.. веќе е купено и ова традиционално цвеке и се вика божиќна ѕвезда.. веке продавниците се преполни со ова цвеќе кое го има во повеке бои ама најчесто се купува црвеното.

Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 3:53 am

Ангела напиша:

четири недели пред божиќ се треба да е украсено...на маса секогаш има една ваква комбинација од 4 свеќи.. првата недела се пали само едната втората недела се пали втората.. и горат две... третата недела се пали третата и горат три и четвртата недела се пали четвртата и горат сите заедно... а јас ќе пробам да набавам некои слики во секој случај... или пак ќе сликам со фотото и ќе ставам овде сликички... ;)
Можеш и кај слики од мојот фото-апарат(или што би рекол Бе Перо-слики од моите фотографии Smile ),ќе уживаме,поздрав и добра ноќ :sleep:
Далила
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 3:54 am

Ангела напиша:
ќе заборавев.. веќе е купено и ова традиционално цвеке и се вика божиќна ѕвезда.. веке продавниците се преполни со ова цвеќе кое го има во повеке бои ама најчесто се купува црвеното.

Прекрасно цвеќе,Ангела flower
Green Power
Говорникот
Говорникот

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 4:50 pm

Која мајка го изгубила своето дете, ќе си го пронајде на Тупалка.....ако не напишам нешто на оваа тема, луѓето ќе заборават дека воопшто постојам lol!....Добар ден на сите и во истовреме порака дека се читаме подоцна на исто место, со исти луѓе, но во различно време, со различна инспирација и со различни лични доживувања од денот, кој полека не одминува со одминувањето на дневната светлина :D

П.С.Со мало задоцнување, честит 700(+5) пост на Ангела :P
Venco
Тупаџија со тапија

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 9:13 pm

Добро вечер ... ке ме снема малце и оп добри вести Smile Тање честито внука, да е жива и здрава и да порасне гоооолема Smile
Инаку денес на брзина бев до Скопјето по некоја работа. Се моткавме околу маалото на Лидија ама набрзина завршивме и назад за Штип.
http://www.qsl.net/z31ja
Green Power
Говорникот
Говорникот

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 9:23 pm

Venco напиша:
Добро вечер ... ке ме снема малце и оп добри вести Smile Тање честито внука, да е жива и здрава и да порасне гоооолема Smile
Инаку денес на брзина бев до Скопјето по некоја работа. Се моткавме околу маалото на Лидија ама набрзина завршивме и назад за Штип.

Венцо, и мене кога ќе ме снема истото е...добрите вести налегнуваат :D ...мислам дека почесто треба и мене и тебе да не нема, за да биде барем малку светот подобро и посреќно место за живеење, и преполно со убави и добри вести ;) :P
Venco
Тупаџија со тапија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 9:31 pm

Green Power напиша:

Венцо, и мене кога ќе ме снема истото е...добрите вести налегнуваат :D ...мислам дека почесто треба и мене и тебе да не нема, за да биде барем малку светот подобро и посреќно место за живеење, и преполно со убави и добри вести ;) :P

Здраво друже Грини, се слагам и ете ја ке настојувам да ме има почесто. Инаку овие денови зачестија дружбите со пријатели и другари па така и вечерва сме на една дружба (литературна нели Smile )
Green Power
Говорникот
Говорникот

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 9:42 pm

Venco напиша:
Green Power напиша:

Здраво друже Грини, се слагам и ете ја ке настојувам да ме има почесто. Инаку овие денови зачестија дружбите со пријатели и другари па така и вечерва сме на една дружба (литературна нели Smile )

Да те има или да те нема Венуле??????? lol! lol! lol!(Чисто за да не ја збуниме јавноста??) ;)

Последната промена е направена од Green Power на Вто 18 Ное 2008, 9:45 pm. Мислењето е променето 1 пати
Lidija
Уметничка душа
Уметничка душа

Број на мислења : 609
Локација : Скопје, Македонија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 9:44 pm

Добра вечер...како сте вечерва! Венцо,па зосто не се јави ,дека си во мое маало?
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 9:46 pm

Далила напиша:
Честитки до тета Тања за слатката мала Душичка и нејзината мајчичка,голема да расне,убава ,здрава,паметна и да ги слуша мама и тета flower [b]

cheers cheers cheers

Благодарам, Дали, да се живи и здрави и вашите девојче и момче, па на свадба да им играме! Smile Smile

Јас имам голема желба Душица кога ќе порасне, да свири клавир lol!
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 9:48 pm

Venco напиша:

Фала ти, Венци cheers cheers sunny

Ја видов денес малата и стварно е колку едно лепче, се надевам дека ќе те послуша и ќе порасне :D :D
Venco
Тупаџија со тапија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 9:52 pm

Lidija напиша:
Добра вечер...како сте вечерва! Венцо,па зосто не се јави ,дека си во мое маало?

Здраво Лиде, хмм кај бевме ?! во некоја улица ама никако да и запамтам името Evil or Very Mad инаку бевме на брзина да собереме некоја опрема од еден наш пријател Маџар (радиоаматер) кој привремено живее таму а за месец дена се враќа дома во Маџарска.
Venco
Тупаџија со тапија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 9:54 pm

Тања напиша:

Ја видов денес малата и стварно е колку едно лепче, се надевам дека ќе те послуша и ќе порасне :D :D

Не се секирај Тање и јас бев таков многу одамна а сега сум 0.1 тон lol! lol! lol!
СтончиС
Револуционер
Револуционер

Број на мислења : 824

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Вто 18 Ное 2008, 11:21 pm

Цитат :
Јас имам голема желба Душица кога ќе порасне, да свири клавир
На А1 ги гледав Танец (со нашиот Опинок) одлични беа. И кога ќе порасне Даријан ќе фаќам врски кај Опинок да го прави играорец. bounce
Green Power
Говорникот
Говорникот

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 19 Ное 2008, 12:36 am

ПРИРОДАТА НЕ ЈА НАСЛЕДИВМЕ ОД НАШИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ, ТУКУ ЈА ПОЗАЈМИВМЕ ОД НАШИТЕ НАСЛЕДНИЦИ!!!!

П.С.Утре е ден на дрвото....само делата остануваат - ништо друго!!!!, а вам овде присутни, срдечно добравечер и добро ве најдов. :D
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 19 Ное 2008, 12:39 am

Green Power напиша:
ПРИРОДАТА НЕ ЈА НАСЛЕДИВМЕ ОД НАШИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ, ТУКУ ЈА ПОЗАЈМИВМЕ ОД НАШИТЕ НАСЛЕДНИЦИ!!!!

П.С.Утре е ден на дрвото....само делата остануваат - ништо друго!!!!, а вам овде присутни, срдечно добравечер и добро ве најдов. :D

добра вечер и тебе грини .... сакам само бели дрва... од оние покриени со снег.. белина до каде што достига погледот... време му е па... ❤
Green Power
Говорникот
Говорникот

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 19 Ное 2008, 12:41 am

И плус уште еден новитет....од денеска имаме маалски полицаец....не дека се чувствуваме екстремно побезбедни сега, но понабљудувани сигурно lol! .....имаме и инструкции со број од негов мобилен.....во случај на потреба, за 3 минути се наоѓа на лице место :P
Green Power
Говорникот
Говорникот

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 19 Ное 2008, 12:45 am

Ангела напиша:
Green Power напиша:

добра вечер и тебе грини .... сакам само бели дрва... од оние покриени со снег.. белина до каде што достига погледот... време му е па... ❤

Еј здраво и на тебе......сакаш дедо мраз да бидам???......во петок и во сабота ќе имаш снег до каде што ти допира погледот....па време му е ММЕ

cheers ❤
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 19 Ное 2008, 12:53 am

Green Power напиша:
ПРИРОДАТА НЕ ЈА НАСЛЕДИВМЕ ОД НАШИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ, ТУКУ ЈА ПОЗАЈМИВМЕ ОД НАШИТЕ НАСЛЕДНИЦИ!
За утре имам на лагер 5 зимзелени дрвца за засадување ( мое производство ) ке си ги засадам во близина на викендичката,а можеби и задутре,зависи од временските прилики.

Инаку за поздравување е проектот на владата,на секој жител ( горе-долу ) по 3 дрвца,БРАВО

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Green Power
Говорникот
Говорникот

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   Сре 19 Ное 2008, 1:05 am

GokaGrozni напиша:
Green Power напиша:
ПРИРОДАТА НЕ ЈА НАСЛЕДИВМЕ ОД НАШИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ, ТУКУ ЈА ПОЗАЈМИВМЕ ОД НАШИТЕ НАСЛЕДНИЦИ!
За утре имам на лагер 5 зимзелени дрвца за засадување ( мое производство ) ке си ги засадам во близина на викендичката,а можеби и задутре,зависи од временските прилики.

Инаку за поздравување е проектот на владата,на секој жител ( горе-долу ) по 3 дрвца,БРАВО

Значи, ти Гока ќе одиш речиси дупло над републичкиот просек со 6 дрвца:D ......инаку и утре и задутре ќе имаш убави временски услови, зграпчи го денот и дрвјата, направи доволно голема дупка со длабочина во зависност од големината на дрвјата, стави ги внатре во дупката и подари им љубов заедно со земјата со која ќе ги покриеш, и НЕ ЗАБОРАВАЈ НА НАЈВАЖНИОТ ДЕТАЉ......убаво изгази ја земјата за да го одземеш воздухот од неа, благослови ја неа и тука твојата и воопшто човечката моќ завршува....оттука па натаму превзема природата, а таа знае НА ДОБРОТО СО ДОБРО ДА ВРАТИ!!!!! :D
Sponsored content

ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   

ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 40Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next