ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Мобилна Телефонија

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 8:17 pm

Дали и колку често користите мобилени телефони? Дали сте задоволни од нив? Дали сте задоволни од нашите оператори и јачината на приемите? Дали ве нервира оти во тунел нема мрежа?
Тука можете да ги поставите своите омилени телефони, да ги покажете опциите кои ги нудат, каква технологија користат па и совети да дадеме за идните купувачи.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: SIMENS A55   Нед 09 Ное 2008, 8:19 pm

Задоволен сум од тоа апаратче !

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 8:23 pm

Не дека е најубав ама викаат дека е најскап телефон во светот.Фирмата е Моторола

Сепак не го скршив мразот .. :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 8:27 pm

GokaGrozni напиша:
Задоволен сум од тоа апаратче !

Ахаа.. ами во Нежилово кога немаше прием :lol: :lol:
требаше да дополниш- Космофон имаат слаба мрежа .. :P
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 11:38 pm

Preis von 18.000 Euro und ist nur in den Nokia Shops in London, Paris, Singapore und Hong Kong erhältlich.

Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 11:41 pm

а ова е мојот фаворит...$2,300.00

Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 11:43 pm

Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 11:43 pm

Ангела напиша:
а ова е мојот фаворит

cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Добар, добар знак!

Мојот прв мобилен беше еден Алкател, голем и тежок колку цигла... ми тежеше во панталони кога го носев...и после ми го украдоа. :(
После имав едно симпатично Сименсче, или по германски Зименс Smile
И сега имам Самсунг. Да. :D
Кај мобилен не гледам да има „незнам какви“ опции, туку да ми се допаѓа и да ме служи.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 11:45 pm

Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 11:49 pm

Бе Перо напиша:cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Добар, добар знак!

Мојот прв мобилен беше еден Алкател, голем и тежок колку цигла... ми тежеше во панталони кога го носев...и после ми го украдоа. :(
После имав едно симпатично Сименсче, или по германски Зименс Smile
И сега имам Самсунг. Да. :D
Кај мобилен не гледам да има „незнам какви“ опции, туку да ми се допаѓа и да ме служи.


мене ми се допага оти е црвенко телефончето... а и цената не е за потценување... 2.300 евра ;)
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 11:50 pm

Бе Перо напиша:

Мојот прв мобилен беше еден Алкател,
И моја прва љубов беше Алкател 310. Четири години без ниеден дефект, батеријата траеше 3-4 дена, мрежа фаќаше подобро и од тогаш најскапите и најдобрите модели на Нокиа, Самсунг...
❤ ❤

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 11:52 pm

SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:

Мојот прв мобилен беше еден Алкател,
И моја прва љубов беше Алкател 310. Четири години без ниеден дефект, батеријата траеше 3-4 дена, мрежа фаќаше подобро и од тогаш најскапите и најдобрите модели на Нокиа, Самсунг...
❤ ❤
lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 11:54 pm

SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:

Мојот прв мобилен беше еден Алкател,
И моја прва љубов беше Алкател 310. Четири години без ниеден дефект, батеријата траеше 3-4 дена, мрежа фаќаше подобро и од тогаш најскапите и најдобрите модели на Нокиа, Самсунг...
❤ ❤
Точно Васе, тој е! Сум се помешал јас нешто...изгледа некој друг кај мене дома имаше еден тн. цигла мобилен....

Највеќе се нервирам кога по грешка ќе го промашам пин-кодот Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Нед 09 Ное 2008, 11:56 pm

Luxus Handy Nokia 8800 in Gold und mit Brillanten von Saynод цената глава боли....

Mit nur einer Brilliantkrone kostet das Luxushandy 5.000 Euro, bei zwei Kronen steigt der Preis auf 7.000 Euro.

или во превод: со само еден брилиант кошта 5.000 евра со два 7.000 евра.. а овој е со 30 брилијанта :D
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Samsung-Giorgio Armani   Пон 10 Ное 2008, 12:12 am

Мобилен телефон креиран од дизејнерот Giorgio Armani со LCD tuch screen, GUI, AUI, microSD тип надворепна меморија, блутут, 3 мегапиксели камера,мп3 плеер итд..
Цена? .. 8)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Пон 10 Ное 2008, 3:44 am

Бе Перо напиша:
SiNaPsA` напиша:
Бе Перо напиша:

Мојот прв мобилен беше еден Алкател,
И моја прва љубов беше Алкател 310. Четири години без ниеден дефект, батеријата траеше 3-4 дена, мрежа фаќаше подобро и од тогаш најскапите и најдобрите модели на Нокиа, Самсунг...
Точно Васе, тој е! Сум се помешал јас нешто...изгледа некој друг кај мене дома имаше еден тн. цигла мобилен....
Откога му ја извадив „маста“ :roll: на Алкател 310, останав верен на Алкател.
Следен телефон беше Алкател 557. Фино телефонче, па имаше како демек камера VGA, па чкрапаш цело време, батеријата нема гајле 4 дена... и то bounce

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Siemens   Вто 11 Ное 2008, 12:47 am

И јас бев верна на Сименс затоа што беа спонзори на Реал Мадрид lol!
Од првиот до последниот телефон што го имав беше Сименс..ама сега ја сменив фирмата. Ова беше последниот - Siemens SL65
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Чет 27 Ное 2008, 12:36 am

Има предлог Турскиот Turkcell да го купи Cosmofon . Тоа е премногу добар потег затоа што корисниците на Cosmofon сигурно ќе бидат многу позадоволни од што се денес.Ќе има 100 % покриеност на Македонија, ќе нема за проблеми за луѓето дали се на 1200км надморска висина, во котлина или или малку подалеку од предавателот. Мобилниот телефон служи да си секогаш достапен а не од малку поголем ветер, поголема планина или долина да ја изгубиш мрежата. :silent:

П.С. Немој да мислите дека Мобимак ме корумпирале :lol: :lol: :P
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: најдоброит мобилен EVER!   Саб 06 Дек 2008, 1:45 pm

Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Саб 06 Дек 2008, 2:08 pm

Од каде ми е познато телефончево ? scratch :lol:

ПоШтуем Siemens , закон, како за телефони така и за спонзори на фудбалски клубови ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Саб 06 Дек 2008, 3:39 pm

Билјана напиша:
Од каде ми е познато телефончево ? scratch :lol:

ПоШтуем Siemens , закон, како за телефони така и за спонзори на фудбалски клубови ;)
Jas poveke gi postuem kako sponzori тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла
Вратете се на почетокот Go down
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Саб 06 Дек 2008, 4:21 pm

Scarlett O'Hara напиша:
Jas poveke gi postuem kako sponzori тра-ла-ла тра-ла-ла тра-ла-ла

Така е Скарлет Smile Smile

Сепак не сум ОфТопик ;)
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Саб 06 Дек 2008, 5:00 pm

GokaGrozni напиша:
Задоволен сум од тоа апаратче !

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Проблеми со телефонот   Пон 08 Дек 2008, 7:12 pm


Каков мобилен и да поседувате пазете да не ви падне. lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   Пон 08 Дек 2008, 7:20 pm

СтончиС напиша:

Каков мобилен и да поседувате пазете да не ви падне. lol! lol! lol!
Грешка имаш бате тра-ла-ла тра-ла-ла

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Мобилна Телефонија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Мобилна Телефонија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТЕХНОЛОГИЈА И НАУКА-
Отиди до: