ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Прашања до Администраторот ?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 12:59 pm

Ај пробај само со некој текст ??
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:01 pm

Тања напиша:
Обџекшн! Зошто не ми се појавува потписот на постовите?


и мојот го нема :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:01 pm

Venco напиша:
Ај пробај само со некој текст ??пробав три дена имав текст ставено и не се гледаше, изгледа истиот проблем го имаме со тања ;)
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:03 pm

јас пробав со слика и кај мене не излегува ама текстот излгува
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:05 pm

Venco напиша:
јас пробав со слика и кај мене не излегува ама текстот излгува


има некоја формула.. ама ке ја научиме и ние :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:06 pm

Angela напиша:
Venco напиша:
јас пробав со слика и кај мене не излегува ама текстот излгува


има некоја формула.. ама ке ја научиме и ние :lol:

Чекај сега прашувам па ке видиме
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:10 pm

проба
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:14 pm

еве ова сакам да го имам во потпис Smile

Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:14 pm

Анѓела решен е проблемот ...

оди на

[12:06:36] Jelena Cvetkovik says: znaci postreplay
[12:06:57] Jelena Cvetkovik says: na 15ta ikona klikni
[12:07:06] Jelena Cvetkovik says: i imas browse zemi ja slikata od kompjuterov
[12:07:17] Jelena Cvetkovik says: potoa host it
[12:07:24] Jelena Cvetkovik says: i kopiraj go vtoriot link
[12:07:26] Jelena Cvetkovik says: toa e toa
ој линк после го убацуваш во коцката кај потписот ама пред неа ставаш значи во средината ти доаѓа копираниот линк ОК
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:15 pm

Venco напиша:
проба


тебе ти успеа 8)
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:17 pm

ништо не разбрав прекомплицирано е тоа за мене 😢
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:18 pm

Angela напиша:
Venco напиша:
проба


тебе ти успеа 8)

Ке успее и кај тебе, разбра ли горе што ти напишав
Ако ти е таа сликичка во компјутерот прво одеш на тука како да отвараш нова порака "postreplay" потоа во 15-тата иконка ја uploadiras сликата и ја пастираш кај поцката за потписот во прифолот. само што напред ставаш он имг и назад само со / и заградите ОК
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:24 pm

Анѓела ај одиме полека.

1 сликата ако ти е во компјутерот, следното е: отвараш постреплај како да пракаш обична порака
2 во 15-тата иконка тука горе до иконката што е прозорчето за слики, значи тука отвараш и ја уплодираш сликата од компјуерот и линикот што ке го добиеш го копираш
3 Копираниот линк кога одиш во Профил, па во потпис, го пастираш во коцката и пред линкот и зад линкот го ставаш ова:

napravi go ovoa i mislam deka ke bide OK
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:37 pm

се правам како што велиш

еве на профил го гледам потписто/сликата

ама овде го нема Smile
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:38 pm

Angela напиша:
се правам како што велиш

еве на профил го гледам потписто/сликата

ама овде го нема Smile

ставаш ли ги тие имг и /имг во заградите
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:40 pm

ставам
прво кликам на имг па го пастам линкот па пак кликам имг
сликата во профилот на потписот се гледа... ама овде на постирањава не :D
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:40 pm

ај побарај ме на скајпе
venco-z36w
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:51 pm

ete kaj mene go ima
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 1:59 pm

на провери и кај мене го има

а овде и кај тебе е стариот потпис сликата :D
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 2:10 pm

Angela напиша:
на провери и кај мене го има

а овде и кај тебе е стариот потпис сликата :D
Види дали во ПРОФИЛОТ ти е штиклиран или одштиклиран потписот !!

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 2:16 pm

штиклирав ДА се гледа


и пак повторно цела операција и пак не се гледа.. се гледа само во профилот
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 2:16 pm

GokaGrozni напиша:
Angela напиша:
на провери и кај мене го има

а овде и кај тебе е стариот потпис сликата :D
Види дали во ПРОФИЛОТ ти е штиклиран или одштиклиран потписот !!

Само уште тоа остана и тоа ке е проблемот, фала Модераторе bounce
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 2:16 pm

ааааааа еве го конечно пловимеееееее :lol: :lol:тханкс Гока sunny
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 2:21 pm

Angela напиша:
штиклирав ДА се гледа


и пак повторно цела операција и пак не се гледа.. се гледа само во профилот

ГЛЕДА СЕ ПЛОВИ БРОТЧЕТО :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 2:24 pm

почнав со потписов да се реметам во: by Angela Today at 11:15 am а ми успеа да го средам дури во: by Angela on Пет 05 Сеп 2008, 1:16 pm............. па ово нема ни у Београду....цели 2 часа :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:пс: подобро глупав гение отколку паметен идиот :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ппс: ова го украдов од грини :lol: :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Прашања до Администраторот ?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: Правила,прашања и одговори-
Отиди до: