ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Прашања до Администраторот ?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Вто 02 Сеп 2008, 4:27 pm

СтончиС напиша:
Angela напиша:
како се става слика на местото за потпис Smile
Не сум админ ама мислам дека можам да помогнам. На истиот начин како што се поставуваат слики во форумот (со линк меѓу ) се поставува сликата за потпис, во профилот на местото за потпис.
Се надевам дека помогнав.
Basketball Колку е убаво кога имаш помошници ... така е убаво објаснето
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Вто 02 Сеп 2008, 4:29 pm

Билјана напиша:
ама одговор ми дал админов за костимот :pale:
знае некој поточно да ми каже??
И јас не сум почетник у тупење... Evil or Very Mad ......
Епа точно ти кажав ... од цртаниот филм incredibles и ако го немаш гледано земи го екстра е ⭐
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Вто 02 Сеп 2008, 4:31 pm

Ранговите не се завршени затоа сега така стои до вечер би требало да се среди...знам дека сте сите професионалци во тупење па затоа стрпете се ... Basketball
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Вто 02 Сеп 2008, 6:00 pm

прекрасно е кога секој од нас е спремен да помогне.. тханкс за објаснувањето, ама мене не ми успеа 😢 не е до вас... до мене е :lol: ама ке научам ветувам :roll:
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Вто 02 Сеп 2008, 6:41 pm

Обџекшн! Зошто не ми се појавува потписот на постовите?
Вратете се на почетокот Go down
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Вто 02 Сеп 2008, 9:34 pm

Тања напиша:
Обџекшн! Зошто не ми се појавува потписот на постовите?
Сега че го видиме кој се зеза со тебе :D ,а и провери во профилот да не си го исклучила тоа
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
MaJkLcAr
Антивирус на форумот
Антивирус на форумот
avatar

Број на мислења : 82
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Револуционерот е од сега и модератор   Вто 02 Сеп 2008, 9:36 pm

Нека ти е со среќа Стончис и модерирај го форумот најдобро што можеш ... Basketball
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Вто 02 Сеп 2008, 9:48 pm

Admin напиша:
Тања напиша:
Обџекшн! Зошто не ми се појавува потписот на постовите?
Сега че го видиме кој се зеза со тебе :D ,а и провери во профилот да не си го исклучила тоа

Леле ДА, исклучено ми беше! Благодарам, госпон администраторе! ❤
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Вто 02 Сеп 2008, 9:55 pm

Види го ти Админов, закон е! Става нови теми, под-форуми, не губи време... ;)

Панчо станал Ернесто! :lol:


(П.С. А која е Руби? 8) )
Вратете се на почетокот Go down
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Вто 02 Сеп 2008, 11:53 pm

Има ли некаква опција форумов да се шпионираат членовите? Од типот „активни корсници“, гледање профил, моментална локација на членот и слично?

Многу ми стана интересно да шпионирам :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Pancho Villa
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 996
Локација : Куманово у центар
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Сре 03 Сеп 2008, 2:33 am

Тања напиша:
Види го ти Админов, закон е! Става нови теми, под-форуми, не губи време... ;)

Панчо станал Ернесто! :lol:


(П.С. А која е Руби? 8) )
Јас сум В.Д. ви реков bounce
Вратете се на почетокот Go down
http://slobodnotupenje.macedonianforum.net
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Сре 03 Сеп 2008, 2:38 am

Admin напиша:
Нека ти е со среќа Стончис и модерирај го форумот најдобро што можеш ... Basketball
Благодарам на укажаната доверба ќе се потрудам да не ве изневерам. :D
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Промена на наслов.   Сре 03 Сеп 2008, 3:21 am

Дали може да се промени насловот на темата Поговорки Arrow во >> ПОГОВОРКИ << ?

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Сре 03 Сеп 2008, 3:28 am

SiNaPsA` напиша:
Дали може да се промени насловот на темата Поговорки Arrow во >> ПОГОВОРКИ << ?
Евентуално во Народни Поговорки :lol:

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Сре 03 Сеп 2008, 3:32 am

GokaGrozni напиша:
SiNaPsA` напиша:
Дали може да се промени насловот на темата Поговорки Arrow во >> ПОГОВОРКИ << ?
Евентуално во Народни Поговорки :lol:
Да, да , така е најдобро, мене ич на тоа не ми текна, фала колега на сугестијата. cheers

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Сре 03 Сеп 2008, 5:26 am

И така нашиот форум е многу добар, така да продолжиме . Да бидеме сложни, и да има правила не кои секој ќе се поддржува.

П.С. Бакнеж до админот..


Smile


Последната промена е направена од Билјана на Сре 03 Сеп 2008, 5:02 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Предлози   Сре 03 Сеп 2008, 3:01 pm

1,Овој предлог се однесува до титулите на форумов,значи да се вратат на ниво на кое сам форумот ги дава.Доколку некој форумџија сака промена на титулата,тогаш да се оди на следнава варијанта.Се отвара столбец со 3 алтернативи од кои едната е на самиот форумџија а другите две на останатите колеги,и секој од присутните форумџии на овој форум ( освен самиот тој ) да има право на два гласа.По демократски здравје.
2,Слично на горниов начин да се избере и модератор,со помош на столбец со 5 кандидати и право на само 2 гласа,само тука да се спречи од Админот гласање сам за себе.Како допринос кон вториов предлог се одјавувам од групата модератори,привилегија која вчера ми беше редуцирана.Така да изборот на модераторот ке биде сосем фер и коректен.

Барам поддршка од колегите.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Сре 03 Сеп 2008, 4:46 pm

GokaGrozni напиша:
1,Овој предлог се однесува до титулите на форумов,значи да се вратат на ниво на кое сам форумот ги дава.Доколку некој форумџија сака промена на титулата,тогаш да се оди на следнава варијанта.Се отвара столбец со 3 алтернативи од кои едната е на самиот форумџија а другите две на останатите колеги,и секој од присутните форумџии на овој форум ( освен самиот тој ) да има право на два гласа.По демократски здравје.
2,Слично на горниов начин да се избере и модератор,со помош на столбец со 5 кандидати и право на само 2 гласа,само тука да се спречи од Админот гласање сам за себе.Како допринос кон вториов предлог се одјавувам од групата модератори,привилегија која вчера ми беше редуцирана.Така да изборот на модераторот ке биде сосем фер и коректен.

Барам поддршка од колегите.
Од мене имаш целосна подршка за предлогот. Гласањето би било најфер, наједноставно и најмалку време ќе се потроши за избор на титули, модератори и слично.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: ?   Чет 04 Сеп 2008, 11:50 pm

Дали во search резултатите од интернет пребарувачите излегуваат и постовите од овој форум?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 2:27 am

:( пробав да отворам нова тема ПОЕЗИЈА.. напишав и една песничка... за жал залуден ми беше трудот, и не ми успеа :(The length of the title for this topic must be ranging between 10 and 255 characters :P
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 3:00 am

Angela напиша:
:( пробав да отворам нова тема ПОЕЗИЈА.. напишав и една песничка... за жал залуден ми беше трудот, и не ми успеа :(The length of the title for this topic must be ranging between 10 and 255 characters :P
Ангела ако насловот на темата е пократок од десет карактери форумот не ја прифаќа . Затоа ако сакаш темата да се вока ПОЕЗИЈА додади некои знакчиња пред и после зборот ( на пример по 2 ѕвездички или така нешто) и ќе ја има и твојата тема.
Се надевам дека помогнав. Поздрав.
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 3:05 am

СтончиС напиша:
Angela напиша:
:( пробав да отворам нова тема ПОЕЗИЈА.. напишав и една песничка... за жал залуден ми беше трудот, и не ми успеа :(The length of the title for this topic must be ranging between 10 and 255 characters :P
Ангела ако насловот на темата е пократок од десет карактери форумот не ја прифаќа . Затоа ако сакаш темата да се вока ПОЕЗИЈА додади некои знакчиња пред и после зборот ( на пример по 2 ѕвездички или така нешто) и ќе ја има и твојата тема.
Се надевам дека помогнав. Поздрав.благодарам sunny
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 12:15 pm

ставив потпис.. на провери се гледа а вака не Twisted Evil

има некој што ке сака да го среди :lol:
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 12:51 pm

Angela напиша:
ставив потпис.. на провери се гледа а вака не Twisted Evil

има некој што ке сака да го среди :lol:

Анѓела на истиот начин како го ставаш аватарот така е и со потписот до колку сакаш слика а ако не само пише текст. Инаку одиш у прифил (твојот) и тамо имаш опција потпис и то Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   Пет 05 Сеп 2008, 12:56 pm

Venco напиша:
Angela напиша:
ставив потпис.. на провери се гледа а вака не Twisted Evil

има некој што ке сака да го среди :lol:

Анѓела на истиот начин како го ставаш аватарот така е и со потписот до колку сакаш слика а ако не само пише текст. Инаку одиш у прифил (твојот) и тамо имаш опција потпис и то Smileама ок е :D се е така како што ми велиш .. на провери го гледам.. слика е.. стои... ама овде го немам :D
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Прашања до Администраторот ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Прашања до Администраторот ?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: Правила,прашања и одговори-
Отиди до: