ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Филмски реплики

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Чет 08 Јан 2009, 2:19 pm

What we do in life echoes in eternity.Од филмот Гладијатор.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
eftimoskatb
Проф.Д-р Тупаџија
Проф.Д-р Тупаџија
avatar

Број на мислења : 2274
Локација : Skopje
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Нед 11 Јан 2009, 1:42 pm

„Куфер ко куфер, празен!“
(Илко од Тетовирање)
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Нед 01 Мар 2009, 12:36 am

„Па не се зезајте бе, тоа се државни крпи!“

- Џандарот од „Тетовирање“
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Сре 11 Мар 2009, 2:26 am

Врати го тоа што не е твое ! - Бабата во „Сенки“ (Милчо Манчевски)

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Сре 11 Мар 2009, 9:24 pm

You talkin' to me?
- Robert de Niro in "Taxi Driver"
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Чет 12 Мар 2009, 3:25 am

Што сум кревал рака? - Тетовирање


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Сре 25 Мар 2009, 4:39 am

The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he did not exist - The Usual Suspects

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Сре 15 Апр 2009, 2:34 am

-Се напи ?
-Се напив !!!..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Сре 15 Апр 2009, 11:54 pm

Да ми го бричиш со зелено џамче - Раде Шербеџија во „Пред дождот“

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Вто 28 Апр 2009, 12:52 am

" ... How about a nice game of chess ? "

WarGames - 1983

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Нед 10 Мај 2009, 1:14 am

Don't give me norther Ireland...I don't want a bad trip!In the Name of the Father - 1993

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Чет 14 Мај 2009, 1:53 am

Mrs. Robinson, if you don't mind me saying so, this conversation is getting a little strange.Дипломец (The Graduate - 1967)

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 16 Мај 2009, 2:04 pm

Само не ми е јасна нежната музика што оди во позадина на овој дијалог ?!??


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 16 Мај 2009, 7:04 pm

Браво Гока за сценава, еднаш веќе се сложивме дека е одлична сцена од исто така одличен филм. Ашаколсум :bravo:
Сики успеа да го гледаш филмов? (знам не ти беше гледан)

И да... музиката во позадина што иде е пријатна поради “пријатниот“ geek дијалог што го имаат двајцава одлични актери.
„Може да запалам цигара“ ... „Знаеш што... мене историјата одсекогаш ме фасцинирала...“
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 16 Мај 2009, 9:37 pm

VoniVaraS напиша:

Сики успеа да го гледаш филмов? (знам не ти беше гледан)
Јок, уште не сум го гледал, го слимнав пред година дена и од немукает никако да го гледам да/не

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Сре 27 Мај 2009, 1:24 am


Dwayne: You know what? Fuck beauty contests. Life is one fucking beauty contest after another. School, then college, then work... Fuck that. And fuck the Air Force Academy. If I want to fly, I'll find a way to fly. You do what you love, and fuck the rest.

од филмот Little Miss Sunshine
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Сре 03 Јун 2009, 2:11 am

She asked me why Im just a hairy guy...MOVIE TITLE Hair - 1979 F5

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Вто 11 Aвг 2009, 8:33 pm

Одличен филм и супер реплика:

Филмов го знам напамет. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Сре 12 Aвг 2009, 4:54 pm

Бе Перо напиша:
Одличен филм и супер реплика:

Филмов го знам напамет. Smile

Ти Бе Перо до кај си со подготовките за Македонскиот бобслед тим. Smile
Ќе настапиме ли на следната олипијада? пилко
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Чет 13 Aвг 2009, 1:49 am

VoniVaraS напиша:

Ти Бе Перо до кај си со подготовките за Македонскиот бобслед тим. Smile
Ќе настапиме ли на следната олипијада? пилко
тра-ла-ла
Ајде ако сакаш има слободно место во тимот. Ни треба уште еден, а иначе јас возам. тра-ла-ла
Една од добрите работи кај овој спорт е што и да не сакаш, едноставно МОРА да стигнеш на целта. Како-така. тра-ла-ла Кога ќе се пушти тоа санката, нема запирање. тра-ла-ла Чим можеше Јамајка, зошто да не можеме и ние? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Assassins - Antentatori so Stalone.   Пон 21 Сеп 2009, 4:30 pmНе дека е ова некој врвен филм и ова не е реплика, него виц со јака поента.
„Си било едно врапче и летајќи накај југ, крилата му замрзнале и паднало на земја. Да биде уште полошо поминала крава и го посрала. Од лајното му дошло топло и убаво на врапчево па почнало да пее. Наишла некоја мачка пробуричкала по лајното (што пее) и го нашла врапчето и го изела.
Нараволучение: Не секој што ќе ти се посере, ти е непријател и ти мисли лошо. Исто и не секој што ќе те извади од лајна значи дека ти е пријател.
Затоа: Ако ти е убаво и топло безразлика каде и да си, држи си ја устата затворена. “
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Пон 21 Сеп 2009, 9:41 pm

VoniVaraS напиша:

„Си било едно врапче и летајќи накај југ, крилата му замрзнале и паднало на земја. Да биде уште полошо поминала крава и го посрала. Од лајното му дошло топло и убаво на врапчево па почнало да пее. Наишла некоја мачка пробуричкала по лајното (што пее) и го нашла врапчето и го изела.
Нараволучение: Не секој што ќе ти се посере, ти е непријател и ти мисли лошо. Исто и не секој што ќе те извади од лајна значи дека ти е пријател.
Затоа: Ако ти е убаво и топло безразлика каде и да си, држи си ја устата затворена.
Ашколсун за наравоучението, држи вода и у пракса. study
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Вто 22 Сеп 2009, 9:42 pm

SiNaPsA` напиша:
Ашколсун за наравоучението, држи вода и у пракса. study
Зависи од лајното, у пракаса де.

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
VoniVaraS
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 217
Локација : Скопје
Регистриран на : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 03 Окт 2009, 2:45 amКвентин Тарантино кажува виц во „Десперадо“ живели

Од тарантино не може да издвои реплика од некој филм, тој стално има многу добри подолги монолози со јаки поенти.
Секогаш во филмовите си дава простор да си каже некое негово размислување и гледање на работите.
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Вто 06 Окт 2009, 3:34 am

На следниов ЛИНК има компилација од 30 филмски реплики. Некои од нив се веќе напишани и во претходните постови, а некои не се и мислам дека треба да се најдат во темава.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   

Вратете се на почетокот Go down
 
Филмски реплики
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: