ФОРУМОТ Е НАШ

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share | 
 

 Филмски реплики

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Филмски реплики   Нед 02 Ное 2008, 1:02 am

"I'm going to make him an offer he can't refuse"

Знаете како иде ова: ги поставувате вашите омилени филмски реплики. Нема некоја филозофија :D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Убава тема   Нед 02 Ное 2008, 12:18 pm

Цитат :
ВОЗИ МИЌКО
Ко то тамо пева

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
CENTO
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 306
Локација : камник,ченто,скопје,МАКЕДОНИЈА
Регистриран на : 2008-09-08

ПишувањеПредмет: Маратонците го трчаат почесниот круг   Нед 02 Ное 2008, 2:56 pm

Шта радиш куме?
-па ево видиш да бежбамо,и ти чеш ово да радиш сутра куме
Убичуте куме (плес плас плес бум пиф паф пуф)
-КУМЕ НЕ БУДИ КУРВА куме bounce
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Тетовирање   Пон 03 Ное 2008, 10:57 pm

...и ме тепаа и ме тепаа, признај тииит материна признај...


..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Пет 07 Ное 2008, 6:25 am

This is our world now.
The world of the electron and the switch; the beauty of the baud.
We exist without nationality, skin color, or religious bias.
You wage wars, murder, cheat, lie to us and try to make us believe it's for our own good, yet we're the criminals.
Yes, I am a criminal.
My crime is that of curiosity.
I am a hacker, and this is my manifesto.
You may stop me, but you can't stop us all.

Цитат :
Hackers - 1995

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
toise
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 513
Локација : Охрид позади скалеста
Регистриран на : 2008-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 08 Ное 2008, 1:25 am

аста ла виста бејби
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер


Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: SJEĆAŠ LI SE DOLLY BELL?   Саб 08 Ное 2008, 3:38 am


„Свакога дана у сваком погледу све више напредујем“ cheers
Вратете се на почетокот Go down
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 08 Ное 2008, 5:28 pm

i`ll be back

show me the money
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 08 Ное 2008, 10:22 pm

McMurphy напиша:
I'm a goddamn marvel of modern science.
Цитат :
One Flew Over the Cuckoo's Nest - 1975


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 08 Ное 2008, 10:40 pm

умри машки!!! ;)
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Нед 09 Ное 2008, 2:18 am


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: БалКанКан   Нед 09 Ное 2008, 12:54 pm

ВИЕ СИ ЗНАЕТЕ


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Пон 10 Ное 2008, 4:00 am

GokaGrozni напиша:
ВИЕ СИ ЗНАЕТЕ
Браво Гока за видеово cheers
Пред некое време цел јутјуб го превртев за да го најдам овој дел од филмот. Браво уште еднаш.

..............................................................................................................................................
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Вто 11 Ное 2008, 12:33 am

Ќе ве фатам! Сите ќе ве фатам..! Ако треба за глава да се скратам!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
Билјана
Горда Македонка
Горда Македонка
avatar

Број на мислења : 1795
Локација : Велес
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Пет 14 Ное 2008, 1:24 am

Лут сум но прошка ти давам, зашто имам умна глава :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/girl4macedonia
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Casablanca - 1942   Вто 18 Ное 2008, 12:56 am

Play it again, Sam.


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Пет 28 Ное 2008, 6:32 am

I love it!
Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 29 Ное 2008, 4:35 pm

Why don't you try sticking your head up your ass?
See if it fits!

Цитат :
Al Pachino Scarface - 1983


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 29 Ное 2008, 6:17 pm

Од филмот „Има ли пилот во авионот“:

- This woman needs to go to the hospital!
- What is it?
- It's a big building full of patients, but I don't have time for that now.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Ангела
Одличен тупаџија
Одличен тупаџија
avatar

Број на мислења : 849
Регистриран на : 2008-09-02

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Чет 11 Дек 2008, 8:19 pm

I wanna be with you!!!
Вратете се на почетокот Go down
Arwen BubaMawa
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 204
Локација : Beverly Hills / Struga / MAKEDONIJA
Регистриран на : 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Саб 13 Дек 2008, 4:55 am

Bilbo Baggins - "Lord Of The Rings. The Fellowship Of The Ring"

I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.lt-apartments.mkd.net
Oliver The Macedonian
Тупаџија
Тупаџија
avatar

Број на мислења : 115
Локација : Куманово-Скопје
Регистриран на : 2008-10-03

ПишувањеПредмет: Бушиии, хахаххаха.....   Пон 15 Дек 2008, 3:55 pm

Вратете се на почетокот Go down
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Нед 21 Дек 2008, 7:39 am

E.T. Phone Home!!E.T. the Extra-Terrestrial - 1982


..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
GokaGrozni
Одржувач на ред
Одржувач на ред
avatar

Број на мислења : 2571
Локација : Куманово
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Нед 21 Дек 2008, 7:53 am

It's 106 miles to Chicago.
We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
Hit it.The Blues Brothers - 1980
браќата блуз

..............................................................................................................................................
„Име си е име“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/GokaGrozni
Бе Перо
Тупаџија со тапија
avatar

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   Вто 30 Дек 2008, 3:12 am

You know what's the difference between the rich people and us?
Rich people have more money than us.

Why does the dog wag its tail? Because the dog is smarter than its tail. If the tail was smarter, the tail would wag the dog.


Од филмот Wag the dog.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Филмски реплики   

Вратете се на почетокот Go down
 
Филмски реплики
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: МУЛТИ МЕДИА-
Отиди до: