ФОРУМОТ Е НАШ
ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 79175518

ФОРУМОТ Е НАШ

Овој форум е во наша сопственост,тука секој може да си каже што мисли,па дури и да објави штрајк,па затоа слободно ТУПЕТЕ и УЖИВАЈТЕ ! п.с. Форумот е строго забранет за малолетници!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Добро ни дојдовте драги пријатели „Тупаџијо еден... ни-за-еден“

Share
 

 ТУПАЛКА (повторно)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
АвторПорака
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi

Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyЧет 13 Ное 2008, 9:57 pm

Scarlett O'Hara напиша:
ivi напиша:
добра ви вечер од мене и како сте ми?
Ti odgovara potpisot,sekogas koga doagas taka e-samo na pominuvanje! :no: lol!

:D :D :D за тоа и го ставив
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyЧет 13 Ное 2008, 10:08 pm

Скарлет средено е тоа што бараше.
Иви види ПП.
(се извинувам за офф топикот :D )
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyЧет 13 Ное 2008, 11:21 pm

МАШАЛА, МАШАЛА ... ЧЕСТИТО 10 БОНА :lol: Жал ми е што не бев присутен синока на прославата, сум бил на казан. До 04,00 сум печел ракија и фала богу едно гајле помалку а од друга страна обезбедена лектира за цела година Smile ... Денес цел ден сум у кома, па попладнето правев уште малку доспивање и сеа сум ОК. Епа така ни нека се редат јубилеите Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 2:20 am

Venco od sto pravis rakija? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Бе Перо
Тупаџија со тапија
Бе Перо

Број на мислења : 3016
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 2:22 am

Лелеее овој Синапса не се дава на шах еј :D Нешто дебело зезнав јас, само не видов, Синапса направи пресврт, и на крај пријателско реми :D Како за прв пат после толку години, добро е Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonianphalanx.blogspot.com
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 2:43 am

Vezbase,vezbase i od koga se navezba... lol!
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 2:56 am

Scarlett O'Hara напиша:
Venco od sto pravis rakija? Smile

E здраво Скарлет, и ја се заиграв со шахот со Сики, а ракија од грозје, тоа е класика тука 99% во Штип ракиија се прави од грозје
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 3:03 am

Venco напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Venco od sto pravis rakija? Smile

E здраво Скарлет, и ја се заиграв со шахот со Сики, а ракија од грозје, тоа е класика тука 99% во Штип ракиија се прави од грозје
Pretpostavuvav deka e od grozje!Jas sakam da najdam domasna slivovica no sega za sega ne uspevam :(
Вратете се на почетокот Go down
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: е   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 3:04 am

Друштво ја ве поздрављам, утре е работен ден Smile Лека ноќ на сите и 73 ;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Venco
Тупаџија со тапија
Venco

Број на мислења : 2907
Локација : Штип, Македонија
Регистриран на : 2008-09-01

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 3:05 am

Scarlett O'Hara напиша:
Venco напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Venco od sto pravis rakija? Smile

E здраво Скарлет, и ја се заиграв со шахот со Сики, а ракија од грозје, тоа е класика тука 99% во Штип ракиија се прави од грозје
Pretpostavuvav deka e od grozje!Jas sakam da najdam domasna slivovica no sega za sega ne uspevam :(

Сметај дека во Штип нема да ја најдеш :no:
Вратете се на почетокот Go down
http://www.qsl.net/z31ja
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 3:12 am

Ok,Venco :D :D Dobra nok!
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 3:23 am

Scarlett O'Hara напиша:
Vezbase,vezbase i od koga se navezba... lol!
Прво ме реши Венцо на табла. 5 - 2, па свртевме на шах, Бе Перо ме водеше, направив пресврт и падна шахот :silent: - резултат: пријателски реми Втора рунда Венцо..игравме..игравме..и пак падна шахот :pirat:
Све на све: Ово вече није мој дан geek
Ај добро вечер... или добро утро е? :D

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 3:48 am

SiNaPsA` напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Vezbase,vezbase i od koga se navezba... lol!
Прво ме реши Венцо на табла. 5 - 2, па свртевме на шах, Бе Перо ме водеше, направив пресврт и падна шахот :silent: - резултат: пријателски реми Втора рунда Венцо..игравме..игравме..и пак падна шахот :pirat:
Све на све: Ово вече није мој дан geek
Ај добро вечер... или добро утро е? :D
Многу сте се разиграле вечерва бе Сики. За добра игра требИт добар нет или на Живо. Вака со нестабилна врска врска нема. :D
Прееска како се отеав одеднаш којзнае што се деси со мојо персонален галички сметач. Че да е уште нешто настинат а не дава некои други симптоми само од време на време праи укочитис. Suspect
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 3:55 am

СтончиС напиша:
SiNaPsA` напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Vezbase,vezbase i od koga se navezba... lol!
Прво ме реши Венцо на табла. 5 - 2, па свртевме на шах, Бе Перо ме водеше, направив пресврт и падна шахот :silent: - резултат: пријателски реми Втора рунда Венцо..игравме..игравме..и пак падна шахот :pirat:
Све на све: Ово вече није мој дан geek
Ај добро вечер... или добро утро е? :D
Многу сте се разиграле вечерва бе Сики. За добра игра требИт добар нет или на Живо. Вака со нестабилна врска врска нема. :D
Прееска како се отеав одеднаш којзнае што се деси со мојо персонален галички сметач. Че да е уште нешто настинат а не дава некои други симптоми само од време на време праи укочитис. Suspect
Tonci znaes li kako se vari galicka glava? :D
Вратете се на почетокот Go down
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 4:14 am

Цитат :
Tonci znaes li kako se vari galicka glava?
Не. lol! дај рецапАт ама на соодветната тема. :D
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 4:26 am

СтончиС напиша:

Многу сте се разиграле вечерва бе Сики. За добра игра требИт добар нет или на Живо. Вака со нестабилна врска врска нема. :D
Прееска како се отеав одеднаш којзнае што се деси со мојо персонален галички сметач. Че да е уште нешто настинат а не дава некои други симптоми само од време на време праи укочитис. Suspect
На живо е најдобро и најреално.
На нет кога „машината“ ќе фрли еп-и-ек (1 и 2)...страда галичкиот сметач, најчесто глуФецот scratch
Чаре за симптомите = реинстал на виндоусО(лечи сВе study )

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 4:31 am

Цитат :
Чаре за симптомите = реинстал на виндоусО(лечи сВе )
Знам за тој лек а и дека е закон. Ама си викам ај да не си отварам многу работа, надвор од работа :no:
Другата недела за време на Лига на Шампиони и нема да направам билтен. :clown:
Вратете се на почетокот Go down
SiNaPsA`
Тупаџија со тапија
SiNaPsA`

Број на мислења : 2321
Локација : Тетово
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 4:41 am

СтончиС напиша:
Цитат :
Чаре за симптомите = реинстал на виндоусО(лечи сВе )
Знам за тој лек а и дека е закон. Ама си викам ај да не си отварам многу работа, надвор од работа :no:
Другата недела за време на Лига на Шампиони и нема да направам билтен. :clown:
Еее...тоа ќе биде голем шок за нас кладионичарите.
Лига на Шампиони без уплатен тикет не е интересно за гледање bounce

..............................................................................................................................................
ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 40d0913bea20820bc056391e56d9aaa8
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/user/TheSiNaPsA
СтончиС
Револуционер
Револуционер
avatar

Број на мислења : 824
Локација : Скопје
Регистриран на : 2008-08-31

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 4:46 am

Цитат :
Еее...тоа ќе биде голем шок за нас кладионичарите.
Лига на Шампиони без уплатен тикет не е интересно за гледање
Да се случи такво нешто (да не направиме Билтен ниедна кладилица Basketball ) мислам дека ќе се крене народт на штрајк и тоа во огромен број. А сите ние што работиме во кладилници јаво ќе бидеме линчувани . affraid
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 1:48 pm

Како се вика "White House" на македонски јазик?????????

Барака "Обама" lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyПет 14 Ное 2008, 6:12 pm

Greeny sega te gledav na Sitel so zelenoto salce bese :D
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyСаб 15 Ное 2008, 2:16 am

Zasto be nikoj ne pisuva na Tupalka?Da ne ima strajk? :D lol!
Вратете се на почетокот Go down
Green Power
Говорникот
Говорникот
Green Power

Број на мислења : 860
Локација : Велес, епицентар на Македонија
Регистриран на : 2008-09-02

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyСаб 15 Ное 2008, 2:17 am

Scarlett O'Hara напиша:
Greeny sega te gledav na Sitel so zelenoto salce bese :D

Шалчето беше само составен дел од Пи - арот.....наменски ставено за да ја влече како магнет публиката пред малите екрани со својот дреч :D ......простете ми што не можам подолго да ви кажувам, но не ми е баш најдобро моментално, ама ете, сакав да ве поздравам без оглед на се'
Вратете се на почетокот Go down
Scarlett O'Hara
Тупаџија со тапија
Scarlett O'Hara

Број на мислења : 2852
Регистриран на : 2008-09-07

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyСаб 15 Ное 2008, 2:22 am

Green Power напиша:
Scarlett O'Hara напиша:
Greeny sega te gledav na Sitel so zelenoto salce bese :D

Шалчето беше само составен дел од Пи - арот.....наменски ставено за да ја влече како магнет публиката пред малите екрани со својот дреч :D ......простете ми што не можам подолго да ви кажувам, но не ми е баш најдобро моментално, ама ете, сакав да ве поздравам без оглед на се'
Vo red zgreeny drug pat ke pravime muabet koga ke bides poraspolozen!I Ivi te gledala da ti kazam! :D
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Тупаџија
Тупаџија
ivi

Број на мислења : 410
Регистриран на : 2008-09-13

ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 EmptyСаб 15 Ное 2008, 2:25 am

поздрав и добра ви вечер од мене
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТУПАЛКА (повторно)   ТУПАЛКА (повторно) - Page 37 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТУПАЛКА (повторно)
Вратете се на почетокот 
Страна 37 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФОРУМОТ Е НАШ :: ТУПАЛКА :: Форумот е НАШ :: ТУПАЛКА-
Отиди до: